Čo obsahuje NAOZAJ zdravé orechové maslo? Budeš prekvapená!

Čo obsahuje NAOZAJ zdravé orechové maslo? Budeš prekvapená!

S orechovými maslami sa roztrhlo vrece aj na slovenskom trhu. Milujeme ich do smoothie, raňajkových cereálií, ako prísadu do pečenia či len tak k ovociu, či na opečený toast s džemom.

Orechové maslá, ktoré sú vytvorené z kvalitných ingrediencií a bez zbytočných aditív, sú nielen chutné, ale aj zdravé. Viete ale ako spoznáte NAOZAJ zdravé orechové maslo a ako ho odlíšite od tých, čo sa tak len tvária?

Zdroj bielkovín i tuku

Vo všeobecnosti sa kvalitné orechové maslá považujú ako vhodný doplnok každého zdravého jedálnička. Predstavujú totiž hneď niekoľko výhod. Sú zdrojom zdravých tukov, bielkovín a obsahujú aj dostatočné množstvo vlákniny, vitamínov a minerálov a tiež fytochemikálií, teda vzácnych látok výlučne rastlinného pôvodu.

Aj keď sa jednotlivé hodnoty na živinovej škále líšia v závislosti od typu orechov v masle, kvalitných orechových masiel sa obávať nemusíte a dopriať si ich môžete hoci aj každý deň.

Inšpiruj sa: Je TOTO najzdravšia diéta na svete? Pozrite sa na pohľad expertov

s čím jesť orechové maslo

Zdroj: Shutterstock®

Čím menej prísad, tým lepšie

Ako však odhalíme, ktoré orechové maslá naozaj stoja za to a ktoré sa za zdravé len vydávajú? Odborníci na výživu a dietológovia v tom majú jasno. Čím menej ingrediencií v orechovom masle je, tým lepšie. Niektorí odborníci dokonca uvádzajú, že to najzdravšie orechové maslo by malo obsahovať len orechy samotné, prípadne s prímesou trošky soli. Z toho vyplýva, že najzdravšie orechové maslo si vyrobíte sami doma.

Odporúčame: Ako si užiť za malo peňazí: Značka, dá sa to aj doma!

druhy orechových masiel

Zdroj: Shutterstock®

Ktorý typ je najzdravší?

Arašidové, mandľové alebo kešu? Viete, ktoré orechové maslo je najzdravšie podľa typu orechov, ktoré sa v ňom nachádzajú? Úplne najzdravšou voľbou je pre najvyšší obsah zdravých tukov mandľové maslo, ktoré je v samej podstate aj to najdrahšie zo všetkých.

Ihneď po ňom sa v rebríčku nachádza arašidové maslo, ktoré má zasa najvyšší obsah bielkovín a svätú trojicu orechových pochúťok uzatvára maslo z pistácií. Tak, ktoré pribudne do vaše potravinovej skrine?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 24.04.21 06:39

ĽŠ
karma
100.00

Najradšej pripravujeme domáce len z orechov samotných - arašidové, mandľové, ale i z vlašských orechov.

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 25.04.21 05:03

karma
108.00

Kupujeme,100%,hlavne arašidové.

  • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 25.04.21 10:16

ZS
karma
100.00

Poznam len arašidove

  • 0
Odpovedať

Juraj Podmanický 26.04.21 22:52

JP
karma
109.00

Priznám sa, že nevedel som o iných. Poznal som iba arašidové a teraz zisťujem, že existuje aj také, o ktorom môžeme vždy povedať: „Je to pravé, orechové“.

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 31.05.21 07:21

DB
karma
117.00

Mám rada arašidové maslo, teraz som si kúpila mandľové, to má takú jemnejšiu chuť

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní