Trápenie a choroby slávnych osobností: Čo pred nami tajili?

Trápenie a choroby slávnych osobností: Čo pred nami tajili?
  • 03.06.2021
  • Michaela Kožáková

Chronické ochorenie je dlhodobý zdravotný stav, ktorý si vyžaduje liečbu a pozornosť počas dlhého časového obdobia. Niektoré z nich sú dobre známe, napríklad artritída a cukrovka, ale existuje množstvo ďalších, o ktorých nemáme až tak veľa poznatkov a o ktorých sme možno ešte ani nepočuli. Žiť s chorobou je boj na dlhé trate, ktorý je charakterizovaný rôznymi obmedzeniami, nepríjemnosťami, bolesťami a zmenami stavu. Nie je to nič, čím by sa chcel človek pochváliť. Práve naopak. Tí, ktorí chronickými ochoreniami trpia sa snažiť túto skutočnosť zakrývať a nedať najavo, že ich niečo trápi. 

Aj ich sa to týka

Môžu byť krásni, populárni a bohatí, ale vždy sú to len ľudia. Presne tak ako my. Mnohí z nás si myslia, že pre známe Hollywoodske tváre je svet gombičkou. O všetkých tých modelkách, hercoch, módnych návrhároch, speváčkach, televíznych osobnostiach máme asi nasledovnú predstavu: raňajky na terase dvadsať miliónového domu na Floride, nákupy v najdrahších butikoch zvučných mien, dokonalé fotky na sociálnych sieťach, vypredané koncerty a nominácie na Oscara, armáda upratovačiek, šofér, ochranka a renomovaný šéfkuchár – proste a jasne bezproblémový život plný luxusu. 

Realita však môže byť úplne iná. Aj slávne osobnosti bojujú s chorobami, trpia rôznymi ochoreniami. Niektoré to skrývajú, ale viaceré z nich vyšli so svojou diagnózou na verejnosť. Dokonca zakladajú nadácie a využívajú svoju popularitu na to, aby pomohli zvýšiť povedomie o danom ochorení a prispieť k nájdeniu lieku. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko celebrít, o ktorých ste pravdepodobne netušili, že trpia nejakou chorobou. 

Neprehliadni: Slávne osobnosti so slovenskými koreňmi

- Aké choroby skrývajú známe tváre Hollywoodu?
1 z 15

Tom Hanks

Známy talentovaný herec má cukrovku typu 2. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Daniela Bieliková 03.06.21 13:14

DB
karma
117.00

Presne tak-aj to sú len ľudia, choroby sa im tiež nevyhýbajú..

  • 2
Odpovedať

Ľubica Šťastná 04.06.21 05:56

ĽŠ
karma
100.00

Aj slávne osobnosti bojujú s chorobami, trpia rôznymi ochoreniami, ... ako ostatní ľudia.

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 04.06.21 09:06

KK
karma
111.00

tak to na svete chodí, všetci sme len ľudia a chorobám je jedno ako sa voláte a kto ste

  • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 04.06.21 12:22

ZS
karma
100.00

Peniaze zdravie nezaručia

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní