Tehotenstvo s trojčatami: Ako sa mení ženské telo týždeň po týždni?

Tehotenstvo s trojčatami: Ako sa mení ženské telo týždeň po týždni?

  • Zdieľaj:
 • 1

Viacpočetné alebo viacplodové tehotenstvo je vždy pre budúcich rodičov miernym šokom. Na prvý ultrazvuk ide žena s očakávaním, či je skutočne tehotná alebo ten pozitívny tehotenský test bol planým poplachom. No okrem toho, že ultrazvukom gynekológovia potvrdzujú tehotenstvo, niekedy môže byť pohľad na monitor naozaj šokujúci.

Hlavne v prípade, ak sa na obrazovke ukáže niečo, čo doslova šokuje a vyrazí dych. V prípade Marie z Kodane to boli tri plody. Áno, šok to bol aj pre ňu – s manželom čakajú trojčatá! Nemusíme hovoriť, že každé tehotenstvo môže byť rizikové, no obzvlášť to platí v prípade, že žena pod srdcom nosí viac ako len jedno bábätko.

Marie je aktívna na sociálnej sieti Instagram, kde ju nájdete ako @triplets_of_copenhagen. Síce trojčatá už majú 4 roky, to čo za to obdobie od tehotenstva dokázalo ženské telo je neuveriteľné.

Pozri aj: Ivana Gáborík porodila dcérku. Manželia hneď po pôrode prekvapili fanúšikov

tehotenstvo týždeň po týždni

Zdroj: instagram.com/triplets_of_copenhagen

Zmeny pred pôrodom i po ňom

Ženské telo sa dokáže v období tehotenstva poriadne zmeniť. Zväčšujú sa prsia, zväčšuje sa bruško a u niektorých žien aj zadok. Pridávajú sa k tomu opuchy nôh, mení sa vzhľad tváre v dôsledku priberania na váhe a pod. Ako sa však mení telo pri tehotenstve s trojčatami? Na fotke vyššie môžete vidieť zmeny bruška od 12 týždňa.

Je to fascinujúce, neuveriteľné a priam zázračné, že sa v ženskom tele dokáže takto formovať nový život. U Marie bolo celkom neobvyklé, aký mala tvar bruška. Popravde, v závere tehotenstva väčšinou začína bruško klesať, čo je znamenie, že sa pôrod blíži. Marie ho mala celkom pevné, napnuté a vypuklé bez toho, aby jej vôbec kleslo.

Po pôrode to však nebolo ružové. Postupne sa totižto bruško sťahuje, no u Marie v dôsledku extrémneho natiahnutia kože už bruško nedosiahlo pôvodný tvar. Ovisnutá pokožka, ktorá stratila elasticitu jej nedala spávať, a tak sa rozhodla podstúpiť jej chirurgické odstránenie. Je to však len malá daň za taký dar v podobe trojčiat, nemyslíte?

Neprehliadni: Couvade syndróm alebo syndróm tehotného otecka – aké sú príznaky?

ženské telo po pôrode

Zdroj: Shutterstock®

Život s trojčatami

Dozaista nebol ľahký ani pôrod a ani prvé dní s tromi novorodencami. Marie to však spolu s manželom zvládli. Určite netvrdia, že to bolo jednoduché, no kde je vôľa – tam je cesta.

Aký je ich život si môžete pozrieť na sociálnej sieti Instagram, kde Marie zdieľa útržky z ich života.

Zdroj foto - úvodná koláž: instagram.com/triplets_of_copenhagen


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Iveta Moravčíková 09.06.22 14:20

IM
karma
105.00

Tehotenstvo má niekedy aj svoje následky no deti to všetko a oplatí sa to risknut ved všetká bolest pri nich prejde aj ked malé deti malé starosti a velké deti velké starsti a je to pravdivé môžem potvrit

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Čokoládovo čokoládový cheesecake, ktorý sa rozplýva na jazyku
Dezerty

Čokoládovo čokoládový cheesecake, ktorý sa rozplýva na jazyku

 • 3
 • 07.03.2022
Pečená paradajková polievka s feta syrom: Lepšia než klasická
Polievky

Pečená paradajková polievka s feta syrom: Lepšia než klasická

 • 3
 • 04.04.2022
Domáce mojito 3x inak: Letný nápoj, ktorý príjemne osvieži
Nápoje

Domáce mojito 3x inak: Letný nápoj, ktorý príjemne osvieži

 • 8
 • 06.06.2022
TOPlist