3 znamenia horoskopu s oslabenou imunitou: Tieto si musia dávať pozor

3 znamenia horoskopu s oslabenou imunitou: Tieto si musia dávať pozor

  • Zdieľaj:
 • 4

Vybudovať si imunitný systém v tejto dobe nie je vôbec jednoduché. Ak by ste chceli svojmu organizmu doplniť vitamín C, ktorý posilňuje obranyschopnosť organizmu, tak by ste márne nejaké to C-éčko hľadali v lekárni. Jednou z možností je vyrobiť si citrónové cukríky, ktoré vám aspoň čiastočne doplnia dávku vitamínu C. V druhom rade je vhodné do jedálnička zaradiť viac čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré organizmu doplnia prírodné zložky, ktoré mu prospievajú.

Avšak, pokiaľ sa jedna o imunitný systém, tak nie každému bolo do vienka nadelené pevné zdravie. Niekto môže chodiť v zime po vonku v šortkách (obrazne povedané) a iným nestačí ani teplá bunda. Stačí jemný vánok a už cítia bolesť v krku. Niekto je taký odolný, že si môže každý deň dopriať zmrzlinu alebo nanuk a niekto si musí dávať pozor aj na studené nápoje. Jednoducho, všetko je dané aj mesiacom, v ktorom sme sa narodili. Každé znamenie horoskopu má iné predispozície a rovnako aj iný imunitný systém. Ktoré znamenia horoskopu by si mali dávať pozor na svoju imunitu a mali by ju posilňovať?

Pozri aj: Nevera podľa znamenia: Pozor, toto sú najväčší neverníci zverokruhu!

Baran - imunita

Zdroj: Shutterstock®

Baran (21.3 – 20.4.)

Tí narodení na prelome marca a apríla najčastejšie bojujú s migrénami. Barani patria k tým znameniam horoskopu, ktoré často trpia bolesťou hlavy či závratmi. No pokiaľ sa jedna o imunitný systém, tak to tiež nie je žiadna sláva. Netrpezlivá a neposedná stránka tohto znamenia tiež nebola obdarená pevným zdravým. V týchto dňoch preto môžete pociťovať nielen bolesť v krku, ale tiež bolesť hlavy či mierne zvýšenú teplotu. Všetko ide o symptómy spojené s bežným prechladnutím. A že vy s prechladnutím alebo chrípkou bojujete celoročne, už je asi jasné. Váš imunitný systém patrí k tým najslabším, preto by ste si mali dávať veľký pozor na to, čo konzumujete a či pijete dostatok bylinkových čajov.

Pamätajte, že akákoľvek choroba ide najčastejšie od nôh. Preto ich majte stále v teple a z času na čas si doprajte otužovanie, ktoré posilňuje imunitný systém. Baranom sa tiež odporúča znížiť stres, ktorý rovnako oslabuje imunitný systém.

Rak - imunita

Zdroj: Shutterstock®

Rak (22.06 – 22.07)

Ani Raci nepatria k tým, ktorí by sa mohli tešiť z odolného imunitného systému. Aj vám bola do vienka nadelená zlá obranyschopnosť organizmu. Je ťažké tomu uveriť, ale stačí, aby ste vyšli von s mokrou hlavou a hneď môžete chytiť nejakú pliagu, ktorá vás pripúta k posteli na niekoľko dní.

Raci sú takí anjelici s rožkami na hlave. Chvíľami sú sladkí ako med a chvíľami zase oplývajú krutosťou, ktorá nepozná hraníc. A práve toto emocionálne striedanie nálad a vlastne emočný boj spôsobuje ťažkosti spojené s trávením, ale aj s imunitným systémom. Z toho dôvodu by ste mali určite pozerať na to, čo si servírujete na tanier. Ovocie posilňuje obranyschopnosť organizmu a meditačné cvičenia vám zase pomôžu zvládať emócie, ktoré môžu byť častokrát ako na hojdačke.

Strelec - imunita

Zdroj: Shutterstock®

Strelec (23.11 – 21.12)

Ani Strelci nedostali silnú imunitu ako dar. Strelci sú najčastejšie pod tlakom, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje aj trávenie. Toto ohnivé znamenie máva značné problémy aj s metabolizmom, čo spôsobuje, že sú niektorí sympaticky pri sebe a iní zase extrémne podvyživení. A práve to sa podpisuje aj pod imunitný systém Strelcov.

Dokonca aj čiastočná lenivosť na šport môže negatívne vplývať nielen na psychiku tohto znamenia, ale aj na imunitný systém. V tomto prípade je preto najlepšie nájsť odhodlanie a vybrať sa na prechádzku do lesa – čerstvý vzduch prospeje organizmu a prechádzka zase postave. Vhodné je tiež nazbierať si bylinky, ktoré podporujú imunitný systém – echinacea, harmanček, žihľava a pod.

Zaujme ťa: Patríš medzi najkreatívnejšie znamenia horoskopu? Pozri sa na to


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Elena Švachová 17.04.20 22:27

karma
112.00

Môj manžel je baran a hlava ho teda bolieva dosť často :-(

 • 0
Odpovedať

Jana Čipková 23.04.20 18:52

karma
100.00

Článok akoby bol napísaný pre celú moju rodinu. Oslabenú a potvrdenú imunitu máme obe s dcérou.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 24.04.20 21:56

JK
karma
100.00

Syn je rak a presne to sedí

 • 0
Odpovedať

Marcela Mantičová 03.05.20 02:21

MM
karma
-1.00

S dcérou sme narodené v znamení raka,sedí to...

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Tvarohové pagáče so syrom alebo sezamom: Akým dáš prednosť?
Bezmäsité jedlá

Tvarohové pagáče so syrom alebo sezamom: Akým dáš prednosť?

 • 6
 • 10.10.2022
Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému
Dezerty

Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému

 • 4
 • 24.10.2022
Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!
Bezmäsité jedlá

Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!

 • 2
 • 19.01.2023