Módne tetovanie pre rok 2019: Inšpirácie, ktorým len ťažko odoláš!

Módne tetovanie pre rok 2019: Inšpirácie, ktorým len ťažko odoláš!
  • 03.08.2019
  • Michaela Kožáková

 Aj vy ste si kupovali žuvačky s tetovačkami, keď ste boli malé deti? S pár drobnými od mamy ste bežali do obchodu, nakúpili za dlaň žuvačiek a polepili nimi celé ruky. A potom ste si s kamarátmi porovnávali, kto má krajšie tetovania. A pamätáte si ten výraz tváre vašich rodičov, keď ste prišli domov s prvým tetovaním? A o pár rokov ste možno ľutovali ten veľký nápis Anička na vašej pravej lopatke. Tetovanie je dnes súčasťou módneho štýlu, definuje vašu osobnosť – to, čo vás vystihuje a to, čo sa vám páči, aký názor zastávate. Je vyznaním lásky alebo spomienkou na dôležitý okamih v živote. 

Kedy sa ľudia začali tetovať?

Tetovali sa väzni, členovia kmeňov, rebeli na znak protestu proti spoločnosti. Ale kedy sa s tetovaním začalo? Nálezy nástrojov vo Francúzsku, Portugalsku a Škandinávii dokazujú, že pravekí ľudia vedeli, ako sa tetovať. Za najstaršie tetovanie na svete, datujúce sa do 5. –  4. storočia pred naším letopočtom, je považované tetovanie na múmii nájdenej v Alpách v údolí Ötz. Tetovali sa germánske, keltské kmene, v Egypte a Indii používali tetovanie ako metódu liečenia a náboženských úkonov. Tetovanie bolo tiež znakom postavenia v spoločnosti. Na Filipínach bolo známkou hodnosti a úspechov. Starí Gréci a Rimania tetovali svojich otrokov a zločincov, aby ich vedeli ľahšie identifikovať, keď ušli. Číňania tiež tetovali svojich zločincov.

Tetovania sú stále súčasťou kultúry niektorých národov. Napríklad tetovanie henou pri svadobných či zásnubných obradoch sa v niektorých rodinách v Turecku, Pakistane či Indii dodržuje dodnes.

inšpirácia na tetovanie

Zdroj: pinterest.com

Aké sú trendy v tetovaní pre rok 2019?

Ak uvažujete, že by ste si predsa len dali nejaké tetovanie, ale nepáčia sa vám obrovské tetovania na pleciach a možno vám prídu vulgárne, zvoľte jemné minimalistické tetovanie. Alebo váhate kvôli práci? Stále však túžite po tetovaní? Dajte si tetovanie na bok vášho stehna. Tento rok sú ideálnym riešením, pre tých, ktorí uprednostňujú jednoduchosť a nenápadnosť, malé tetovania pod prsiami, na bokoch alebo na rebrách. Pre vyzývavejšie tipy odporúčame personalizované nápisy na zadnej strane krku, malé tetovania na prstoch ruky, čiarové kresby, tetovania za uchom alebo farebné tetovania. Pre romantické duše tento rok letia detailne prepracované tetovania zobrazujúce kvety. Tak čo, inšpirovali sme vás?

Pozri aj: 90. roky sú späť a s nimi aj sponky do vlasov: Pukačkovému trendu podľahneš opäť!

1 z 17

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Chromíková 03.08.19 18:32

MC
karma
109.00

Tetovanie je teraz v kurze ,ale čo bude keď sa to skončí ???

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní