TEST: Botanical Effects™ Hydratačný krém s SPF 30

TEST: Botanical Effects™ Hydratačný krém s SPF 30
  • 20.07.2014
  • Danka Šindléryová

Toto je moje prvé stretnutie s krémom ako takým od Mary Kay. Čo som doposiaľ skúšala bola samá dekoratívka, ktorá stála za to, to musím uznať. Najnovšie táto kozmetická značka prišla na trh s množstvom noviniek → všetky nájdete TU, a teda aj s týmto krémom. 

Botanical Effects™ Hydratačný krém s ochranným faktorom SPF 30

Krém je klasicky hádam ako všetky výrobky tejto značky balený v krabičke s priloženým letáčikom. Balenie  (obal) tohto krému je šetrné k životnému prostrediu. Z letáčiku som sa dočítala hlavne to, že primárna funkcia krému je chrániť pleť pred škodlivým slnečným žiarením a že poskytuje UVA/UVB ochranu (bližšie už nebola špecifikovaná). 

Mary Kay krém s SPF30

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Krém má zo začiatku hutnú bielu konzistenciu, avšak ako ho začnete rozotierať tak je redší a správa sa ako obyčajný hocaký pleťový krém - dobre sa rozotiera, rýchlo vpíja a nezanecháva belavý povrch na pokožke. Povrch pokožky zanechá len jemne premastený, nelepkavý. Na kréme sa mi nepáči vôňa, a zdá sa mi až príliš silná, môj nos trochu dráždi - ale to už je individuálne, keďže každému sa páči niečo iné... 

Krém moju pokožku nedráždi a dobre ju hydratuje aj sa suchších miestach a v neposlednom rade chráni pleť pred škodlivým slnečným žiarením. Tiež sa naň dobre aplikuje make-up (tekutý, hutný, cc kém, či tónovací krém - s ničím som nemala problém). 

Krém má 88ml - zaujímavé že? Jeho cena je  26€ je to celkom dosť, ale tak aj iné krémy na opalovanie iných značiek stoja obdobne.

Celkovo by som povedala, že som s krémom spokojná, avšak mne sa tá jeho vôňa skutočne nepáči a vadí mi, preto ho do-používam skôr na telo ako len na pleť.

Mary Kay krém s SPF30

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Kľúčové zložky v kréme:

→ komplex rastlinných výťažkov - Hydratačný krém s ochranným faktorom SPF 30 obsahuje rovnaký exkluzívny komplex rastlinných výťažkov ako je v srdci každého prípravku starostlivosti o pleť radu Botanical Effects™:

→ výťažok zo Silymarínu (Pestrec mariánsky ) je silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť pred poškodením z vonkajšieho prostredia, zároveň pomáha upokojiť a upokojovať.

→ výtažok z Luo-chan-kuo – O Luo Han Guo, ktorý je tiež nazývaný ovocím „dlhovekosti“, je známe, že obsahuje účinné antioxidanty a je prospešný pre zdravie pleti.

Mary Kay krém s SPF30

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Máte doma nejaké novinky od Mary Kay? Ste s nimi spokojné? 

Máte nejaký obľúbený výrobok od tejto značky?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Katarína Kačuriková 21.07.14 14:50

karma
113.00

Krém je asi skôr určený pre suchú pokožku- kebyže si ho dám na seba tak môžem ísť vyprážať rezne na oleji z mojej tváre :D

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 21.07.14 18:40

JK
karma
100.00

túto značku som ešte nemala ale už som o nej dosť veľa číta a samé skvelé recenzie

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 31.07.14 09:36

MR
karma
-1.00

wauu ta tak tento článok + výrobok ma naozaj zaujal

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 09.08.14 23:30

DS
karma
-1.00

Ja mám od tejto značky rada laky na nechty :)

  • 0
Odpovedať

Mária Tomanová 20.08.14 16:24

MT
karma
-1.00

mám suchú pokožku, čiže tento krém by bol pre mňa super, hlavne v zime keď je moja pokožka raz ešte viacej suchá.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní