Himalájska soľ v limonáde: Rýchly liek proti migréne, ktorý funguje

Himalájska soľ v limonáde: Rýchly liek proti migréne, ktorý funguje

Nič nedokáže pokaziť deň tak, ako migréna. Už keď človeka ráno po prebudení bolí hlava, je jasné, že ten deň nebude stáť za veľa. Akákoľvek bolesť je nepríjemná, no bolesť hlavy známa aj ako migréna, je tou najnepríjemnejšou bolesťou, aká existuje. Nejde len o samotnú bolesť. Častokrát sa k nej pridáva nevoľnosť, citlivosť na svetlo i zvuky a neschopnosť sústrediť sa.

Migréna častokrát prichádza bez akéhokoľvek varovania. A aj keď sa možno zdá, že vzniká bez akejkoľvek príčiny, odborníci častokrát uvádzajú, že tie možno hľadať v nedostatku živín. Výskumami bolo preukázané, že pacienti s častými bolesťami hlavy sú ochudobnení o mnohé vitamíny a minerály. Medzi živiny, ktorých nedostatok v tele môže vyvolať vznik migrény môžeme zaradiť predovšetkým vitamín D, vitamín B2 či vitamín B9, no okrem toho príčinou môže byť aj nedostatok horčíka, draslíka i sodíka. Je tu však nápoj, ktorý dokáže prejavy migrény zmierniť alebo úplne potlačiť. Nejde však o hocijaký nápoj – jeho základ tvorí himalájska soľ, ktorá je považovaná za liek proti migréne.

čo pomáha na migrénu

Zdroj: Shutterstock®

Himalájska soľ a migréna

Migréna síce nie je život ohrozujúca, ale je dobré vedieť, ako sa jej zbaviť rýchlo alebo ako ju aspoň zmierniť. V tomto je účinná himalájska soľ, ktorá je bohatá na množstvo živín potrebných na udržanie rovnováhy elektrolytov v našom tele. Práve elektrolyty pomáhajú udržať naše telo hydratované z vnútra. Medzi ne patrí napríklad sodík, vápnik, horčík či draslík. A keďže práve uvedené zložky sú príčinou vzniku migrény, je vhodné ich do tela dopĺňať.

Avšak pozor, aj v tomto prípade platí, že všetkého veľa škodí. Preto by ste určite nemali svojmu telu dopĺňať živiny len pre to, aby ich malo dostatok a aby ste predišli vzniku migrény. Naopak, živiny telu doplňte až vtedy, keď začnete pociťovať mierne bolesti hlavy.

Dehydratácia a migréna

Migréna môže byť rovnako príčinou dehydratácie organizmu. Ak neprijímate počas dňa dostatok tekutín, môže sa to podpísať pod váš zdravotný stav. Ako prvé sa môže dostaviť nepríjemná bolesť hlavy, no v tomto prípade už nebude postačujúce, ak svojmu telu doplníte tekutiny. K signálom poukazujúcim na dehydratáciu organizmu tiež môžeme zaradiť sucho v ústach, únavu, zníženú tvorbu moču, závraty, nízky krvný tlak či zvýšenú srdcovú frekvenciu.

Pozri aj: TOP cviky s gumou na precvičenie celého tela – náročné, no účinné!

nápoj proti migréne

Zdroj: Shutterstock®

Limonáda s himalájskou soľou proti migréne

  • ¼ lyžičky ružovej himalájskej soli
  • 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy
  • 250 ml vody
  • 1 lyžičku medu

Do pohára nalejte vodu, pridajte himalájsku soľ a citrónovú šťavu. Nechajte soľ rozpustiť. Napokon pridajte med, všetko premiešajte a vypite. Odporúča sa túto limonádu následne zapiť pohárom čistej vody.

Himalájska soľ takýmto spôsobom do vášho tela doplní elektrolyty, ktoré sú v nej obsiahnuté. Citrónová šťava pomáha zmierniť zápal a opuchy a v tomto nápoji má svoje opodstatnenie, nakoľko sa migréna častokrát spája aj so zápalom v tele. Tiež je preukázané, že citrónová šťava pomáha zmierniť stres, čo je rovnako jednou z príčin vzniku migrény.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 14.10.21 06:20

ĽŠ
karma
100.00

Stojí za vyskúšanie, vďaka za tip!

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 14.10.21 11:10

KK
karma
105.00

migrénu chvalabohu nemávam

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 15.10.21 09:58

MC
karma
109.00

Skúšam jú ,ale nič som zatiaľ nezistila.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní