Rozhovor s Barborou Krajčírovou: S druhým dieťaťom sa môj život upokojil

Rozhovor s Barborou Krajčírovou: S druhým dieťaťom sa môj život upokojil
  • 19.10.2020
  • Radka Vargová

Barbora Krajčírová sa pred pár mesiacmi stala po druhýkrát mamičkou. Svoje nadšenie z príchodu synčeka neskrývala, naopak, podelila sa oň aj na sociálnych sieťach. My sme sa so sympatickou moderátorkou porozprávali na tému materstvo a reč padla aj na instagramovú propagandu. 

Ako výrazne sa zmenil váš život s príchodom druhého dieťa? Pričom ste zmenu pociťovali najviac?

Je to možno paradoxné, ale s druhým dieťaťom sa môj život veľmi upokojil. Bola som niekoľko rokov v jednom pracovnom kolotoči, šoférovala som mesačne stovky kilometrov kvôli eventom, tlačovým konferenciám či moderovačkám. Denne som vysielala v mojom milovanom rádiu a točila v televízii, takže ja som sa v prvom rade usadila, a to doslova. Malého si užívame celá rodina, nielen ja, je to náš obrovský zázrak.

Ste mamička, ktorá si potrpí na tip-top veci pre bábätko alebo, naopak, beriete to tak, že nemá zmysel utrácať veľa za oblečenia pre najmenších?

Jaj, neverili by ste, ale u nás v rodine, keď rátam aj manželovú stranu, je to už ôsme dieťa v priebehu 13 rokov. Takže vecí máme až až. Všetko sme si pretriedili a myslím, že núdzu o tip-top veci nemáme. Samozrejme, že sme aj dokupovali, ale v tomto sme veľmi pri zemi a vieme, že bábätká rastú veľmi rýchlo, takže netreba zbytočne veľa. 

Možno je to klišé otázka, ale ktorá vec je na materstve vaša najobľúbenejšia? A aj keď je to ťažké priznať, je niečo, čo vás v tomto smere stresuje viac?

Najobľúbenejšou vecou je pre mňa tá nekonečná láska, ktorá sa zrodí pri každom dieťati. Je to kvantum emócií, ktoré veľakrát neviete ovládať, a tak sa od dojatia rozplačete za pár sekúnd. Ťažké sú chvíle, ktoré nastanú ak je problém, ktorý neviem na základe plaču rozoznať. Našťastie je toho plaču zatiaľ málo, takže si užívame pokojnejšie bábätko.

Mnohé ženy tvrdia, že druhý pôrod je jednoduchší. Bolo to tak i vo vašom prípade?

Uf, ani nie. Druhý cisársky rez som vnímala bolestivejšie. Neviem, čím konkrétne to bolo spôsobené, ale čas na rekonvalescenciu bol u mňa potrebný dlhší. Už je to oveľa lepšie, no prvé dni boli, čo sa môjho zdravia týka, namáhavé a bez pomoci manžela by som ich ťažko zvládla sama.

Túžili ste vždy po väčšej rodine? Rozmýšľate aj nad tretím dieťaťom?

Ja som z troch sestier a môj manžel má jednu sestru, ani jeden z nás nie je jedináčik a vieme oceniť benefity, ktoré príchodom súrodencov nastanú. Som rada, že aj moja dcéra sa dočkala súrodenca, už teraz vidím ako ho ľúbi a spravím všetko preto, aby mali krásny vzťah. Ja som na moju rodinu veľmi naviazaná, často sa stretávame a denne si voláme. Bábätko číslo tri je zatiaľ v nedohľadne, spamätávam sa po pôrode číslo dva.

Ako vníma staršia dcérka nového súrodenca?

Teší sa z neho a je to vzorná staršia sestra. Teší sa na každú príležitosť, kedy ho môže obliecť či prebaliť a postarať sa o neho. Absolútne nepochybujem, že to pre ňu už navždy bude jej milujúci brat.

Snažíte sa nejako dostať do formy alebo tomu dávate ešte čas?

Zatiaľ mi to lekári neodporúčajú, potrebujem ešte pár dní oddychu, a keď mi lekári dovolia športovať, rada sa do toho vrhnem. Moje telo je po druhom pôrode oslabené a teší sa na svalovú hmotu . Všetko však s mierou. To je jasné. Nič nie je dôležitejšie ako zdravie.

Dalo by sa povedať, že istým spôsobom ste influencerka. Na Instagrame často niečo odporúčate a promujete. Na základe čoho si vyberáte spolupráce?

Som rada za túto otázku, lebo prichádza v čase, keď sa konečne začína rozprávať o reklamách na sociálnych sieťach. Reklamy existovali, existujú a budú existovať a nemyslím si, že treba ľudí za ne haniť, ale je dôležité vedieť, že o reklamu ide. Označenie reklamného príspevku je preto pre mňa kľúčové, ja sama sa to učím a mám čo robiť, aby som to mala všetko v poriadku, no chcem aby moji followeri vedeli, že sú príspevky bez a sú príspevky s reklamou. Reklamné príspevky si vyberám najmä podľa mojej cieľovky, nechcem spolupracovať so značkou, ktorá mojich fanúšikov z hľadiska veku a zamerania nezaujíma. Chcem im dať tip len na veci, ktoré majú doma, prípade rozmýšľajú nad ich kúpou. Aby mali vždy pocit, že ide o mňa a nie o niekoho so zrazu úplne iným zameraním.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 19.10.20 06:19

ĽŠ
karma
100.00

Výborný rozhovor!

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 19.10.20 10:11

MR
karma
104.00

krásna rodinka, všetko dobre im prajem

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.10.20 22:41

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať

Margaret Zimova 28.10.20 14:49

karma
106.00

Podnetný rozhovor a Barborke i jej rodinke prajem všetko len to najlepšie.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní