TEST: Yankee Candle - Honey Blosoom

TEST: Yankee Candle - Honey Blosoom
 • 24.03.2014
 • Danka Šindléryová

  • Zdieľaj:
 • 4

Prednedávnom moje dve kolegyňe Dominika  a Petronala testovali sviečky od spoločnosti Yankee Cadle, ja sa k nim dnes pridám a poviem Vám niečo o sviečke s názvom HONEY BLOSSOM.

Hoci Yankee Candle má už dlhú históriu tak na Slovenský trh sa dostali len prednedávnom - viete aký je príbeh tejto značky?

Na svete neexistuje iná značka s takým príbehom. 
Všetko sa to začalo v decembri v roku 1969 spomína Mike Kittredge, zakladateľ Yankee Candle. 
yankee-candle

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

"Bolo mi šestnásť a mal som problém: do Štedrého dňa ostávalo len pár dní a a ja som netušil, aký darček mám dať maminke, a potom som dostal nápad. Zobral som detské voskovky a  krabicu od mlieka. Voskovky som rozpustil na šporáku, nalial do kartónu a pridal knôt, ktorý som si "požičal" zo sviečky z jedálne. Po pár hodinách už na kuchynskom stole trónila moja sviečka." A takto vznikla prvá sviečka Yankee Candle. 
 
Rodina, priatelia a známy tiež chceli sviečky  a tak sa začalo jeho podnikanie v dome jeho rodičov. Neskôr sa výroba presunula do starého Mlyna v Holyoke a tak sa začala budovať postupne spoločnosť Yankee Candle. 
yankee-candle

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Všetky sviečky Yankee Candle sú autentické. Každá vôňa je úplne identická a dlhotrvajúca. Majstri parfuméri vyvíjajú vône Yankee Candle tak, aby mali optimálny úžitok. Všetky parfumácie starostlivo skúma a testuje tím skúsených „nosov".

 
Od momentu, keď škrtnete zápalkou až do posledného zaplápolania plamienka, uvoľňujú vonné sviečky Yankee Candle tie najčistejšie, rozprávkovo osviežujúce vône, ktoré ani postupom času nevyprchajú. Každá esencia musí voňať tak reálne a príjemne ako skutočný kvet, ovocie, korenie, miesto alebo zážitok, ktorým je inšpirovaná. 
 
Značka Yankee Candle sa neuspokojuje iba s vyvýjaním vôní a predajom vonných sviečok, jej experti vytvárajú každú jednotlivú arómu po celé roky. Keď si kúpite lacnejšiu sviečku, tak sa vám často stane, že vôňa zmizne, ešte než sviečka dohorí, ale sviečka Yankee Candle má preto 30 rôznych typov knôtov, aby vonná sviečka vždy horela správnu dobu.
yankee-candle

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Mnou testovaná sviečka nesie názov Honey Blossom a má 198g. Sviečka má moderný sklenený dizajn a tak je vhodná aj na dekorovanie interiéru. Jej viečko je vyrobené z brúseného kovu s vyrazeným názvom Yankee Candle. Sviečka Honey Blossom disponuje prekrásnou zmesou kvetov nektáru , medovej arómy, frézie a dreva. Skutočne je to veľmi príjemná/delikátna vôňa, ktorá vám rozvonia celý byt. Ja osobne z nej najviac cítim fréziu. 

Doba horenia tejto 198g sviečky je 30-40hodín. Na prevoňanie celého bytu ju stačí denne zapáliť na necelé dve hodinky. Za ten čas sa sviečka postupne začne roztápať až po okraje - ako môžete vidieť na fotkách. Tiež je ale treba dodať, že sviečka aj jemne vonia keď nehorí. :)

Ak teda máte radi vonné sviečky tak určite radím vyskúšať nejakú od Yankee Candle. K dispozícii sú sviečky rôznych veľkostí malé, stredné či veľké. Yankee Candle má vo svojom sortimente aj vosky, ktoré sa dávajú do aromalampy. Na výber máte naozaj zo širokého sortimentu vôní. 

yankee-candle

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Celý sortiment Yankee Candle nájdete na www.yankeesviecky.sk.

Na záver ešte jedno krátke video :)


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Komadová 24.03.14 20:37

JK
karma
100.00

rada si každý večer zasvietim sviečku malú čajovú vanilkovú alebo levandulovú tato sviečka ma zaujala dá sa kúpiť v kvetinárstve zatiaľ som sa s ňov vo svojom okolí nestretla

 • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 24.03.14 21:06

IG
karma
-1.00

Krásne a veľmi voňavé, ale najzdravšie sú medové sviečky. Tie uprednostňujem.

 • 0
Odpovedať

Lucia Banárová 03.08.14 22:14

LB
karma
-1.00

nádherné fotky!

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 11.09.14 15:55

MR
karma
-1.00

musí to mať veľmi príjemnú vôňu a navodiť skvelú atmosféru.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní