Nedá vám stres spať? Zistite, ako vyriešiť problémy so spánkom!

Nedá vám stres spať? Zistite, ako vyriešiť problémy so spánkom!
  • 16.09.2012
  • Ingrid Maderičová

Niekedy máte toľko stresu, že vám nedá pokoj ani v noci a vy nemôžete spať. Trápite sa nad všetkým, či už práca, rodina, domácnosť. Ľahnete do postele a nedokážete vypnúť, spánok neprichádza i keď už cítite únavu a viete, že ráno budete znova ako zbitý pes. Tu je pár tipov a rád, čo vám pomôže vypnúť a zaspať.

Ako na to?

Minimálne hodinu pred uložením sa do postele sa odpojte od počítača, telefónu, televízie. Nič už nepreberajte, nečítajte, neriešte maily, nehľadajte ani nesledujte správy. Počas poslednej hodiny pred spánkom si preberte všetko, čo ste už stihli vybaviť, čo sa vám podarilo a pochváľte sa zato. Je lepšie, keď budete pred spánkom myslieť nato, čo už ste spravili resp. sa vám podarilo, ako nato, čo všetko ešte treba vybaviť alebo urobiť.

Odporúčame: Pre lenivé kuchárky: Nauč sa, ako pripraviť vajcia v mikrovlnke

liečba nespavosti

Zdroj: Shutterstock®

Najväčším problémom, ktorý nedá spať je, že v posteli rozmýšľate o všetkých problémoch. Trápite sa, čo všetko ešte treba spraviť a príliš analyzujete vašu momentálnu životnú situáciu. Odnaučte sa to, ak chcete dobre a zdravo spať. Presuňte tento čas, kedy rozoberáte všetky problémy na skorší termín napr. na popoludňajší beh alebo cvičenie.

Hlavne neseďte alebo neležte v posteli a nestresujte sa pohľadom na hodiny počítajúc, koľko sa už snažíte zaspať. Radšej vstaňte a robte niečo, čo vás baví. Čítajte knihu, počúvajte hudbu. Podstatné je, aby ste robili niečo zábavné, niečo čo vám robí radosť.

Pred spánkom myslite len na pozitívne veci. Všetky negatívne pocity a veci vyžeňte z hlavy a myslite na všetko pozitívne vo vašom živote.

Odporúčame: Známe svetové osobnosti: Nebudeš sa vedieť prestať smiať z týchto kreácií!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Blažena Sádovská 02.06.13 19:22

BS
karma
100.00

Poznám, aké je to, nespať, mne chýba aj hodina spánku a ten pocit, keď človek musí vstávať a chce sa mu spať...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní