Príbeh o tom, ako milujeme


Pari má tri roky a jej veľký brat Abdulláh desať. Sú to polosiroty z afganskej dedinky, ktoré majú nádherný a jedinečný vzťah. Pre Abdulláha je jeho malá sestra to najdrahšie, čo má, a obetavo jej nahrádza mamu. „Pari bola jediný človek na svete, ktorý by ho nikdy nezranil, ba ani nemohol zraniť. V niektoré dni mal Abdulláh pocit, že len Pari je jeho jediná skutočná rodina, ktorú ešte má.“

 

Jediná životná situácia však ovplyvní nielen ich životy...

 

Príbeh o tom, ako milujeme

Tá situácia zasiahne aj množstvo ľudí okolo nich a stane sa svedectvom morálnej zložitosti života.

 

Khaled Hosseini, autor bestsellerov Majster šarkanov a Tisíc žiarivých sĺnk, prichádzas novým nevšedným románom A hory odpovedali ozvenou o tom, ako milujeme, ako sa staráme jeden o druhého a ako naše životné rozhodnutia rezonujú naprieč generáciami.

 

S jeho hrdinami prejdeme z afganského Kábulu do Paríža, San Francisca, aj na grécky ostrov Tinos. Jeho príbeh je nielen o deťoch, ale aj rodičoch, súrodencoch, bratrancoch. Je to nezabudnuteľný román o hľadaní stratenej časti každého z nás, aj kúska z iných ľudí, ktorých milujeme alebo nás s nimi v živote spája nejaké puto.

 

Hosseini ukazuje, ako vieme zraňovať, zrádzať, ale aj rešpektovať a obetovať sa jeden pre druhého. A pripomína tiež to, ako nás neraz zarazí konanie našich najbližších v osudných okamihoch. A hory odpovedali ozvenou je tá správna kniha do kresla, či na pohovku, kde sa spomalí čas a necháte sa unášať nádherným príbehom o šťastí v pokore, o ktorom možno ani len netušíme.

 

Vráťte sa do roku 1952 a začítajte sa do dojímavého príbehu Khaleda Hosseiniho:

 

ÚRYVOK

 

 

 

Zdroj foto: www.bux.sk, www.ahopefulsign.com,

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní