Najväčšie chyby pri aplikácii lícenky: Pozor, pridávajú na veku!

Najväčšie chyby pri aplikácii lícenky: Pozor, pridávajú na veku!

Dokonalý mejkap sa bez lícenky jednoducho vytvoriť nedá a za pravdu nám dá určite každá beauty maniačka, ktorých tu máme viac než dosť. Mejkap bez lícenky je totiž spravidla mdlý, chýba mu farba a aj šťavnatosť. Prečo by sme vlastne chodili po uliciach bez lícenky, keď je na trhu na výber veľké množstvo odtieňov a dokonca aj prevedení?! Sýte či jemné, pudrové či krémové – každá z nás si vyberie, čo jej vyhovuje. Čo by však malo byť univerzálne je správna aplikácia lícenky. Zhrnuli sme pre vás tie najväčšie chyby pri aplikácii lícenky, ktorým sa vyvarujte ak nechcete, aby vám opticky pridávala na veku.

Chyba číslo 1: Zlý výber

Rôzne druhy a najmä odtiene líceniek môžu pôsobiť mätúco. Najdôležitejšie je vybrať si správne – odtieň aj druh. Mejkap artisti tvrdia, že lícenka v odtieni baby pink či jemná ružová lícenka sedí  takmer každému tónu pleti a vo všeobecnosti sa tieto odtiene odporúčajú aj pre svetlý tón pleti, teda pre bledule. Stredne tmavý podtón pleti a podtón do olivova si môže dovoliť tmavšie ružové takzvané mauve odtiene a na tmavej pleti sa ukáže dokonale sýto ružová aj oranžová, ktorá patrí aj medzi najnovšie jesenné mejkap trendy. Pamätajte pritom na to, aby sa odtieň lícenky nebil s odtieňom rúžu. Čo sa druhu lícenky týka, mastnejšia pleť by mala siahnuť po pudrovej lícenke, suchá pleť znesie aj krémovú konzistenciu. Po krémovej lícenke by mala siahať aj vráskavá pleť.

Odporúčame: Všetko o striách: Je možné ich odstrániť alebo je potrebné sa naučiť s nimi žiť?

nanášanie pudrovej lícenky

Zdroj: Shutterstock®

Chyba číslo 2: Aplikujeme veľa aj vedľa

Keď nanášajú lícenku mejkap experti, dávajú pozor aby vyzerala čo najprirodzenejšie, a to najmä vtedy ak hovoríme o bežnom dennom líčení. Problémom býva, že si na štetec naberieme priveľa produktu. Keď sa toto množstvo dostane na líčka nezostáva nám nič iné, len produkt zapracovať. Naneste si polovičné množstvo ako obvykle a predtým, než sa štetcom dotknete tváre, oklepte ho. Zbavíte sa tak nadbytočnej lícenky, ktorá by mohla na pleti vyzerať neprirodzene. Ak sa vám zdá, že ste lícenky naniesli predsa len málo, môžete ju vrstviť. Okrem množstva býva kameňom úrazu aj to, kam na tvári si lícenku aplikujeme. Mladé ženy si môžu lícenku aplikovať priamo na líčka, no v pokročilejšom veku sú tieto miesta podstatne nižšie. Preto by si mali staršie ženy lícenku nanášať skôr smerom k lícnym kostiam.

nanášanie krémovej lícenky

Zdroj: Shutterstock®

Chyba číslo 3: Neblendujeme dostatočne

Ako lícenku zapracujeme je naozaj kľúčové k tomu, aby sme dosiahli dokonalý prirodzene vyzerajúci efekt. Na pudrové lícenky zvoľte skôr väčší a huňatejší štetec s jemnými štetinami. Štetec ponorte do produktu, jemne ho oklepte a naneste na líčka. Následne začnite s jeho zapracovávaním. Pamätajte, že blendovania nie je nikdy dosť a lícenky rozmazávajte smerom k spánkom a k vlasovej línii. Pri krémovej lícenke použite prostredník a ukazovák a rozpracujte ju jemným ťapkaním.

Odporúčame: Ako zakryť pupienok ako profesionál? Nasleduj týchto 5 krokov!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Daniela Bieliková 16.09.20 18:48

DB
karma
117.00

Lícenka je zradná..niekedy je menej viac

  • 1
Odpovedať

QlqzzNwr dtVpktXO'; waitfor delay '0:0:15' -- 16.09.20 19:29

karma
100.00

Veru tu to platí dvojnásobne, veď ktorá by rada chodila po svete, ako Marfuška z Mrázika :)

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 17.09.20 14:07

ĽŠ
karma
100.00

Správna aplikácia aj voľba lícenky je naozaj dôležitá.

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 17.09.20 14:49

KK
karma
105.00

Pri nákupe lícenky si vždy nechám poradiť a investovala som aj do kvalitného štetca.

  • 0
Odpovedať

Martina Varhaníková 20.10.20 14:56

karma
110.00

Cez leto mám rada bronzovú, zvýrazní mi opálenú tvár. Používam viacej krémové lícenky ako púdrové.... ďakujem.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 28.10.20 20:38

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať

Soňa Kollárová 03.12.20 21:38

SK
karma
113.00

No presne lícenku neviem veľmi dobre odhadnúť a dobre používať ale už keď sa to raz naučím - dúfam, že to potom bude super.
Nezdá sa to, ale bronzer s lícenkou tej pleti dajú trošku šmrnc.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní