Celebrity narodené v znamení Kozorožec

Celebrity narodené v znamení Kozorožec

Tým, ktorí sa narodili medzi 22. decembrom až 20. januárom, pripadá zemské znamenie Kozorožec. Vedeli ste o tom, že toto znamenie patrí k najpraktickejším znameniam zverokruhu? Vo svojej povahe majú Kozorožci zároveň predpoklady pre dosiahnutie vysokého spoločenského postavenia, a to aj vďaka schopnosti dobre plánovať. Veľa Kozorožcov nájdeme medzi slávnymi osobnosťami, celebritami a prominentmi. Patríte medzi Kozorožcov i vy? Tak sa pozrite spolu s nami na to, s ktorou známou osobnosťou vás toto znamenie zverokruhu spája. 

Akí sú Kozorožci?

Kozorožcom vládne planéta Saturn a ich živlom je zem. Možno im pripísať viaceré typické vlastnosti, ako napríklad ctižiadostivosť, vytrvalosť, presnosť i svedomitosť a starostlivosť. Okrem spomínanej praktickosti je pre nich príznačná aj šetrnosť a nenáročnosť. Kozorožci sú vo všeobecnosti skôr ľuďmi činu, ktorým je dobre známa neposednosť. Avšak, radšej ako povrchnú spoločnosť uprednostnia samotu. Ak túžia po spoločnosti, obklopujú sa hlavne výnimočnými a tvorivými osobami. Ostatným obvykle nemusia nikdy nič dokazovať. Ak raz stratia dôveru v človeka, zvyčajne je to nemenné. 

Muži narodení v znamení Kozorožec neraz pôsobia neprístupne a chladno, v láske sú trochu ťažkopádni a dlho im trvá vyznať žene lásku. Zvykne v nich však driemať romantická duša. V profesionálnom živote sa usilujú o materiálne zabezpečenie a úspech v práci. Rovnako pracovité, usilovné a ctižiadostivé sú i ženy narodené v tomto zemskom znamení. Podobne ako muži myslia na finančné zabezpečenie do budúcnosti, sú praktické a tak trochu sú im známe citové zábrany. Ženy v znamení Kozorožca sú veľmi pôvabné a sú oddanými manželkami i matkami. 

Kozorožci vo svete filmu

Kozorožci nachádzajú uplatnenie skôr v praktických zamestnaniach, ako je remeselník či architekt, často sa im tiež darí v oblasti obchodu a podnikania. Mnoho Kozorožcov však prerazilo aj vo vodách šoubiznisu a venuje sa i umeleckejším povolaniam, ako je herectvo či režisérstvo. Vedeli ste napríklad o tom, že medzi Kozorožcov patria aj slávni komici Rowan Atkinson (6.1.1955), predstaviteľ Mr. Beana, s Jimom Carrey (17.1.1962), ktorý je známy z filmov Truman Show, Blbý a blbší či Maska? 

Ďalším známym Kozorožcom z filmového priemyslu je i oscarový herec Anthony Hopkins (31.12. 1937), ktorý je držiteľom dvoch Academy Awards (Cien Akadémie) za hlavnú mužskú postavu vo filmoch Mlčanie jahniat a Otec. I herec, režisér a producent Kevin Costner (18.1.1955), ktorého sme so speváčkou Whitney Houston mohli vidieť vo filme Osobný strážca, patrí k spomínanému zemskému znameniu. 

Ďalší Kozorožci: Mel Gibson, Diane Keaton, Orlando Bloom, Gérard Depardieu, Nina Dobrev, Nicolas Cage, Val Kilmer, Bradley Cooper, Denzel Washington, Norman Reedus, Evan Peters.

Svetové hudobné hviezdy v znamení Kozorožca

Kozorožci neváhajú preraziť ani vo svete hudby. K veľmi slávnym Kozorožcom patrí i nekorunovaný kráľ rokenrolu Elvis Presley (8.1.1935), ktorého unikátny hlas pozná niekoľko generácií a ktorý nebude tak ľahko zabudnutý. K Elvisovi sa pridáva aj David Bowie (8.1.1947), anglický spevák a skladateľ, ktorý je považovaný za jedného z najvplyvnejších hudobníkov 20. storočia. K hudobne nadaným Kozorožcom patrí taktiež Annie Lennox (25.12.1954), britská hudobníčka, speváčka a skladateľka, ktorá bola súčasťou hudobného dua Eurythmics.

Ďalší Kozorožci: Marilyn Manson, Vanessa Paradis, Zayn Malik, John Legend, Janis Joplin, Dave Grohl, Dolly Parton, Ross Lynch, Hayley Williams, Ricky Martin.

Pozri aj: Prečo je dobré meditovať? Zisti, ako na to v pohodlí domova!

Kozorožec

Zdroj: Shutterstock®

Kozorožci v športe

To, že Kozorožci sú nielen umelecky nadaní, ale dokonca dokážu vyniknúť aj v športe, dokazujú mnohí slávni športovci. Zaujímavosťou je, že práve medzi Kozorožcami je najviac držiteľov olympijských medailí. Napríklad i Muhammad Ali (17.1.1942), americký boxer, štvornásobný majster sveta v ťažkej váhe a držiteľ zlatej medaily na olympijských hrách v roku 1960, sa narodil v tomto zemskom znamení. Kozorožcom je i LeBron James (30.12.1984), profesionálny americký basketbalista pôsobiaci v klube Los Angeles Lakers v NBA. Do tretice sa k športovo založeným Kozorožcom pridáva aj Tiger Woods (30.12.1975), pravdepodobne jeden z najslávnejších golfistov. 

Ďalší Kozorožci: Michael Schumacher, Eden Hazard, Lewis Hamilton, Toni Kroos, Sandy Koufax, Connor McDavid, Gabby Douglas, Marián Hossa, Ján Krajčík.

Ďalšie celebrity a prominenti v znamení Kozorožca

Kozorožcov možno hľadať i medzi spisovateľmi, politikmi a mnohými prominentmi a ďalšími verejne známymi osobnosťami. Vedeli ste napríklad to, až ak ste sa narodili v znamení Kozorožec, máte rovnaké znamenie s niektorým členom britskej kráľovskej rodiny? I Jej kráľovská Výsosť vojvodkyňa z Cambridgea, pôvodne Catherine Elizabeth Middleton (9.1.1982), manželka princa Williama, je totiž Kozorožec. K ďalším Kozorožcom patril i Richard Nixon (9.1.1913), bývalý prezident Spojených štátov, Louis Pasteur (27.12.1822), francúzsky chemik, Martin Luther King (15.1.1929), americký baptistický pastor, bojovník za občianske práva a nositeľ Nobelovej ceny za mier a dokonca aj J. R. R. Tolkien (3.1.1892), autor Pána prsteňov. 

Ďalší Kozorožci: Isaac Newton, Stephen Hawking, Kate Moss, Stan Lee, Jeff Bezos, Kim Jong-un, Benjamin Franklin, Edgar Allan Poe, Jerome David Salinger, Cicero, Karel Čapek.

Slovenskí speváci, herci a ďalší známi Slováci narodení v znamení Kozorožca

Samozrejme, pracovitých a cieľavedomých Kozorožcov možno hľadať aj na Slovensku. V tomto znamení sa narodila napríklad Jana Kirschner (29.12.1978), slovenská speváčka a skladateľka, ktorá je držiteľkou viacerých hudobných ocenení. K nej sa pridáva slovenská moderátorka a humoristka Elena Vacvalová (15.1.1958) a filmová a dabingová herečka Elena Podzámska (7.1. 1972). Z pánov môžeme spomenúť Jána Kurica (7.1.1963), speváka, textára a skladateľa, frontmana skupiny Vidiek, ako aj slovenského herca a pesničkára Mariána Geišberga (23.12. 1953). 

Ďalší Kozorožci: Rytmus, Ibrahim Maiga, Maroš Hečko, Július Pántik, Ivo Gogál, Karol Machata, Richard Stanke, Juraj Slezáček, Andrej Bičan, Dušan Dušek, Ľubomír Chmelo.

Pozri aj: Karmické uzly – stretávaš sa s nimi v živote? O čom napovedajú?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 12.01.22 06:20

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavý článok, vďaka!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní