Dula Lucia Vančo: Čo je pôrod? Čo by o ňom mala žena vedieť?

Dula Lucia Vančo: Čo je pôrod? Čo by o ňom mala žena vedieť?

O pôrode sa toho už veľmi veľa povedalo. Scény s príchodom nového života na tento svet vidíme v každom druhom filme a i keď sú prítomné hlavne v romantických filmoch či komédiách, neraz konkrétne zábery pripomínajú skôr ukážku z hororu. Podobne je to aj pri babských debatách o pôrode. Nejedna kamarátka totiž nemá problém vyobraziť pôrod ako niečo, čo si treba len odtrpieť a prežiť, prípadne sa podeliť s osadenstvom o svojich hrôzostrašných zážitkoch.

I takéto informácie prijímané z okolia môžu prispieť k tomu, že nastávajúca mamička či akákoľvek žena má z pôrodu strach. Krik, bolesť, krv – to všetko sa so slovom pôrod neraz spája. Aká je však realita? Je to presne také, ako to často vídame vo filmoch? O tom, čo skutočne pôrod je, sa budeme rozprávať opäť s dulou a laktačnou poradkyňou Luckou Vančo!

Pozri aj: Dula Lucia Vančo: Poradí ti, ako otehotnieť, keď sa nedarí!

Čo je vlastne pôrod?

Pojem pôrod by sme mohli charakterizovať rôzne a opísať z mnohých strán. Mohli by sme hovoriť o konci úspešného tehotenstva, počas ktorého prichádza na svet novorodenec. Z medicínskeho hľadiska môžeme hovoriť o biologickom procese u všetkých cicavcov, počas ktorého je plod s placentou vypudený z tela matky. Hovoriť by sme mohli aj o príchode nového života, čo je skutočne zázračný moment. O pôrod a jeho priebeh sa zväčša začína zaujímať žena vtedy, keď plánuje priviesť na tento svet dieťatko, alebo je už dokonca v očakávaní.

Rozličné informácie z okolia, najmä z médií, internetu či od najbližších môžu neraz vyvolať u ženy negatívne reakcie. Zároveň si však môže vyberať, ktoré informácie bude z okolia prijímať. Pritom je veľmi dôležité, ako sa samotná žena na pôrod nastaví. Môže sa tešiť, ale aj báť. Práve počas celého tehotenstva, ktoré trvá dlhé mesiace, je potrebné, aby sa žena po fyzickej i psychickej stránke na tento proces pripravila. Viac sa však už o danej téme budeme rozprávať v našom novom videu. S dulou Luckou Vančo sme v posledných videách preberali, ako prebieha prvý, druhý i tretí trimester tehotenstva a dnes sa pozrieme na to, čo nasleduje po nich. Želáme príjemné sledovanie!

Pozri aj: Dula Lucia Vančo: Ako pomáha dula počas tehotenstva a pri pôrode?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní