Ako nepokaziť pracovný pohovor?

Ako nepokaziť pracovný pohovor?
  • 22.06.2016
  • Vladimíra Drábiková

Život je zmena a jednou z nich môže byť aj zmena zamestnania. Nezáleží na tom či zachraňujete životy, upratujete byty, alebo 8 hodín denne sedíte v kancelárii. Každá jedna práca by nás mala napĺňať a robiť nás šťastnými. V prípade, že to tak nie je túžime po zmene.

Nie, nie ste nerozumný v prípade, ak chcete opustiť dlhodobé zamestnanie, či sa vydať úplne iným smerom. Život je totižto naozaj o tých zmenách a prečo by sme mali 40 rokov pracovať v zamestnaní, ktoré nás nenapĺňa? Je potrebné riskovať, a práve risk nám môže priniesť životný a emocionálny zisk.

Ale ako postupovať pri tejto zmene? V prvom rade je potrebné vytvoriť správny životopis (odporúčame vám, aby ste ho dali prečítať aspoň trom známym, ktorí vám ho objektívne zhodnotia), potom už stačí iba hľadať. Vnímajte aj iné povolania a skúste si prestaviť seba na danom poste. Predposledným krokom je posielanie životopisu (áno, aj do spoločností, ktoré nehľadajú zamestnancov) a posledným krokom je zvládnutie pracovného pohovoru. Ako sa naň pripraviť? Čítajte ďalej...

Odporúčame prečítať:Objavte krásu Himalájí v Nepále

Ako nepokaziť pracovný pohovor?

Zdroj: Shutterstock®

Príprava

Na pohovor nechoďte s otáznikmi v hlave, vytvorte si určitú predstavu a majte jasné očakávania, ktoré budete aj predkladať. Neznamená to, že nepristúpite na kompromisy, ale aspoň nebudete zbytočne nervózny a neistý... pôjdete tam s „čistým štítom“ a čistou mysľou.

Šaty robia človeka

V prvom rade je potrebné nepôsobiť vulgárne. Dress code je záujemcami o prácu často podceňovaný. Skúste ho rešpektovať. Veď aj na svadbu nepôjdete v teplákoch a na pohreb v červených šatách. Zvoľte preto pohodlné oblečenie, ktoré bude viac zahaľovať ako odhaľovať. Nebojte sa, do zamestnania vás príjmu na základe vašich schopností a nie vašej výstrednosti.

Menej je viac

V tomto prípade hovoríme o vizáži. V súčasnosti je moderné mať dlhé gélové nechty, nalepené mihalnice a namiesto prirodzeného obočia hrubú čiernu čiaru... alebo nie? Verte nám, prirodzená krása, a to, čo z vás „srší“, je omnoho dôležitejšie, ako všetko umelé. Skúste radšej jemný denný make-up, dymové hnedé líčenie, špirálu a jemné vytvarovanie obočia ceruzkou alebo tieňom. ;)

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Denné líčenie pre špeciálne udalosti

Ako nepokaziť pracovný pohovor?

Zdroj: Shutterstock®

Entuziazmus

Áno, dobrá nálada nadovšetko. Predsa túžite po zmene a novom zamestnaní, tak sa tešte! Nebojte sa zasmiať, alebo niečo podotknúť. Buďte jednoducho sama sebou.

Buďte o krok vpred

Skúste si predstaviť, že pracujete na personálnom oddelení vy, čo by ste sa samej seba pýtali? Budú ich zaujímať vaše voľnočasové aktivity, rodina, štúdium, nejaké výnimočné vlastnosti... A čo tak vidina budúcnosti, kde sa vidíte za 10 rokov? Hlavné je nebáť sa a ukázať zdravé sebavedomie.

A napokon, prajeme vám veľa šťastia!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 22.06.16 07:09

SK
karma
113.00

dobre rady

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 22.06.16 07:55

SK
karma
86.00

zaujímavé

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 22.06.16 20:06

karma
93.00

pekný článok

  • 0
Odpovedať

Monika Filípková 23.06.16 09:56

MF
karma
56.00

Tak aj mňa čaká pohovor do práce, o dva mesiace mi končí rodičovská dovolenka, tak určite sa mi tieto rady zídu.

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.07.16 09:57

MZ
karma
-1.00

Veľmi pekný článok :).. Treba dať do toho všetko :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní