Dostihová tradícia sa vracia: dámy pripravte sa na Veľkú klobúkovú súťaž!

Dostihová tradícia sa vracia: dámy pripravte sa na Veľkú klobúkovú súťaž!
 • 08.08.2015
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 2

Dostihové preteky ŠAMORÍNSKA ZLATÁ PODKOVA lákajú na deň plný elegancie a šarmu. Pre dámy vyhlásili Veľkú klobúkovú súťaž, ktorá sa bude konať počas pretekov v nedeľu 9. augusta v areáli HIPPO ARENA ELEMENTS RESORT.

Tradícia elegantných klobúkov, či extravagantných pokrývok hlavy má na svetových dostihoch stáročnú tradíciu.

Organizátori pretekov sa preto rozhodli potešiť oko divákov a vyzývajú všetky dámy zapojiť sa do súťaže, kde prvá cena získava až 500€! Hodnotiť kreativitu, prevedenie a celkový styling bude hviezdna porota v zložení: štylistka Zuzana Kanisová, moderátor Bruno Ciberej, návrhárka Michaela Ľuptáková, kaderník Paviel Rochnyak a generálna riaditeľka ELEMENTS RESORT Svetlana Poláková. Registrácia súťažiacich bude v čase od 13.30 do 15.00 hod. na námestí pred reštauráciou Farriers v ELEMENTS RESORT. 

dostihy

Zdroj: Shutterstock®

Podporiť dámy, súťažiacich jazdcov a užiť si skvelú dostihovú atmosféru môže každý – vstup do areálu HIPPO ARENA ELEMENTS RESORT je pre všetkých návštevníkov bezplatný. Dostihy odštartujú o 14. hodine.

klobúková súťaž

Zdroj: Shutterstock®

Aký má vzťah ku klobúkom a dostihovej móde jedna z porotkýň, návrhárka Michaela Ľuptáková?

„Klobúk je neodmysliteľnou súčasťou spoločenskej etikety dostihov, myslím si že je to jedna z krásnych príležitostí, keď sa žena môže vyobliekať a použiť aj doplnky, ktoré nepoužíva každý deň. Krása je veľmi rozličná a ma mnoho podôb a aj kombinácia šiat a klobúku môže byt rôznorodá, základ je vedieť svoj klobúk nosiť s gráciou a eleganciou. Nezabúdajte správne zvoliť proporciu klobúku vzhľadom k svojej postave a zladiť svojho ducha so šatami a klobúkom. Užite si pozornosť, ktorú môže vyvolať, dôležité je ale nenechať klobúk nosiť ženu, ale ženu nosiť klobúk. Sú asi dve základne kompozičné možnosti veľký klobúk s krempou alebo malý fascinátor. Oba dva typy môžu byt klasické aj veľmi extravagantné, podstatné je nájsť spojovaciu niť celku a vytvoriť svoj vlastný štýl,“ zhodnotila Michaela Ľuptáková. 


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Miriama Rusinová 22.09.15 16:06

MR
karma
-1.00

raz by som dostihy chcela navštíviť :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 04.01.21 17:07

KS
karma
133.00

Takýto druh ,,zábavy,, nie je nič pre mňa.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní