Vhodné miesto pre vaše kvietky podľa Feng Shui

Vhodné miesto pre vaše kvietky podľa Feng Shui
  • 11.01.2016
  • Silvia Karasová

Ako sme si už písali, kvety by v našej domácnosti rozhodne nemali chýbať. Vďaka nim totiž rozprúdime vo svojich domovoch tú správnu energiu. Tá sa nám tak postará nielen o harmóniu, ale aj o zdravie, dobrú náladu, úspech a nekonfliktné vzťahy. Okrem vhodného výberu kvetín je rovnako dôležité aj ich umiestnenie. Tak ako pri nákupe rastlín do interiéru, nám s nimi opäť pomôže filozofia Feng Shui. My sme do sveta bylín a kvetín nazreli taktiež a dnes vám prezradíme, kam s nimi, aby ste si zabezpečili prílev pozitívnej energie.

Filozofia známa ako Feng Shui je presvedčená o tom, že kvety majú aj ochrannú schopnosť. Jednak zabraňujú negatívnym vplyvom, ktoré vyžaruje elektrotechnika (preto by napríklad nemali chýbať v našich obývacích miestnostiach), ďalej prečisťujú vzduch, napomáhajú vytváraniu tej správnej energie a ako bonus na záver sú aj okrasné.

Odporúčame prečítať: Feng Shui vyberá kvety do domácnosti

Vhodné miesto pre vaše kvietky podľa Feng Shui

Zdroj: Shutterstock®

Feng Shui radí umiestniť kvety pokojne na miesta, ktoré nie sú svojim vzhľadom príliš lákavé. Trebárs na okná, z ktorých nemáme vábny výhľad, k popukaným stenám, či na nábytok, ktorý nimi chceme skrášliť. To ale nie je všetko.

Aby kvietky mohli dokonale plniť svoj účel, doprajte im vyvážený priestor podľa nižšie uvedených pravidiel:

Ako sme už naznačili, najviac kvetín by malo byť v obývačke. Je to kvôli telke, prehrávačom, počítačom... Množstvu elektronického vyžarovania dokážu zamedziť práve rastliny. Vytvoria tú živú energiu, a ak použijete hravé kombinácie a pestré farby, priestor ešte aj rozveselia.

Odporúčame prečítať: Ako bude vplývať Opica na vzťahy v roku 2016?

Vhodné miesto pre vaše kvietky podľa Feng Shui

Zdroj: Shutterstock®

Naopak najmenej kvetín by malo byť v spálni. Niežeby sme tam pozitívnu energiu nepotrebovali, ale ak tam nemáme veľa rušičov, môže sa stať, že priveľa kvetín by ju nie rozprúdili, ale pohltili. Nevhodná je najmä orchidea, či tzv.svokrin jazyk. Ak už kvietky do spálne tak maximálne v počte jeden až dva kusy.

Čo sa detskej izby týka tam môžete umiestniť o trochu viac kvetín. Ideálne však nenáročné kvietky, o ktoré by sa vaše deti starali samé. Na kaktusy, či iné „pichľavé“ kvetiny ale radšej zabudnite. Tie podporujú skôr nervozitu a nezhody. Pokiaľ máte doma hyperaktívne dieťatko, celkovo to s počtom kvetín v domácnosti veľmi nepreháňajte.

Kuchyňa je ideálna pre pestovanie byliniek. Okrem nich môžete vsadiť aj na pestrofarebné kvety, ideálne farby sú červená, ružová, oranžová, aj žltá. Kuchyňa, respektíve jedáleň je zároveň miestom, kde sa hodia aj rezané kvetiny vo váze. 

Odporúčame prečítať: Rok 2016 – rok OHNIVEJ OPICE

Vhodné miesto pre vaše kvietky podľa Feng Shui

Zdroj: Shutterstock®

Ku vchodovým dverám stačí umiestniť jednu väčšiu, výraznejšiu kvetinu. Feng Shui neodporúča priveľa kvetináčov hneď pri vstupe do bytu / domu, takže to v tejto časti svojej domácnosti radšej neprežeňte.

Odporúčame prečítať: MINIKURZ: Spoznajte sa vďaka archetypológii

UNIVERZÁLNY TIP:

Vo všeobecnosti je najlepším miestom pre kvety ľavý roh, ktorý je znakom hojnosti. Keď tu umiestnite drobné kvietky, môžete nimi dokonca podporiť bohatstvo. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Martina Zahoranová 11.01.16 09:16

MZ
karma
92.00

zaujímavé , určite porozmýšľam nad umiestnením svojich kvetiniek

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 11.01.16 10:45

SK
karma
113.00

v kuchyni mavam na okne bylinky,v obyvacke orchideiky,nieco zelene a veru v spalni nemame ziadne kvietky

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 11.01.16 19:20

IM
karma
100.00

Feng Shui to je moje

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 24.01.16 18:41

karma
93.00

živé kvety zbožňujem a v kuchyni bylinky :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní