Zlaté a strieborné šperky a ich moc

Zlaté a strieborné šperky a ich moc
  • 22.05.2016
  • Silvia Karasová

Ak obľubujete šperky, odporúčame vám zainvestovať a nosiť tie zo striebra, alebo zo zlata.

Týmto kovom už v minulosti ľudia pripisovali magické vlastnosti a tie im ostali do dnešného dňa. Zlato aj striebro majú moc tíšiť bolesti, urýchľujú hojenie rán a dokonca odháňajú aj zlo z našej blízkosti.

Alchymisti nimi liečili tak fyzické telo, ako aj psychiku, respektíve ľudskú dušu. O dôvod viac, aby sme nimi obohatili svoju šperkovničku. 

Odporúčame prečítať: Čítajte z tváre – čo o nás napovie mimika?

Zlaté a strieborné šperky a ich moc

Zdroj: Shutterstock®

Striebro a jeho čarovné účinky

Už odpradávna sa striebro spájalo s mágiou, najmä tou ochrannou. Strieborné šperky vraj dokážu eliminovať negatívne veci, ľudí, aj situácie vôkol nás. Nie nadarmo sa na zničenie upírov podľa legiend využívali práve strieborné guľky. Strieborné šperky pôsobia ochranársky a to dokonca aj v súvislosti s naším zdravím a psychikou. Striebro dokáže utíšiť bolesti, a nielen tela, ale aj naše trápenia. Celkovo upokojuje psychiku, pomáha eliminovať hysterické záchvaty, lieči traumy. V tehotenstve znižuje ranné nevoľnosti, pôrodné bolesti, ale tiež horúčku.

Pomáha aj v oblasti krásy. Spomaľuje vraj starnutie buniek, zlepšuje náladu a celkovo harmonizuje vnútorné orgány.

Odporúčame prečítať: Deň kedy ste sa narodili o vás veľa napovie

Striebro nájdeme aj v tekutej podobe, takzvané koloidné striebro. To má mimoriadne veľa liečivých vlastností, bojuje s baktériami, choroboplodnými zárodkami, poradí si s kožnými problémami, ranami, aj zápalmi. Odporúča sa jeho vonkajšie použitie, no niektoré zdroje, napriek tomu, že je to v rámci EÚ nepovolené, hovoria aj o skvelých výsledkoch pri vnútornom užívaní. 

Zlaté a strieborné šperky a ich moc

Zdroj: Shutterstock®

Zlato a jeho čarovné účinky

Podobne ako striebro, aj zlato má neobvyklú moc. Podporuje našu tvorivosť, kreativitu, dodáva energiu aj silu. Jeho planétou je Slnko, Mesiac zas prislúcha striebru. Zlaté šperky dodajú chorým, či vyčerpaným ľuďom ohnivosť. Okrem toho pomáha ovládať emócie, tým, ktorí to potrebujú zvýši sebavedomie, ostatným upokojí nervy, či pomôže zmierniť napätie.

Zlaté šperky pomáhajú aj pri práci, či štúdiu, keďže zvyšujú a nabudzujú intelekt, podporujú činnosť mozgu a prinášajú aj originálne myšlienky.

Čo sa zdravia a krásy týka, zlato predlžuje mladosť, aj preto ho môžeme nájsť v mnohých luxusných kozmetických prípravkoch, či dopriať si ho vo wellness centre, v podobe zlatej masky. Okrem omladzovania buniek, zlato posilňuje srdce, trávenie, aj nervový systém. Pomáha aj pri artritíde (opäť jeho čiastočky možno nájsť v liečivách), je vhodné aj pre ľudí trpiacich depresiami, či dokonca sklonmi k samovražde.

Základom správne zvolených šperkov je vaša intuícia. Preto noste šperky od tých, ktorí vás majú úprimne radi, a kupujte ich tam, kde cítite, že je pozitívna energia. 

Odporúčame prečítať: Privolajte si šťastie do životov – vyberte si talizman podľa znamenia

Zdroj foto: www.shutterstock.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 22.05.16 07:41

SK
karma
113.00

nosim iba zlate sperky,najma retiazku, mam aj par striebornych ale v tom zlate sa citim lepsie, pretoze na striebro mam alergiu

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 23.05.16 07:48

SK
karma
86.00

milujem šperky.... nosím ich každý deň.... striedam zlato so striebrom...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní