TEST: NIVEA upokojujúca čistiaca micelárna voda 3v1

TEST: NIVEA upokojujúca čistiaca micelárna voda 3v1
 • 15.09.2014
 • Petronela Kotlárová

Máloktorá žena má dokonalú pleť. Vďaka pokroku v zložení krémov môžeme ale dnes mnoho problémov s pleťou vyriešiť raz a navždy. Citlivá pleť tvár môže ovplyvňovať náš život mimoriadne citlivými reakciami na rad každodenných situácií.

Nepríjemné pocity sa môžu objaviť v súvislosti s chladným počasím, zmenami teplôt, vetrom, dažďom i slnkom, alebo pri pracovnom vypätí spojenom so stresom a tiež ako reakcia na niektoré zložky obsiahnuté v potravinách či kozmetike.

Odporúčame prečítať:  Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn

nivea

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Táto, pomerne stále novinka pôsobí proti trom prejavom citlivej pleti: začervenaniu, napätosti a vysúšaniu. Obsahuje vysoko znášanlivé a k pleti veľmi šetrné zložky, pričom zloženie prípravku je pH neutrálne, navyše nie je parfumované a neobsahuje farbivá, alkohol ani parabény. Odborníci značky NIVEA v tomto prípade zvolili tri účinné zložky: výťažok zo sladkého drievka, olej z jadierok hrozna a dexpantenol, ktoré upokojujú a zmierňujú podráždenie pleti a pomáhajú posilňovať jej prirodzenú bariéru.

Odporúčame prečítať: Ako sa starať o svoje pery?

nivea-upokojujuca-micelarna-voda

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Olej z hroznových jadierok posilňuje bariérovú funkciu pleti(hroznový olej je získavaný z jadierok hrozna vínnej révy. Jej domovinou je oblasť Stredozemia a strednej Európy, ale možno ju nájsť i v juhozápadnej Ázii. Plody tejto popínavej rastliny, ktorá dosahuje výšku až 32m, možno konzumovať čerstvé, spracovávať vo víno, alebo z nich sušením získavať hrozienka).

nivea-pletova-voda-3v1

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Dexpantenol - viaže vodu v tkanivách a podporuje regeneračné procesy. Je tiež známy ako provitamín B5, ktorý sa používa predovšetkým ako zvlhčujúca či hydratačná zložka v kozmetických výrobkoch. Pomáha v pleti syntetizovať koenzým A. Táto látka sa podieľa na rade kožných metabolických procesov. Navyše viaže vodu vo vrchných vrstvách pokožky, takže optimalizuje schopnosť pleti absorbovať a zadržovať vlhkosť, podporuje regeneračné procesy a tvorbu nových buniek. Je tiež veľmi rozšírenou a obľúbenou medicínskou zložkou emulzií a mastí, ktoré podporujú hojenie rán a popálenín.

nivea-water

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Vďaka špeciálnemu zloženiu s technológiou micel pleť mimoriadne jemne a pritom účinne čistí. Ja už micelárne vody ako také nejaký ten rok používam, pretože je to podľa mňa skvelý pomocník, ktorý mi dokáže odlíčiť či už make-up na tvári, no rovnako aj oči. A zároveň mi micelárne vody pripadajú kvalitnejšie ako primárne odličovače určené priamo na oči, s ktorými poslednú dobu nemám veľmi dobrú skúsenosť - no o tom si už prečítate čoskoro...

nivea-pletova-voda

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ako už asi iste viete, ja mám s pleťou veľké problémy, a tak mi táto novinka padla veľmi vhod. Pleť mám síce mastnú, no je rovnako citlivá ako aj oči. Na tie si tiež nemôžem len tak hocičo aplikovať. Teda ma potešilo, že mi ich pri odličovaní nedráždi, neštípe ma, a po odlíčení nemám pocit suchého a napätého očného okolia. Pleť odlíči rovnako kvalitne, a tiež ju zanechá hydratovanú. Čo je super, tak mi ju samozrejme nerozdráždi ešte viac ako je, no naopak ju upokojí a zjemní podráždenie.

nivea-cistiaca-micelarna-voda

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Toto je už moje druhé balenie tejto micelárnej vody, takže to iste svedčí o tom, že som s ňou skutočne spokojná. Páči sa mi aj jej jednoduchý priehľadný obal, takže vidím aktuálne množstvo, a keď zbadám, že mám už iba pár mililitrov, viem, že si mám doplniť zásoby :) Tieto vody sú podľa môjho názoru ako stvorené na cestovanie, pretože namiesto odličovaču očí a pleťovej vody budete mať v kufri iba jeden jediný produkt, a to túto micelárnu vodu, super, čo poviete? :) U mňa je to najčastejšie míňaní produkt a osobne som veľmi rada, že kozmetické značky začali takéto skvelé produkty vyrábať a tým nám šetriť miesto v kúpeľni.

- Anketa

ČO UPREDNOSTŇUJETE PRI ODLIČOVANÍ?

Odpovedalo 10 ľudí  

Zvlášť odličovač očí a pleťovú vodu.
30%
Micelárnu vodu.
70%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Miriama Rusinová 15.09.14 12:21

MR
karma
-1.00

zaujal ma rovnako priehľadný obal ale to je už klasika pri micelárnych vodách ale chcela by som vyskúšať vzorku tejto micelárky :)

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 15.09.14 13:14

MZ
karma
92.00

určite nesklame ako všetky výrobky Nivea

 • 0
Odpovedať

Lucia Banárová 15.09.14 18:45

LB
karma
-1.00

zaujala ma celkom,možno niekedy skúsim,hlavne sa mi páči že je taká dobrá na odlíčenie očí :) a krásne fotky

 • 0
Odpovedať

Lucia Banárová 15.09.14 18:45

LB
karma
-1.00

zaujala ma celkom,možno niekedy skúsim,hlavne sa mi páči že je taká dobrá na odlíčenie očí :) a krásne fotky

 • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 16.09.14 08:17

karma
-1.00

zvykla som si používať micerálne vody a aj táto sa zdá dobrá

 • 0
Odpovedať

anka - fb anka all saga saganová 16.09.14 21:29

A-FAASS
karma
-1.00

určite je výborná, vyskušame

 • 0
Odpovedať

Mária Mihaľová 21.09.14 11:15

MM
karma
-1.00

bolo by dobre najprv vyskúšať vzorku, ale vyzerá byť dobrá

 • 0
Odpovedať

Helena Povalova 22.09.14 16:36

HP
karma
107.00

Chcela by som vyskúšať...

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní