Česko-slovenská príroda: Toto sú top miesta s pozitívnou energiou!

Česko-slovenská príroda: Toto sú top miesta s pozitívnou energiou!
 • 28.07.2018
 • Simona Kostková

Potrebujete načerpať novú silu a energiu? Tak zabudnite na dovolenku pri mori či v horách! Na túto unikátnu dovolenku, ktorá zmení váš život naruby, vám stačí jeden jediný deň, auto, poprípade len nohy. Zlákame vás na miesta, ktoré majú značku – miesta s pozitívnou energiou a nachádzajú sa kúsok od vášho domova.

Tvrdí sa, že takéto miesta tvoria na celom svete necelých 30 % a ich význam je pre nás stále záhadou. Sú to oblasti, v ktorých sa budete cítiť príjemne, dobijete sa novým prúdom energie, vyčistíte si myseľ a zlepšíte si psychické rozpoloženie. Príďte sa nabiť pozitívnou energiou na tieto miesta na Slovensku a v Čechách a nemiňte pritom ani deň dovolenky nazvyš!

Hrad Devín

Prvým z týchto zázračných miest je hrad Devín, kde okrem najkrajšieho výhľadu v Bratislave, nájdete aj stratené sily. Energiu tomuto miestu dodávajú rieky Dunaj a Morava a jej silu tu môžete cítiť všade navôkol. Pomôže vám očistiť sa a harmonizovať celé telo. Okrem toho je toto miesto symbolom lásky, ktoré je mimoriadne vhodné na uzavretie sobáša.

Podľa niektorých ľudí uvedomením si energie tohto miesta veľko-moravskej minulosti, cyrilo-metodskej tradície a národnej svojbytnosti Slovákov, nájdete ochranu na svojej životnej ceste a získate silu prekonávať prekážky v súlade s vyššími princípmi tak ako ju kedysi získali Štúrovci. Náš tip: Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť toto miesto a načerpať silu či požiadať svoju polovičku o ruku, spojte príjemné s užitočným a ochutnajte miestny ríbezlák!

Bude sa ti páčiť: Dovolenka v Toskánsku ponúka romantiku počas celého roka

#devin

Príspevok, ktorý zdieľa Jano Trubač (@jano.trubac),

Trnava

Slovenský Rím je jednoznačnou voľbou pri načerpávaní pozitívnej energie a to nielen pre množstvo kostolov, ktoré sa tu nachádzajú. Konkrétne miesto je Trojičné námestie, ktoré predstavuje energeticky najmocnejšie miesto v celej Trnave. Stojí totiž na mieste, ktoré kedysi bolo obchodnou cestou a spájalo Prahu s Budapešťou. Ak sa rozhodnete Trnavu navštíviť, hľadajte morový stĺp na námestí. Ten bol postavený v roku 1695 a o pár rokov neskôr bol presunutý o kúsok vyššie, no miesto, kde stál, je stále dobre označené.

Letohrádok Kráľovnej Anny

Táto renesančná stavba na Pražskom hrade, nazývaná tiež Belveder, patrí k magickým miestam v Českej republike. Pár minút, strávených na tomto mieste, vám prinavráti vnútornú rovnováhu, hlavne ak sa nachádzate v ťažkej životnej situácii. Magickosť tohto miesta dopĺňa aj hvezdáreň a povera, že práve na tomto mieste kedysi žil mocný čarodej.

Toto miesto dokáže ešte niečo – vyrovnáva nevyrovnané. Niektorí ľudia veria, že každý z nás má v sebe všetkých 5 živlov a práve na tomto mieste by sa mali dostať do rovnováhy.

Zaujme ťa: Trojmestie – skvelá dovolenka na severe Poľska

Vranov nad Dyjí

Ďalším magickým miestom u našich susedov je nádherný barokový zámok. Pôvodne sa na tomto skalnatom výbežku nachádzal hrad a dnešný zámok je súčasťou Národného parku. Miesto s bohatou históriou, ktorá po sebe pravdepodobne zanechala obrovskú silu, je najnavštevovanejším na Morave. Skrz celý výbežok cítiť pozitívnu energiu, ktorá pôsobí hlavne na ľudí, ktorí majú problém s pohybovým aparátom, zablokovanú chrbticu či kŕčové žily. Rovnako dobre pôsobí aj na tých, ktorí majú problém s koordináciou, s komunikáciou, poprípade sa zajakávajú.

Menhir v Klobúkoch

Miesto, ktoré sa nachádza v Stredočeskom kraji, je už na prvý pohľad kúzelné. Kameň, nazývaný tiež Kamenný muž či Skamenený pastier, patrí medzi najznámejšie české menhiry. Je to dokonca jeden z mála menhirov, ktorý je naozaj skutočným starovekým kameňom. Práve vďaka tomu ľudia veria v jeho liečivú silu. Ak sem zavítate, pokojne môžete naraziť na skupinu ľudí, ktorí tu meditujú alebo inak relaxujú. Na to, aby ste pocítili pozitívne účinky na telo aj vy, musíte sa o kameň oprieť chrbtom alebo naň priložiť obe ruky. Malou nepríjemnosťou je, že ak sem pôjdete čerpať nové sily, budete musieť zaparkovať v neďalekej obci Klobúky a odtiaľ sa pešo presunúť sem, čo je necelý kilometer.

Mrkni sem: Dovolenka v prekrásnom prostredí južných Čiech

#menhir #klobuky #nature #trip #kamennymuz #energy

Príspevok, ktorý zdieľa @ boruvkova,

Panenský Týnec

V severozápadnej časti Čiech, blízko nenápadnej dediny Louny, sa nachádza tajomné a magické miesto. Toto miesto je nabité veľmi silnou energiou, ktorá má schopnosti uzdravovať, hlavne ak trpíte depresiami alebo nízkym sebavedomím, poprípade ak ste psychicky labilný človek. Pomôcť dokáže aj ľuďom po mozgovej obrne či úrazoch hlavy. Torzo gotickej stavby, ktorá siaha až do neba, vám prinavráti stratenú energiu. Pokojne sa posaďte do stredu chrámu, pomaly a zhlboka dýchajte a uvoľníte svoju dušu aj myseľ.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Ľubica Šťastná 28.07.18 07:18

ĽŠ
karma
100.00

Miesta s pozitívnou energiou - už len to znie lákavo.

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 28.07.18 08:40

SK
karma
114.00

krásne miesta, moja babička mi hovorievala, že ako mladá s partiou v roku 1927 chodievali na Devín, chlapci hrali na mandolíne ...tam sa aj zoznámila s naším dedkom...romantika s pozitívnou energiou

 • 0
Odpovedať

maria macejovska 29.07.18 21:13

MM
karma
-1.00

dik za tip

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 30.07.18 22:33

karma
109.00

Toto som vôbec netušila,že takéto miesta existujú...veľmi zaujímavé.

 • 0
Odpovedať

Jana Dz 04.08.18 16:47

JD
karma
108.00

na oboch slovenskych energeticky pozitivnych miestach som bola, skoda, ze som to nevedela skor...aspon mam dovod na dalsi vylet a zoberiem aj manzela :)

 • 0
Odpovedať

Anna Podmanická 12.08.18 19:59

AP
karma
106.00

Verím, že tých pozitívnych miest je na našom malebnom Slovensku oveľa viac, len treba zahodiť tie čierne okuliare, ktoré doma často nosíme a tie ružové si nechávame iba v zahraničí. Priznajme si, že sme veľmi málo hrdí na krásy svojej domoviny. Sme národom, ktorému bola tá zdravá hrdosť a vlastný pôvod tisícročia odopierané a to sa nám žiaľ dostalo do našich génov a veľmi ťažko sa to našim potomkom bude naprávať. Vždy obdivujeme to cudzie, kultúru, kuchyňu, reč, mužov...

 • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 18.08.18 05:03

TS
karma
107.00

Dozvedela som sa niečo nové, super :)

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 22.08.18 13:14

karma
127.00

Znie to veľmi zaujímavo, škoda, že autorka neuviedla odkiaľ čerpala informácie, Ten Devín si však pridám na zoznam, človek nikdy nevie :)

 • 0
Odpovedať

Darina Božiková 26.08.18 18:07

DB
karma
114.00

je toľko krásy v našej vlasti,že nám nestačí ani celý život aby sme všetko videli/a ak k tomu pripočítame ešte aj Čechy/,máme čo navštevovať.

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 08:22

KS
karma
133.00

Zaujímavé, o niektorých som ešte ani nepočula :-) Ale najviac pozitívnu energiu má podľa mňa príroda :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní