Na čo treba myslieť pri výbere doplnkov do detskej izby? Inšpirujte sa našimi radami

Na čo treba myslieť pri výbere doplnkov do detskej izby? Inšpirujte sa našimi radami

    • Zdieľaj:
  • 0

Detská izba je pre dieťa oázou pokoja a pocitov bezpečia. Ide o priestor, ktorý umožňuje dieťaťu mať svoj kútik a súkromie. 

Vybavenie do detskej izby je nutné vyberať s ohľadom na funkčnosť a estetickú stránku. Uvedené pravidlo platí aj pre doplnky. Aké doplnky vybrať do detskej izby a na čo nezabudnúť pri ich výbere?

Doplnky do detskej izby – vek dieťaťa

Pri výbere doplnkov do detskej izby prihliadajte na vek dieťaťa. Je zrejmé, že po čase je nutné zmeniť vybavenie izby tak, aby bolo v pomere s vývojom detí. Menšie deti sa potešia doplnkom v tvare zvieratiek alebo rozprávkových postavičiek. Väčšie deti povzbuďte k poznávaniu a učeniu funkčnými, ale zároveň peknými doplnkami.

Pri výbere doplnkov sa skúste poradiť s dieťaťom samotným. Doplnky, ktoré sa mu budú páčiť, prispejú k pocitu pohodlia a domácej atmosféry.

Nezabúdajte na to, že doplnky do detskej izby nepatria len na poličku alebo na stenu. Medzi doplnky sa zaraďujú tiež drobnosti, ktoré spríjemnia odpočinok detí, napríklad detské vankúšiky alebo prikrývky. Celý priestor izby dokážu zmeniť lampičky na písací stôl a LED svetielka.

Pozri aj: Ako pripraviť dieťa na súrodenca? Kedy mu oznámiť túto radostnú novinu?

Doplnky do detskej izby – pre chlapca a dievča

Na internetových stránkach https://www.sinsay.com/sk/sk/ si zaručene vyberiete doplnky do izby pre chlapca i pre dievča. Chlapci majú v obľube skôr minimalistické doplnky a dievčatá majú rady oku lahodiace ozdoby.

Preferencie detí sú jasné – chlapec ocení doplnky s vyobrazením autíčok a poprípade zvieratiek. Dievčatá milujú motívy ovocia, prírody, dúhy a motýlikov.

Uvedenými motívmi ozdobte posteľ, steny a podlahu. Na stenu môžete vybrať zarámované obrázky alebo nálepky, ktoré sa dajú zo steny odstrániť bez poškodenia maľovky. Drobnosti si deti uložia do organizéra na stenu v pútavom vzhľade a pekných farbách.

Celý priestor dokážu neuveriteľne zútulniť koberce. Nevšedným tipom pre moderné mamičky je koberec umiestnený nielen na zemi, ale tiež na stene.

Doplnky do detskej izby – farebné variácie

Na detskú psychiku neuveriteľne vplývajú farby. Doplnky do detskej izby kúpte v takých farbách, ktoré povzbudzujú a pôsobia na dieťa príjemne. Samozrejme, že je nutné prihliadať aj na to, aby farby doplnkov boli vhodne skombinované s nábytkom.

Do detskej izby patria doplnky v pastelových farbách, v béžovej a zelenej farbe. Dievčatá milujú doplnky v ružovom a červenom odtieni. Chlapci uprednostňujú modrú, bielu a hnedú farbu. Na dobrú a pozitívnu náladu vplýva oranžová, zelená a marhuľová farba.

Zaujme ťa aj: Ako správne vychovávať dieťa? Je lepšie tradičné alebo moderné rodičovstvo?

Doplnky do detskej izby – pre povzbudenie kreativity

Doplnky do detskej izby nie sú len dekoráciou. Niektoré doplnky dokážu povzbudiť kreativitu, bystrosť a rozvoj detí. Aké doplnky rozvíjajú kreativitu detí? Skvelým nápadom sú pokladničky, ktoré pekne vyzerajú na polici alebo na komode a zároveň učia deti k správnemu vzťahu k peniazom.

Menšie deti sa budú chcieť neustále hrať na koberci, ktorého vzor tvorí lesná cestička so zvieratkami. Zahrajte sa aj vy s dieťaťom na preteky lesných zvieratiek. Alebo nechajte dieťa, aby nálepky na stenu nalepilo podľa svojich predstáv.

Pre školákov sú ako stvorené pestrofarebné a pútavé tabule na stenu. Učenie im vďaka tabuli pôjde oveľa lepšie. Vďaka organizéru na stenu sa deti naučia robiť vo svojich veciach poriadok. Organizér je očarujúcim doplnkom, ktorý v sebe spája všetko, čo správny doplnok do detskej izby musí mať – funkčnosť a nádherný dizajn.

Zdroj úvodnej fotky: sinsay.com


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní