Ako získať krásnu a dlhú hrivu? Pomôže domáce sérum na rast vlasov!

Ako získať krásnu a dlhú hrivu? Pomôže domáce sérum na rast vlasov!

V dnešnom článku vám prinášame skvelý tip, ako si v pohodlí domova vyrobiť sérum na podporu rastu vlasov. Určite sa ho oplatí vyskúšať, ak po zime potrebujete svoje vlasy trochu vzpružiť a podporiť či dodať im novú silu. Môže pomôcť v prípade problémov s nadmernejším padaním vlasov. A čo je potrebné na jeho prípravu? Toto sérum je plné prírodných ingrediencií a surovín, ktoré budú milovať i vaše vlasy. Hlavnú rolu zohrávajú bylinky, ktoré sú veľkým darom prírody. Pŕhľava dvojdomá, tiež známa ako žihľava, je skvelým pomocníkom v boji proti vypadávaniu vlasov. Zdravie a silu vlasov tiež vďaka svojmu zloženiu podporí aj praslička roľná.

Do tretice je súčasťou tohto domáceho séra aj Aloe vera. Gél z listov tejto sukulentnej rastlinky má blahodarný vplyv na pokožku. Bráni tiež padaniu vlasov, podporuje ich rast a regeneráciu. Vďaka Aloe vera získajú vlasy lesk a silu. Súčasťou séra je nakoniec i rozmarínový a levanduľový olej. Oba majú priaznivý vplyv na kvalitu vlasov. Rozmarínový olej je známy svojou schopnosťou eliminovať vypadávanie vlasov a podporiť ich rast. Teraz sa však už poďme pozrieť na to, ako ľahko sa dá doma pripraviť prírodné sérum na rast vlasov!

Pozri aj: Maska na rast vlasov: Potrebuješ len 3 základné ingrediencie!

bylinky na rast vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Budeme potrebovať:

  • 1 šálku prevarenej vody
  • hrsť žihľavy (najlepšia je čerstvá)
  • hrsť prasličky roľnej (môže byť sušená z lekárne)
  • 2 lyžičky Aloe vera šťavy (najlepšia je čerstvá, priamo z rastliny)
  • 10 kvapiek levanduľového oleja
  • 10 kvapiek rozmarínového oleja
esenciálne oleje

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to?

Destilovanú vodu si najskôr prevaríme. Kým je horúca, vsypeme do nej bylinky, čerstvé alebo sušené. Necháme lúhovať, až kým voda vychladne. Bylinky vytiahneme, respektíve výluh scedíme cez nekovové sitko. Následne ho prelejeme do fľaštičky s rozprašovačom. Pridáme gél z Aloe vera a rozmarínový aj levanduľový olej. Poriadne pohrkáme a môžeme začať používať, a to najlepšie dvakrát denne, ráno i večer. Rozprašovač zabezpečí rovnomerné nanesenie séra na celú pokožku hlavy. 

Vaše vlásky sa vám určite odvďačia rýchlejším rastom a lepšou pružnosťou i kvalitou. Samozrejme, nezabúdajte aj na ďalšiu starostlivosť o vlasy. Dôležitý je nielen výber vhodných kozmetických produktov, ale aj výživa vlasov zvnútra. Pestrá strava totiž zabezpečí i dostatok vitamínov a minerálov, bez ktorých vaše vlasy nebudú ani krásne a nebudú ani poriadne rásť. Medzi najlepšie potraviny pre zdravé vlasy môžeme zaradiť vajíčka, ryby, strukoviny i oriešky.

Odporúčame: Čo obsahuje rakytník? Neuveríš, ale užívali ho aj ruskí kozmonauti


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Alexandra Semanová 10.08.20 19:27

AS
karma
-1.00

Super recept na domáce sérum.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní