VIDEO: Ako nastaviť automatický kávovar a ako na jeho údržbu?

VIDEO: Ako nastaviť automatický kávovar a ako na jeho údržbu?

Nech zdvihne ruku ten, kto si nevie predstaviť, že si počas dňa nedopraje aspoň jednu šálku voňavej kávičky. Pravdepodobne práve zdvihla ruku väčšina z vás a my v redakcii sme na tom podobne. Pre mnohých je príprava a pitie kávy neodmysliteľnou súčasťou každého rána, pre iných je tento nápoj dobíjačom energie v poobedňajších hodinách a ďalší si ju doprajú pokojne niekoľkokrát denne. Káva skrátka patrí k najobľúbenejším druhom nápojov naprieč celým svetom. Ako si ju najradšej pripravujete vy? Nedáte dopustiť na zalievanú kávu, ktorá je na Slovensku úplnou klasikou, alebo si najradšej vychutnáte dokonalú chuť kávy priamo v kaviarni od profesionála?

A možno ste objavili čaro domácich kávovarov. Pravdou je, že dnes je na trhu mnoho rozličných druhov kávovarov určených na domáce použitie. Čoraz častejšie sa v domácnostiach vyskytujú plnoautomatické kávovary, vďaka ktorým si môžeme pomerne ľahko a pohodlne pripraviť rôzne druhy kávy dokonalej chuti. Hoci by sa mohlo zdať, že automatické kávovary urobia prakticky všetko sami a bez našej pomoci, niečo málo by sme o ich obsluhe rozhodne mali vedieť. Do našej redakcie opäť prijala pozvanie Monika Matúšová, baristka pražiarne Zlaté Zrnko, s ktorou sme naposledy pre vás pripravili video na tému filtrovaná káva. Tentokrát sme sa bližšie pozreli na problematiku nastavenia a údržby automatických kávovarov. 

Tipy na manipuláciu s automatickým kávovarom

Hoci sú plnoautomatické kávovary navrhnuté tak, aby nám maximálne uľahčili prípravu bezchybnej kávy v pohodlí vlastného domova, stlačenie tlačidla nie je to jediné, čo budeme musieť pri manipulácii s takýmto prístrojom urobiť. Nastavenie kávovaru, ako aj jeho údržba, môžu mať výrazný vplyv na výslednú chuť kávy. A keďže si chceme dopriať tú najlepšiu kávičku, mali by sme to robiť správne. V rámci správneho nastavenia kávovaru je napríklad potrebné nastaviť hrúbku mletia kávového zrna, následne tiež dávku vody (pre určenie množstva kávy v pohári) a dávku kávového zrna (pre určenie intenzity nápoja). Zároveň netreba zabúdať na to, že aj automatický kávovar je nevyhnutné čistiť. Problém totiž môže nastať, ak je napríklad kávovar zavápnený. V novom videu vám už prinášame zopár užitočných tipov na nastavenie kávovaru a jeho údržbu. Želáme príjemné sledovanie!

Kvalitnú a chutnú kávu do vášho kávovaru nájdete na e-shope www.zlatezrnko.sk. Pri objednávke s kódom „kzk" navyše získate 10 % zľavu na nákup akéhokoľvek druhu kávy. 

Pozri aj: Prečo piť kávu každý deň? Je to dobré pre náš organizmus?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 03.06.21 06:35

ĽŠ
karma
100.00

Výborné, nápomocné video!

  • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 03.06.21 20:33

ZS
karma
100.00

Klasika zalievana a v práci.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní