Registrácia Prihlásenie

Problémy v intímnom živote? Skutočne ti pomôže sexuálna meditácia?

O meditácii sa momentálne píše mnoho. Netreba sa tomu vôbec čudovať, pretože do života človeka prináša mnohé výhody. Od odbúravania stresu či úzkosti až po zdravší životný štýl a zbavenie sa bolesti... A čo taká sexuálna meditácia? V tomto článku sa dozviete, čo všetko jej pravidelné praktizovanie dokáže s vaším životom a najmä vzťahom.

Interpretuje sa rôzne

Ak by ste od nás chceli definíciu sexuálnej meditácie, musíme vás sklamať, pretože neexistuje. Má totiž rôzne interpretácie a najdôležitejšia je tá, ktorú jej dáte sami. Či už budete naozaj pred pohlavným stykom s partnerom meditovať, alebo pre vás sexuálna meditácia znamená skôr všímanie si jeden druhého či partnerské cvičenia podporujúce libido, je to jedno. Každý druh sexuálnej meditácie sa totiž podľa odborníkov odrazí v intímnom partnerskom živote. Pozitívne.

Inšpiruj sa: Cviky s kettlebell na doma: Pár cvikov a nemusíš vôbec chodiť do posilňovne!

ako meditovať s mužom

Zdroj: Shutterstock®

Bez zábran

Možno ste to netušili, ale mnohým ľuďom sa pohlavný styk spája so stresom a necítia sa v ňom tak doma ako iní. Práve meditácia môže týmto ľuďom pomôcť zbaviť sa ho. Odborníci sa zhodujú aj na tom, že môže zvýšiť chuť na sex a aj pôžitok z tohto intímneho aktu. Záleží len na tom, čo hľadáte. Na sexuálnu meditáciu sa obráťte aj vtedy, keď sa potrebujete s partnerom opätovne zblížiť.

intímna meditácia

Zdroj: Shutterstock®

Ako na sexuálnu meditáciu?

Sexuálna meditácia v akejkoľvek podobe nie je žiadna jadrová veda a mala by sa robiť pocitovo. Ak však potrebujete návod, ako začať, tu je niekoľko užitočných rád.

 1. Začnite ohľaduplnosťou. Buďte ohľaduplní voči svojmu partnerovi a zaujímajte sa jeden o druhého. Skúste sa oprieť chrbtami o seba a vnímať jeden druhého, a to najmä v bodoch, kde sa dotýkate.
 2. Nadviažte očný kontakt. Hocikedy počas dňa, ale aj v posteli. Pozerajte sa partnerovi hlboko do očí a meditujte trocha netradične, s otvorenými očami. Zapojte do toho bozkávanie. Áno, s otvorenými očami.
 3. Počas intímnych aktov spomaľte. V uponáhľanom svete nie je na pomalý sex čas, no mali by ste si ho spraviť, a to v záujme vášho vzťahu. Z času na čas sa jednoducho neponáhľajte a vychutnávajte si jeden druhého.

Zaujme ťa: Trápi ťa letná únava? Povieme ti, čo môže byť práve tvoja diagnóza


Návrat hore
Autor článku

1 komentár

Ľubica Šťastná 20.08.19 06:14

ĽŠ
karma
114.00

Zaujímavé; niečo na tom bude!

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Ako si vyrobiť domáci tvaroh? Vyskúšaj tiež 3 recepty na skvelé dezerty
Dezerty

Ako si vyrobiť domáci tvaroh? Vyskúšaj tiež 3 recepty na skvelé dezerty

 • 52
 • 8
 • 10.11.2019
Recept na crinkles: Čokoládové so zázvorom sú TOP
Dezerty

Recept na crinkles: Čokoládové so zázvorom sú TOP

 • 77
 • 8
 • 23.12.2019
Najlepšie polievky pre deti: 3 TOP recepty, ktoré treba vyskúšať
Polievky

Najlepšie polievky pre deti: 3 TOP recepty, ktoré treba vyskúšať

 • 61
 • 5
 • 13.11.2019
TOPlist