KVÍZ: Najznámejšie izbové kvety – rozpoznáš ich bez problémov?

KVÍZ: Najznámejšie izbové kvety – rozpoznáš ich bez problémov?

V niektorých domácnostiach ich prakticky nenájdeme, v iných zase vypĺňajú každý voľný priestor. Dozaista však platí, že predstavujú skvelý spôsob, ako zútulniť svoj domov. Reč je o izbových rastlinách, ktoré prinášajú do chladného interiéru bytu či domu kus prírody. Razom dokážu skrášliť každú miestnosť, no ich umiestnenie v izbe má i mnoho ďalších pozitív. Priaznivý vplyv majú najmä na kvalitu ovzdušia v interiéri, prečisťujú ho a zvlhčujú. Navyše ich zelená farba pôsobí upokojujúco na našu myseľ. A to je len zopár dobrých dôvodov, prečo je skvelé skrášliť svoj príbytok práve izbovými rastlinami. 

Zelené rastliny, kvitnúce rastliny či sukulenty?

Existuje obrovské množstvo druhov rastlín, ktoré sú v našich končinách bežne pestované v domácnostiach. Tradičnou súčasťou našich príbytkov sú najmä zelené izbovky, ktoré neraz dokážu zaujať sfarbením či tvarom svojich okrasných listov. Ak chceme vo svojej domácnosti privítať viac farieb, vyberať môžeme spomedzi kvitnúcich izbových rastlín. Ak hľadáme skôr nenáročné druhy, spoľahnúť sa môžeme napríklad na sukulenty alebo priamo kaktusy. Na milovníkov exotiky zase čakajú rôzne palmovité rastliny. Alebo hľadáte niečo veľmi špeciálne a často nevídané?

Dobrou voľbou budú napríklad mäsožravé rastliny, ale aj jedinečné živé kamene. Nech už sa rozhodneme pestovať rastliny z ktorejkoľvek spomínanej kategórie, vždy platí, že by sme o nich mali vedieť aspoň základné informácie. Každá rastlina má totiž trochu iné požiadavky na starostlivosť, preto by sme tie svoje rastlinky mali poznať. Ako dobre sa v izbových kvetoch vyznáte vy? Overte si v našom kvíze, či tie najznámejšie z nich budete vedieť identifikovať na základe fotografie. Vášniví pestovatelia nebudú mať žiaden problém. Ako ste na tom vy?

Ďalší kvíz: Poznáš všetky druhy húb? Ktoré sú vhodné na sušenie či mrazenie?

  • Kvíz: Izbové rastliny

  • 1 / 10

Ktorá nenáročná izbová rastlina sa nachádza na obrázku?

Ktorá nenáročná izbová rastlina sa nachádza na obrázku?

  • cykas
  • dracéna
  • zamiokulkas
Nepodarilo sa uložiť hlasovanie.

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 14.09.21 07:57

ĽŠ
karma
100.00

Výborný kvíz!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní