Registrácia Prihlásenie

Kreácie z lega, ktoré ťa dostanú! Nielen pre deti


Ikonická stavebnica, ktorej základ tvoria plastové tehličky, chytila za srdce mnohé deti – či už v minulosti, alebo v súčasnosti. História lega sa začala písať v roku 1932, keď Dán O. K. Christiansen vytvoril prvé dieliky tejto pozoruhodnej stavebnice, a to v tých časoch ešte z dreva. Od tej doby až do súčasnosti vyčarovalo lego úsmev, zapálilo v dušiach radosť a podporilo kreativitu veľkému kvantu detí po celom svete. A niet sa čomu čudovať. Veď s legom dokážu ratoslesti stráviť dlhé hodiny a vedia z neho zmajstrovať naozaj kadečo. No to, čo uvidíte ďalej, predčí pravdepodobne všetko, čo ste doteraz z lega videli postavené. O tom vás presvedčia aj fotky v galérii nižšie.

Pozri aj: Lego svadba: Neuveríš vlastným očiam, kde sa dá stavebnica použiť

výtvory z lega

Zdroj: Pinterest

Lego nostalgia či absolútny úlet?

Ako čas plynie a deti rastú, dostávajú sa do úzadia mnohé hry a hravé aktivity. A s nimi nepochybne aj lego. No niektorí ľudia sa tejto pestrej stavebnice silou-mocou nechcú vzdať, a tak nechávajú priestor svojej fantázii a lego sa stáva súčasťou ich príbytkov. Či už v podobe rôznych dekorácií, ale aj funkčných kusov nábytku, prípadne pomôcok do domácnosti, ba dokonca aj do kancelárie! Neveríte? Tak pri nasledujúcich fotkách sa budete poriadne čudovať!

Je tiež možné, že dokonca vytiahnete zo skrine či z pivnice aj to svoje zaprášené lego alebo lego vašich detí a pustíte sa s radosťou do tvorby, ktorá poteší nielen oči. Lebo o praktickosti mnohých kúskov z galérie sa rozhodne nedá pochybovať. No nájdete tam aj úlety v podobe doplnkov pre dámy či vecičky, ktoré majú viac-menej čisto estetickú funkciu. Aj keď napríklad takými okuliarmi z lega môžete zahviezdiť na nejakej tematickej párty. A na svadbe, ktorej témou je lego, môžete zas ohúriť svojich hostí svadobnou výzdobou z lega či tortou z lega. A torta z lega spôsobí možno ešte o čosi väčšie nadšenie na detskej oslave narodenín.

Troška recesie v živote určite nezaškodí. A čo vy? Podujmete sa na vytvorenie aspoň niečoho milého, malého, praktického či dokonca uleteného z lega?

1 z 27

Inšpiráciu môžete čerpať nielen z fotiek vyššie, ktoré boli zozbierané z Pinterest-u, ale aj na Youtube sme pre vás našli skvelé video, kde vidíte rovno postup pri tvorbe týchto výnimočných kreácií z lega.


Návrat hore
Autor článku

2 komentáre

Ľubica Šťastná 03.10.19 07:55

ĽŠ
karma
114.00

Kreácie naozaj nielen pre deti!

 • 1
Odpovedať

Marika Michálková 05.10.19 18:53

MM
karma
115.00

Kreatívne nápady

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyrážky, svrbenie či sfarbenie: Vieš, čo prezrádza jazyk o zdraví?
Zdravie

Vyrážky, svrbenie či sfarbenie: Vieš, čo prezrádza jazyk o zdraví?

 • 47
 • 0
 • 14.09.2019
Pociťuješ vyčerpanie organizmu? Povieme ti, ako okamžite dobiť energiu!
Inšpirácie

Pociťuješ vyčerpanie organizmu? Povieme ti, ako okamžite dobiť energiu!

 • 66
 • 0
 • 10.07.2019
Sebarozvoj s koučkou: Ako na negatívne hlasy zvnútra nás samých?
Inšpirácie pre sebarozvoj

Sebarozvoj s koučkou: Ako na negatívne hlasy zvnútra nás samých?

 • 79
 • 0
 • 21.08.2019
TOPlist