TEST: Bi-Oil (použitý na jazvy)

TEST: Bi-Oil (použitý na jazvy)
 • 16.09.2014
 • Danka Šindléryová

Bi-Oil je špeciálny výrobok starajúci sa o pokožku. Je vyvinutý na to, aby pomohol vylepšiť vzhľad jaziev, strií a nerovnakého odtieňa pokožky. Jeho jedinečné zloženie, ktoré obsahuje prelomovú ingredienciu PurCellin Oil, je tiež vysoko efektívny pre starnúcu a dehydrovanú pokožku.

Pred tým ako zhodnotím moje viac než trojmesačné testovanie, na úvod objasním na čo všetko je teda možné tento zázrak použiť, podľa oficiálneho popisu:

Strie
Bio-Oil zvyšuje elasticitu pokožky, čím zabraňuje praskaniu podkožných väzov, a tým lepšie toleruje jej následné rozšírenie- najmä ak svaly(vnútorné časti tela) rastú rýchlejšie ako pokožka. Možnosti tvorby strií sa vyskytujú počas tehotenstva, rýchleho rastu v období dospievania a náhlej zmene hmotnosti. Strie sú rozdielne dlhé a hlboké, najskôr ružové, neskôr červené až fialové, avšak po pravidelnom nanášaní Bio-Oilu sú biele a hlavne menej viditeľné.

Nerovnomerný odtieň pleti
Pomáha zlepšiť vzhľad pigmentových škvŕn a škvŕn spôsobených hormonálnymi zmenami pokožky, jej blednutím alebo nadmerným slnením. Neobsahuje žiadny ochranný UV faktor.

Bi-Oil

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Starnutie pokožky
Príčinou je znižujúce sa množstvo kolagénu a elastínu. Bio-Oil hydratuje pokožku, čím zlepšuje jej odtieň a pružnosť, vzhľad vrások a ochabnutie pleti. Obsahuje látky, ktoré aktívne podporujú elasticitu a robia pokožku obzvlášť jemnou.


Jazvy
Bio-Oil napomáha k viditeľnému zlepšeniu vzhľadu jaziev(najmä čerstvých), ich výraznému zmenšeniu a splynutiu farby s okolitou pokožkou.


Dehydrovaná pleť
Bio-Oil doplňuje množstvo vlhkosti, ktorá bola vyčerpaná napr. nevhodnou stravou, používaním agresívnych mydiel, nadmerným potením, poveternostnými vplyvmi - vietor, slnko, zdržiavaním sa v klimatizovaných alebo vykurovaných miestnostiach.

Každodenná starostlivosť o pokožku
Bio-Oil je odborník na intenzívne zvlhčenie pokožky, má upokojujúce účinky po opaľovaní a je taktiež ideálny ako olej do kúpeľa.

Bi-Oil

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Moje testovanie:

Vyskúšala som najmenšie plné balenie tohto produktu - 60ml. Balenie je jednoduché - olejček sa nachádza v mäkkom plastovom obale a v krabičke. Súčasťou balenia je aj príbalový letáčik. Na toto testovanie som sa veľmi tešila, pretože podľa možností použitia tohto oleja, som si mohla vybrať z viacerých možností na čo by som ho použila.

Zo začiatku som ho chcela používať na strie, ktoré mám už od puberty a sú dosť viditeľné - neprehliadnuteľné. Zo začiatku som si ich natierala ale po troch razoch som sa rozhodla prestať, pretože na tie moje strie toho olejčeka potrebujem viac a toto balenie by mi vydržalo na možno necelý mesiac. Preto som toto používanie ukončila.

Test na jazve: Na tele mám aj dosť jaziev, preto som ho začala používať na jednu, ktorú mám na nohe na nohe - ktorú mám po páde na turistike - jazva nebola hlboká, len taká povrchová, avšak mala viac ako 10cm na dĺžku a bola dosť viditeľná. Podľa odporúčania som si ju natrierala dva krát denne - niekedy aj viac. Zhruba po viac než mesiaci som postrehla viditeľnú zmenu, a po troch mesiacoch môžem prehlásiť, že jazva sa jemne zmenšila (je užšia) a výrazne splynula s pokožkou. Avšak...

Bi-Oil

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Počas tohto leta sa mi stal vážnejší úraz, pri ktorom som si rozbila bradu -zranenie bolo veľmi hlboké a teda podstúpila som aj na úrazovke šitie. Po týždni keby som si bola dať preč štichy, som si bradu (jazvu) začala natierať opäť týmto olejom. Pri tejto jazve som však žiadnu zmenu nezaznamena. Musím však podotknúť, že na brade sa mi vytvorila jazva keloidného typu (vypuklá, tvrdá na dotyk, červená) a na takýto typ jazvy tento olejček nezaberá. 

Môžem prehlásiť, že 60ml balenie vydrží naozaj dlho - samozrejme podľa toho na akú veľkú plochu ho používate. Mne vydržalo niečo cez tri mesiace pri natieraní na  plochu 1x10 cm a na plochu 2x2cm. Olej je skutočne olejový, avšak do pokožky sa dá pekne zapracovať krúživými pohybmi a tak povrch pokožky ostane len jemne mastný. 

 Olejček som už minula a po mojej prvej skúsenosti som si ho veľmi obľúbila, preto mám doma už aj  nový a začínam ho skúšať na strie.  Som teda zvedavá ako sa teda Bi-Oil popasuje zo striami a dúfam, že po ďalších troch mesiacoch (v Decembri) budú menej viditeľné - no uvidíme... :)

Bi-Oil

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Bi-Oil sa dá zakúpiť v troch veľkostiach, pridávam aj odporúčanú cenu:
• 60ml - cena 11€
• 125ml - cena 18€ 
• 200ml - cena 23€

Ja osobne ho radím kupovať cez internet a tak hľadať, kde ho majú v akcii. :)

Bi-Oil

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Vyskúšali ste už Bi-Oil? Aká je vaša skúsenosť?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

16 komentárov

Martina Heligmanová 16.09.14 19:24

MH
karma
-1.00

Ja som si ho práve dnes kúpila, tak som zvedavá :)

 • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 16.09.14 21:27

karma
-1.00

tiež nad ním rozmýšľam,ale nemám ani jazvy ani strie tak neviem

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.09.14 22:29

JK
karma
100.00

ešte nie no recenzia ma zaujala určite je skvelý

 • 0
Odpovedať

Andrejka Smutňáková 17.09.14 12:33

AS
karma
100.00

o Bi-Oil som už počula a prečítala veľa, no tento test ma presvedčil, že si ho musím zadovážiť

 • 0
Odpovedať

Michaela Provaznikova 17.09.14 20:14

MP
karma
-1.00

Rozmýšľam, že si ho kúpim, vraj je dobrý na jazvy po akné :-)

 • 0
Odpovedať

Lubica Ficzeriova 17.09.14 21:27

LF
karma
-1.00

Tak na jazvu po cisárkom potrebujem.

 • 0
Odpovedať

Lubica Ficzeriova 17.09.14 21:34

LF
karma
-1.00

dik za otestovanie

 • 0
Odpovedať

Regina Bachratá 18.09.14 10:49

RB
karma
-1.00

Určite skúsim :)

 • 0
Odpovedať

Denisa Slobodová 18.09.14 16:57

DS
karma
-1.00

určite si ho kúpim lebo som už o ňom veľa počula

 • 0
Odpovedať

Simona Kupčíková 18.09.14 23:11

SK
karma
-1.00

Potešila ma správa, že funguje na jazvy, ale ja mám presne tú vypuklú, tvrdú, červenú, na pupku po piercingu, tak asi nič z toho :/

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 19.09.14 10:20

MR
karma
-1.00

presne takéto výrobky mám rada, multifunkčné na všetky problémy, na všetky typy pleti...

 • 0
Odpovedať

Dorotka Fuchsová 19.09.14 13:13

DF
karma
-1.00

určite super výrobok

 • 0
Odpovedať

Alena Ďurechová 20.09.14 22:18

karma
93.00

na tento olejček počúvam a čítam len samé chvály...

 • 0
Odpovedať

Lucia Belková 22.09.14 14:05

LB
karma
-36.00

Ja som zatiaľ vyskúšala len vzorku, takže neviem posúdiť či funguje, ale pekne vonia

 • 0
Odpovedať

Monika Šomšáková 22.02.15 15:53

karma
-1.00

je fakt dobrý :)

 • 0
Odpovedať

Vlasta Francisti 04.08.17 13:00

VF
karma
81.00

Vyskusala som ho , apsolutne spokojna. MALA SOM CERVENE JAZVY A UZ ICH JE SKORO NEVYDNO . TOPKA

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní