Prečo týchto 5 druhov masáží musíš určite vyskúšať?

Prečo týchto 5 druhov masáží musíš určite vyskúšať?
 • 22.12.2017
 • Simona Kostková

Sviatky so sebou prinášajú okrem darčekov a chutného jedla aj voľné dni, ktoré treba využiť naplno. Či už sa rozhodnete oddychovať v pokoji domova alebo na horách v obklopení snehu, toto si musíte dopriať! Masáž v sebe snúbi príjemné uvoľnenie s účinnou pomocou pri mnohých problémoch.

Každý z nás si zaslúži aspoň raz za čas relax a odpočinok, po ktorom sa budeme cítiť ako znovuzrodení. Už starovekí Egypťania vedeli, že trenie bolestivých miest uľaví bolesti, a tak práve oni začali využívať masáž tela k uvoľneniu. Po celé stáročia sa pri masáži využívali rôzne pomôcky a bylinky, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Dnes si preto môžeme dopriať najrôznejšie druhy masáží a my vám pomôžeme vybrať tie najideálnejšie pre toto ročné obdobie. 

1. Vodná masáž

Vodná masáž patrí k tej najpríjemnejšej, a dokonca aj k najdostupnejšej masáži. Môžete si ju dopriať prakticky hocikde – v aquaparku, na plavárni alebo dokonca aj doma. Prečo si ju ale dopriať? Dôvod je jednoduchý, vodná masáž je kombináciou masáže a hydroterapie. Liečivé účinky vody sú mnohoraké, a preto nie je liečba formou vírivky, žiadnym prekvapením.

Účinok masáže spočíva v správne nastavenej teplote vody a trysiek, ktoré rozširujú cievy, čím sa dostatočne prekrví a okysličí telo. To vedie k rýchlejšiemu očisťovaniu tela od škodlivín a toxických látok a celé telo sa navyše zbaví stuhnutia a kŕčov. Mimo iného, pomáha odbúravať stres a vyplavovať endorfíny. Doma si môžete masáž dopriať vo vani, do ktorej stačí namontovať trysky a relaxovať.

Musíš vidieť: Ako rozoznať zdravé ovocie a zeleninu od chemicky ošetreného? Takto!

vodná masáž

Zdroj: Shutterstock®

2. Lomi Lomi

Havajská masáž pre svoju jemnosť a presnosť patrí medzi najobľúbenejší typ masáže. Zahŕňa v sebe nielen fyzické, ale aj psychické uvoľnenie. Pôvod tejto masáže vychádza z presvedčenia, že choroba a bolesť sú formou napätia, ktoré vedie k zlému prúdeniu energie. Masážou sa podporí prekrvenie tela, zlepší funkcia lymfatického systému, čo vedie k detoxikácii. Zvláštnosťou tejto masáže je, že počas masírovania nemáte na sebe skoro nič a samotná masáž trvá v priemere dve hodiny, takže sa nesmiete nikam ponáhľať. Tento čas vám poskytne priestor na dokonalé uvoľnenie a vy tak môžete dosiahnúť harmóniu.

Masáž sa robí pomocou dlaní, predlaktia a lakťov, aby sa zabezpečila dostatočná stimulácia lymfatického systému. Na začiatku sa masér pomodlí za vyliečenie a celá masáž prebieha veľmi intuitívne. Terapeut aj klient sa snažia zamerať všetku svoju pozornosť na problémové miesta a masér na základe toho masíruje. Pravidlá aj ťahy sú teda „voľné" a žiadna masáž nie je rovnaká, ako tá predošlá. 

lomi lomi masáž

Zdroj: Shutterstock®

3. Ájurvédska masáž

Tento typ masáže je vhodný pre ľudí, ktorí nemajú radi bolestivé masírovanie sprevádzané silným tlakom. Ájurvédska masáž je založená na jemných dotykoch a doplnená voňavými a liečivými bylinnými olejmi. Oleje sú namiešané presne podľa potrieb klienta a vmasírované hlboko do pokožky.

Masáž podporuje správne dýchanie, zlepšuje krvný obeh aj lymfatický systém. Napomáha správnemu tráveniu aj vylučovaniu, a je preto vhodná na dokonalú detoxikáciu tela. Presne vedené ťahy stimulujú dôležité telesné body a rovnako sa premasírujú všetky svaly a kĺby. Je preto vhodná tak pre ľudí so sedavým zamestnaním, ako aj pre ľudí, ktorí trpia rôznymi chorobami. Pomáha zlepšovať imunitný systém, zmierňovať celulitídu, ale rovnako pomôže aj pri problémoch so suchou pokožkou.  

Zaujme ťa: Prečo je jablčný ocot zázrak? Pozorne čítaj o jeho benefitoch!

ájurvédska masáž

Zdroj: Shutterstock®

4. Champi masáž

V Indii je táto masáž predávaná z generácie na generáciu a praktizujú ju ženy. Indická masáž hlavy sa robí taktiež jemnými a pomalými pohybmi a je vhodná na odbúranie stresu aj migrény. Tento typ masáže by si mala dopriať každá žena, ktorá chce mať krajšie a hustejšie vlasy. Podporuje totiž rast vlasov, ovplyvňuje ich kvalitu, prekrvuje mozog a pomáha s rôznymi problémami, ktoré môžu trápiť našu hlavu. Odporúča sa preto prísť s umytou hlavou, ale bez dodatočného ošetrenia vlasov lakom.

Masáž sa začína masírovaním ramien, šije, rúk a krku, ktorá prebieha cez oblečenie. Následne sa suchou rukou, poprípade s minimálnym množstvom oleja masíruje celá hlava. Celú dobu, zatiaľ, čo vám masér stimuluje miesta s najčastejšími prejavmi stresu, pohodlne sedíte. 

champi masáž

Zdroj: Shutterstock®

5. Medová masáž

O medovej masáži počula už každá z nás, niektoré ju aj vyskúšali a iné si ju nevedia vynachváliť. Viete prečo? Detoxikačné a reflexné účinky medu pomáhajú telu uvoľniť z tela toxické látky, aktivovať vnútorné orgány a oživiť celý organizmus. Pomáha prekrviť pokožku, zmierňovať prejavy akné a pleť navyše môže vyzerať o niekoľko rokov mladšia.

Masáž je nielen príjemná, ale aj chutná. Na túto masáž sa používa najčastejšie agátový med, pre jeho vyšší obsah vody. Naproti tomu, lesný med je hustejší, preto sa využíva menej. Túto procedúru podstupujú hlavne ľudia s bolesťami kĺbov a s reumou, na ktorých pôsobí med blahodarne. Ale med je účinný aj pri nespavosti a nadmernom strese.

Určite pozri aj: Majoránka: Čo všetko dokáže? Priprav si čaj alebo olej a sleduj!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

16 komentárov

Soňa Kelemenová 22.12.17 08:07

SK
karma
86.00

juj aj by bodla teraz dobrá masáž..... ako dávno som už nebola.... o Lomi Lomi masáži počujem po prvý krát... vyskúšala by som všetky... len je to zase o tom, kde nájdem šikovného maséra/ku/.... u nás v meste je jeden veľmi šikovný, ale k nemu sa treba objednať aj tri mesiace dopredu.....

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.12.17 08:53

SK
karma
114.00

medovú a ajurvédsku masáž som už vyskúšala, každá má niečo do seba, keďže moja chrbtica trpí hlavne v práci, rada idem na masáž, ak sa mi naskytne príležitosť a tak odskúšam aj rôzne druhy masáží...

 • 0
Odpovedať

Tea Mucková 22.12.17 09:09

TM
karma
86.00

Hned bych šla, na jakoukoliv :D Od porodu záda bolí, myslím, že bych si to po těch křížových bolestech zasloužila :D

 • 0
Odpovedať

Anna Bútorová 22.12.17 09:27

AB
karma
100.00

vyskúšala som Lomi, lomi masáž ale nič pre mňa

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 22.12.17 15:46

MM
karma
100.00

rada by som vyskúšala ájurvédsku masáž, ale teraz by mi bodla aj klasická

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 22.12.17 16:01

karma
113.00

dostala jsem poukázku k narozeninám na thajskou masáž a to bylo něco, pořád na to vzpomíná bylo to báječné

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 22.12.17 16:53

MD
karma
132.00

Ja som ešte žiadnu masáž neabsolvovala, nemám totiž rada keď sa ma dotýkajú cudzí ľudia....ale je možné, že keby som vyskúšala, zmenila by som názor...

 • 0
Odpovedať

Marie Gutmannová 22.12.17 18:16

MG
karma
104.00

champi som si vyskúšala pred rokmi a bolo to úžasné, pani mala skvelé ručičky...podarilo sa mi zaspať, ani som nevedela ako :)

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 22.12.17 18:34

KK
karma
90.00

absolvovala som len klasické masáže a doma mám perličkový kúpeľ ale musím aj niečo iné vyskúšať

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 22.12.17 19:16

PV
karma
113.00

Milujem masáže .. Vodná je určite super ,ale preferujem klasickú , alebo Thajskú .. Zaujala ma Medová masáž ,chcela by som vyskúšať .. !!!

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 22.12.17 20:52

karma
109.00

zatiaľ som využila len vodnú masáž a to pri každej návšteve nejakého aqua parku.

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 22.12.17 22:59

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé, s niektorými som sa naozaj ešte nestretla, hneď by som brala!

 • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 22.12.17 23:48

HZŠ
karma
102.00

Vidím, že mám čo dobiehať ...... a potrebujem to už súrne-

 • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 23.12.17 08:50

LK
karma
100.00

Ajurvédu som chcela vyskúšať už dávno, ktovie či sa raz odhodlám...

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.12.17 11:08

JK
karma
100.00

Zatiaľ som žiadnu nemala no hneď by som išla

 • 0
Odpovedať

Martina Varhaníková 11.04.18 12:22

karma
110.00

Každá masáž, ktorá uľahodí telu je dobrá. Ja by som vyskúšala medovú masáž a s kamoškou sa chystáme na Thajsku masáž.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní