4 triky ako pripraviť pleť na jar!

4 triky ako pripraviť pleť na jar!
  • 25.02.2017
  • Monika Šomšáková

V zime si naša pleť vyžaduje inú starostlivosť ako na jar. Je zaťažená vetrom, chladom a kedykoľvek aj mrazivým počasím. Teraz však prichádza jar a je potrebné urobiť zmeny v kozmetike a starostlivosti o pleť.

Pleť je po zime bledá a vyšťavená. Potrebujeme ju nakopnúť, inak by sa nám to mohlo vypomstiť a drobné problémy pleti by boli na svete. Tieto 4 tipy vám poradia ako správne na to...

1. Rozmaznávanie

Určite viaceré z vás zanedbávajú starostlivosť o pleť od odborníka. Myslíte si, že to vôbec nie je potrebné. Zistili by ste však po pár sedeniach, že vaša pleť je iná, lepšia, krajšia a zdravšia. Na návšteve v kozmetickom salóne nejde len o ošetrenie, ale odnesiete si odtiaľ plno poznatkov a rád, ako sa starať práve o váš typ pleti. Ak ste ešte nenavštívili žiadny kozmetický salón, tak práve teraz je tá chvíľa to napraviť. Investujte do svojho vzhľadu! 

Odporúčame prečítať si: Všestranný beauty pomocník - Aloe vera a jeho 7 spôsobov využitia

Odborná kozmetická starostlivosť

Zdroj: Shutterstock®

2. Čistenie

Tento krok nie je nič výnimočné. Naopak čistenie je najdôležitejšia vec pri starostlivosti o pleť. Práve preto sme to zaradili medzi 4 najdôležitejšie veci v príprave na jar. Chceme zdôrazniť, že ak ste sa doteraz o pleť poctivo nestarali, tak máte priestor na zmenu. Žiadne frázy ako "dnes to vynechám" alebo "ak si dnes nevyčistím pleť, tak sa nič nestane". Čistite pravidelne a výsledok na seba nenechá dlho čakať. Objavíte tajomstvo dokonalej pleti.

Odporúčame prečítať si: Buďte krásna vďaka levanduli: recepty pre vašu krásu

Čistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

3. Peeling 

Ako ďalší krok by mala byť exfoliácia alebo pravidelné používanie peelingových prípravkov. Ak sa zbavíte odumretých buniek, tak svoju pleť oživíte a skrášlite. V prvom rade to robte jemne, aby ste si pleť nepoškodili a nepodráždili. Masírujte si pleť krúživými pohybmi, a potom zmyte vlažnou vodou. Určite tento krok zaraďte do pravidelnej starostlivosti a pleť sa vám odvďačí.

Odporúčame prečítať si: Predčasné šedivenie vlasov - dá sa mu predísť?

Peeling na tvár

Zdroj: Shutterstock®

4. Maska

Masky všeobecne ženy nepoužívajú často. To je chyba. Je to jeden z najvýživnejších kozmetických produktov. Pomocou masky pleti dodáte to, čo jej chýba. Existuje veľké množstvo masiek. Hydratačná, rozjasňujúca, detoxikačná a mnohé iné. Môžete využiť aj niektoré z potravín a urobiť si domácu masku. Masky môžete použiť aj 3-krát do týždňa. Snažte sa ich meniť podľa ich funkcie. Tým si vaša pleť vezme z každej niečo a bude dokonale vyživená.

Odporúčame prečítať si: Pomôžte suchým vlasom maskou z olivového oleja!

Maska na vyživenie pleti

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 25.02.17 07:57

SK
karma
113.00

tiež som toho názoru, že čistenie pleti je základom zdravej pleti, potom nám netreba až tak veľa farbičiek, keď je pleť pekná...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní