3 prehrešky voči vlasom počas zimy: Čo vlasoví špecialisti neodporúčajú?

3 prehrešky voči vlasom počas zimy: Čo vlasoví špecialisti neodporúčajú?

Zima dá zabrať nielen našej pleti a pokožke, ale aj vlasom. Práve tie sú náchylné na rôzne problémy s nimi súvisiace. Keď máte pocit, že v chladnejších dňoch sú vaše vlasy vyprahnuté, tvoria sa vám šupinky na pokožke hlavy alebo ste začali používať viac tepla, možno je práve tá najlepšia chvíľa na prehodnotenie vašej rutiny. To však neznamená, že by ste mali bežať do obchodu a kúpiť si nové vlasové produkty.

Starostlivosť o vlasy v zime – čo o nej potrebujete vedieť? Ktorých zlozvykov sa dozaista zbaviť?

Pozri aj: Lupiny vo vlasoch – aké sú príčiny a možnosti riešenia tohto problému?

Voľné sušenie vlasov

Buďme k sebe úprimné, počas leta je nám zaťažko vziať do rúk fén na vlasy a vlasy si tak vysušiť. Veď keď je vonku horúco, nebudeme si k vyššiemu teplu ešte dopomáhať fénom. Avšak, keď je vonku zima, sušenie vlasov na vzduchu nie je tým najlepším riešením. A vlastne, celkovo voľné sušenie vlasom neprospieva.

Voľné sušenie bez použitia prístrojov v prvom rade trvá celú večnosť. Na druhej strane sú vlasy vystavované vyššiemu riziku poškodenia. Tiež platí, že keď sú vlasy mokré, majú pružnejšiu štruktúru a môžu sa ľahko lámať.

V ojedinelých prípadoch sa stáva, že občas vybehneme von s mokrými vlasmi (napr. keď zavolá kuriér). No vedeli ste, že mokré vlasy môžu pôsobením chladu zamrznúť a polámať sa? Možno ste si to doposiaľ neuvedomili, ale je to tak. Tiež vybehnúť von s mokrými vlasmi nie je bezpečné pre naše zdravie.

Ak chcete svoje vlasy počas zimy ochrániť, vlasoví špecialisti odporúčajú investovať do klobúka alebo čiapky s podšívkou z hodvábu alebo saténu. Zimná čiapka tak nebude mať na vlasy negatívny dopad.

Žiadne silikóny v prípravkoch na vlasy

Áno, silikóny sú zlé. Hovorí sa o tom už dlho, avšak niektorí vlasoví špecialisti prisahajú na ich účinky. Ak sa vám zdá, že sú vaše vlasy suché a bez lesku, siahnite po vlasových olejoch na báze silikónu. Silikón je podľa mnohých expertov skvelá zložka, ktorá je často démonizovaná, keďže sa uvádza, že vlasy zaťažuje a prispieva k ich rýchlejšiemu masteniu.  

Oleje na báze silikónov však môžu pomôcť premastiť vlasové stonky, vďaka čomu vlasy vyzerajú a pôsobia hladšie. Olej rovnako pôsobí ako bariéra, ktorá pomáha znižovať trenie a chrániť vlasy.

Zaujme ťa aj: TOP domáce masky na vlasy z Aloe vera: Ktorú z nich si zamiluješ?

Nižšia frekvencia umývania vlasov

Existuje niekoľko dôvodov, prečo znížiť frekvenciu umývania vlasov počas zimy. V prvom rade môžeme povedať, že v zimných mesiacoch sa menej potíme, čo by mohlo prispieť k nižšej potrebe umývania vlasov. Niektorí tiež tvrdia, že časté umývanie vlasov prispieva k ich vysúšaniu. A veru, niečo na tom bude.

Vlasoví špecialisti totižto odporúčajú obmedziť umývanie vlasov na jedenkrát do týždňa. Pričom by ste sa mali zamerať na pokožku hlavy. Zdravé vlasy rastú len na „dobrej pôde!“ Dá sa povedať, že pokožka hlavy je čistým a zdravým prostredím pre vlasové folikuly.

Doprajte si masáž pokožky hlavy buď prostredníctvom prístrojov alebo aj len prstami. Jemný tlak zvyšuje krvný obeh, čo má priaznivý vplyv aj na podporu rastu vlasov.

Neprehliadni: Megan Fox ohúrila novou farbou vlasov: Zlákala ju „targaryen blond“


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Janka Komadova 23.11.22 10:04

karma
-1.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní