Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať

Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať

Jej kvetinové doplnky a kytice sú plné ženskosti a takmer na nerozoznanie od tých živých. Aj vďaka Michaele Ďurišovej, majiteľke značky Magaela, sa môže žena aspoň na chvíľku preniesť do éterického sveta, rozprestrieť krídla a prebudiť v sebe nežnú vílu. Čo Michaelu pri tvorbe najviac inšpiruje a ako ovplyvnila jej dielničku koronakríza?

Ako by ste značku Magaela predstavili našim čitateľkám?

Magaela je malá handmade dielnička, ktorá už od roku 2013 vyrába kvetinové doplnky a šperky. Našim prioritným zameraním sú svadby. Tvoríme kytičky, pierka, podväzky, party či kvetinové venčeky z textilných, sušených a konzervovaných materiálov. Okrem toho vyrábame i doplnky na každodenné nosenie, ako sú napríklad náušnice, gumičky do vlasov, opasky, čelenky, brošne, prstienky a iné. V našej tvorbe nájdete aj doplnky na prijímanie, plesy a stužkové. Našou víziou je prebudiť v každej žene vílu, oslavovať ženskosť a vnútornú krásu každej z nás.

Odporúčame: Diana Hágerová o svojom druhom tehotenstve: Dve deti sú taký môj splnený sen

kytička Magaela

Zdroj: Magaela

Čo je pri tvorbe vašou najväčšou inšpiráciou? Odkiaľ najčastejšie čerpáte námety?

Príroda. Život okolo mňa. Cyklus života a zmeny, ktoré prinášajú ročné obdobia. Niekedy sa stane, že idem na prechádzku, zbadám krásnu scenériu a doma tento obraz pretavím do výrobku. Rovnako ma inšpirujú moje zákazníčky, ich príbehy, vnútorné vyžarovanie. A, samozrejme, rada sledujem i zahraničné trendy či inšpirácie. Baví ma zachytiť nejaký trend a rozmýšľať, ako ho viem spracovať ja, čo nové môžem priniesť, ako ho viem prispôsobiť vlastnej kreativite.

Na trhu pôsobíte od roku 2013, čo by ste odkázali ženám, ktoré chcú rozbehnúť svoj vlastný kreatívny biznis?

Poviem to tvrdo, ale nech nemajú veľké oči. Hoci pracujem v umeleckej oblasti a Magaela je pre mňa stále viac umenie ako biznis, predsa len nás to živí a podnikať na Slovensku nie je ľahké. Je to každodenný boj. Sú to pády a vzlety, učenie sa z vlastných chýb a neustále skúmanie toho, ako to môžeme robiť lepšie. V dnešnej dobe nemôžete zaspať na vavrínoch, musíte sa vedieť obracať, skúšať a začínať nanovo. Mojou radou je hlavne počúvať svojich zákazníkov. To je snáď to najdôležitejšie. A rovnako, mať hrošiu kožu a trpezlivosť. Bez toho sa nezaobídete.

svadobná kytica Magaela

Zdroj: Magaela

Máte aj po toľkých rokoch chuť neustále tvoriť alebo si občas potrebujete oddýchnuť?

Sú aj také dni. Vtedy si poviem, na čo to všetko robím. Je to full time práca, 24/7. Niekedy mám pocit, že viac sa už nedá, no výsledky nie sú také, ako by som potrebovala. Ale ide skôr o občasné výkriky do tmy. Stačí jedna milá spätná väzba od zákazníka a ja opäť nájdem zmysel všetkého. Magaela je pre mňa stále osobná citová vec, skôr poslanie ako práca. Milujem to, čo robím a vnútorne ma to napĺňa. Keď to vidia aj ľudia a vedia to oceniť, potom si poviem, že to zmysel má. Vtedy sa nakopnem a idem ďalej. Ja som umelecká duša. Nedokážem stagnovať. Mám sústavnú potrebu vymýšľať niečo nové. Občas sa neviem zastaviť (smiech). Koronakríza ma však naučila aj to, že si treba vedieť oddýchnuť a nájsť si čas na seba. Nie je to strata času, práve naopak. Naberiem sily a potom som oveľa produktívnejšia.

Máte overených a stálych dodávateľov alebo rada hľadáte niečo nové?

Máme svojich overených dodávateľov, na ktorých nedáme dopustiť. Samozrejme, neustále hľadáme i iné zdroje. Predsa len, preferencie neviest a zákazníčok sa menia, preto je nutný nový vietor aj v materiáli, ktorý používame. Niektoré kvietky si i sami vyrábame, upravujeme, farbíme či konzervujeme.

Neprehliadni: Rozhovor s Barborou Krajčírovou: S druhým dieťaťom sa môj život upokojil

svadobný pár

Zdroj: Magaela

Tvoríte v prípade záujmu doplnky aj zo živých/čerstvých kvetov?

Istý čas som robila kompletné výzdoby svadieb a teda aj kytice zo živých kvetov. Brigádovala som v kvetinárstve, takže prax a zručnosti v tejto oblasti mám. No ak chce nevesta len kytičku či venček zo živých kvetov, v tomto neviem vyhovieť. Rezané kvety je nutné objednať zo skladov, kde sú v balíkoch, a zvyšný materiál by som teda nevedela využiť. No snažím sa používať čo najviac živých konzervovaných materiálov, vďaka ktorým sú kytice od Magaely na nerozoznanie od tých živých. Pridanou hodnotou je ich životnosť, 10 – 15 rokov. Vďaka tomu môžu robiť radosť aj dlho po svadbe, napríklad ako dekorácia vo váze.

Svoje výrobky posielate aj do sveta. Kam najďalej vaše doplnky putovali?

Balíčky posielame naozaj do celého sveta. Spomenúť okrem Európy môžem USA, Kanadu, Južnú Ameriku, Japonsko či Austráliu.

halo korunka Magaela

Zdroj: Magaela

Najnetradičnejšia objednávka, ktorá vám dala ,,zabrať“?

Teraz naposledy 12 párt pre ľudový tanečný súbor a jedna obrovská parta pre nevestu, ktorá mala byť výnimočná a bohatá. Zároveň však mala byť ľahučká a pevná, aby zvládla oduševnené tancovanie. Občas dostaneme aj také požiadavky ako korunky z mušlí, exotických kvetov či minimalistické doplnky s listom monstery. Do doplnkov sme však už zakomponovali aj napríklad taký ohryzok z jablka, rohy alebo čili papričky. Vyhovieť takýmto požiadavkám dá, veru, občas zabrať.

Aká spolupráca bola pre vás doposiaľ najvýnimočnejšia?

Sen sa mi splnil, keď som začala spolupracovať s módnou návrhárkou z Chotronette. Ich šaty obdivujem už roky. To ani nie sú šaty, to je hotové umelecké dielo. Veľmi si vážim aj spoluprácu so srbskou fotografkou Jovanou Rikalo a nádhernou modelkou a vizážistkou Vanijou Jagnić. V pamäti mi zarezonovali ešte fotenia s Diankou Hágerovou či prehliadky Veroniky Kostkovej a Jarky Wurll Kocánovej.

Pozri aj: Rozhovor so zakladateľkou značky ENVY Therapy®: Na trh sa chystajú s novinkou, ktorú ocení väčšina žien

Slovanské bohyne

Zdroj: Magaela

Ovplyvnila vašu dielničku/objednávky koronakríza?

Áno, ako každého. Žijeme v rakúskom pohraničí, takže sme pendleri. Momentálne sa musíme prevenčne na dielničke striedať, aby sme náhodou všetci nezostali ,,mimo provoz". To spomaľuje celý proces našej práce. Navyše, musíme sa pravidelne testovať. Dielničku sme museli presťahovať do Bratislavy, no neberiem to ako negatívum. Skôr sa mi vďaka korone splnil sen a konečne môžem mať dielničku mimo domu. Nakoplo nás to. V marci pred rokom som si hovorila, ako tento rok prežijeme. Paradoxne, písali nám aj nevesty, ktoré by bez korony po našich kytičkách nesiahli. Neživá kytica sa však pre ne stala východiskom, a to najmä pre zatvorené kvetinárstva a neisté termíny. Tento rok však evidujeme, že nevesty vyčkávajú, ako sa situácia vyvinie.

Čo by ste chceli vo vašej tvorbe posunúť ďalej? Zatiaľ nesplnený sen?

Mojim snom je mať vlastné priestory, v ktorých by bola dielnička, fotopriestor i showroom. Na dielničku mimo domu som čakala roky, ale oplatilo sa. Verím, že aj tento sen jedného dňa naberie reálne kontúry.

Kvetinové doplnky, šperky a kytice z dielne Magaela nájdete na: www.magaela.sk

- Tvorba značky Magaela
1 z 10
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk
Michaela Ďurišová: Koronakríza ma naučila viac oddychovať - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Magaela


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 08.03.21 07:26

ĽŠ
karma
100.00

Krásne výtvory; šikovná žienka!

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 08.03.21 09:49

KK
karma
111.00

Krásne vecičky, držím jej palce nech sa darí.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní