Krvná skupina a povaha ľudí: Aké tajomstvo odhalili vedci?

Krvná skupina a povaha ľudí: Aké tajomstvo odhalili vedci?

Sme také, aké sme! Raz sme bláznivé a inokedy zase nahnevané a smutné. Niekedy veselé a inokedy zase bez nálady. Ale na našu povahu a osobnosť má vplyv veľké množstvo faktorov. V podstate sa naša povaha formuje už od detstva. Rodičia sú našim príkladom a vzorom správania, ktorý kopírujeme. No na našu povahu a osobnosť ako takú má veľký vplyv aj naša krvná skupina. Japonskí vedci totižto prišli s teóriou, že krvná skupina ovplyvňuje našu povahu. Dokonca tvrdia, že krvná skupina má veľký vplyv aj na našu výkonnosť v zamestnaní a podľa nej by sme si mali prácu vyberať.

Podľa krvnej skupiny by sme si mali vyberať aj našich partnerov. V niektorých krajinách budúcim mladomanželom odoberajú krv, aby zistili či sa k sebe hodia a bude ich manželstvo prosperujúce. Napríklad v Ázii kedysi odobratú krv snúbencov miešali. Ak zostala krv v tekutom stave, tak to znamenalo, že ich manželstvo bude šťastné. Súčasná psychohematológia sa však s týmto názorom nestotožňuje a uvádza, že dokonalý pár môžu vytvoriť len ľudia s odlišnými krvnými skupinami. Poďme sa však pozrieť na to, ako krvná skupina ovplyvňuje osobnosť človeka.

veselá osobnosť

Zdroj: Shutterstock®

Ľudia s krvnou skupinou 0

Sú sebavedomí, odhodlaní a majú poriadnu výdrž. Tí, ktorí majú túto krvnú skupinu sú tiež odolní voči stresu, vedia sa prispôsobovať aktuálnej situácii a dokážu si zachovať chladnú hlavu aj v náročnejších situáciách. Sú optimistickí, no až príliš často riskujú a hazardujú. Komunikácia vám nerobí problém, patríte k tým zodpovednejším a neznášate rutinu. Prednosť dávate úzkemu kruhu priateľov, než veľkému davu ľudí. V láske ste verní, no keďže ste vorkoholikmi, je pre vás ťažké si lásku udržať.

Ľudia s krvnou skupinou A

Ide skôr o introvertov, ktorí nemajú radi náhle zmeny. Ak pracujú pod tlakom, môžu pociťovať veľký stres, čo sa môže častokrát odraziť na výbuchu hnevu a impulzívnom konaní. Rady druhých ľudí si málokedy pripúšťajú k srdcu, no za to sú veľmi pracovití a niekedy až prehnaní perfekcionisti. Aj keď máte vrodené vodcovské schopnosti, svoju autoritu využívate málokedy. Veľmi často lipnete na veciach alebo osobách, preto si svoju rodinu ceníte nadovšetko a je pre vás všetkým.

výbušná osobnosť

Zdroj: Shutterstock®

Ľudia s krvnou skupinou B

Kreatívni, zvedaví a aktívni – to charakterizuje ľudí, ktorí majú krvnú skupinu B. Na druhej strane ste považovaní za sebcov, ktorí hľadia vždy len na svoju prosperitu. Za každú cenu sa držíte svojich zásad a pravidiel a vždy si idete za svojim (nech to stojí, čo to stojí). Možno nevýhodou (alebo výhodou?) je, že chcete byť stále v centre pozornosti a dominovať, preto s ostatnými vo všetkom súperíte. Vašu dominanciu využívate aj v partnerstve, kde sa snažíte byť šéfmi a ostatní sa vám musia podvoliť. Ste však pracovití, ceníte si materiálne statky, ste trpezliví a psychicky odolní.

Ľudia s krvnou skupinou AB

Rovnako ako krvná skupina, tak aj ľudia sú komplikovaní. Je preto ťažké jednoznačne určiť povahu týchto ľudí. Majú niečo z krvnej skupiny A a niečo z krvnej skupiny B. Ste ambiciózni, ale zároveň emočne nestabilní. No ste aj ťažko predvídateľní, nakoľko máte dve tváre. Raz ste priateľskí a inokedy zase autoritatívni a vyžadujete si poslušnosť od všetkých, vo vašom okolí. Ľudia s touto krvnou skupinou sú však úprimní, disponujú dobrými nápadmi, no chýba im pevná vôľa a motivácia, aby svoje nápady dotiahli do konca.

Neprehliadni: Soľ býva zradná! Ako soliť menej a celkovo znížiť jej spotrebu?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Ľubica Šťastná 20.04.21 07:23

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé informácie...

 • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 20.04.21 09:33

KK
karma
111.00

niečo na tom je

 • 1
Odpovedať

Mária Reibergerová 20.04.21 11:21

MR
karma
109.00

u mňa to sedí :-)

 • 1
Odpovedať

Vanesa Polcová 20.04.21 17:18

VP
karma
-1.00

veľmi výstižné a trefné :)

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 20.04.21 17:21

MM
karma
100.00

niečo sedí, tie lepšie vlastnosti, dominantnosť nie

 • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 20.04.21 17:26

PV
karma
113.00

Skoro áno . Som úprimná , ambiciózna .. Ale určite nie som emočne nestabilná ..

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 20.04.21 21:01

JK
karma
100.00

Tak to sedí svoju rodinu ceníte nadovšetko a je pre vás všetkým.

 • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 21.04.21 07:44

MC
karma
109.00

Verím tomu toľko ako horoskopom...

 • 1
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 21.04.21 09:25

ZS
karma
100.00

Sedí na 100%

 • 1
Odpovedať

Juraj Podmanický 21.04.21 17:25

JP
karma
109.00

Keď porovnám podľa tohto článku členov rodiny, musím vyhlásiť, že všetko je pravda. Vzdávam poctu autorke článku.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní