Nemáš čas na salón? Vyskúšaj tento návod na domácu pedikúru!

Nemáš čas na salón? Vyskúšaj tento návod na domácu pedikúru!

Starostlivosť o ženskú krásu môže byť niekedy náročná na čas aj peniaze. Mnohé z nás totiž absolvujú viaceré pravidelné procedúry, aby sme sa cítili vo svojom tele dobre a samy sebou. Niekedy sa však všetko nedá utiahnuť, a preto sa musíme uskromniť a naučiť sa skrášľovaniu v pohodlí domova. Aj to je dôvod, prečo vám prinášame návod na domácu pedikúru, ktorá sa postará o to, aby boli vaše nôžky hodné vystavovania sa v sandálikoch.

Bez náradia to nepôjde

Aj domáca pedikúra vyžaduje, aby ste si zakúpili zopár nenákladných položiek, ktoré potom môžete na túto procedúru využívať opakovane. Takže investovať do nich sa určite oplatí. 

Pozri aj: Máš problémy s vlasmi alebo pokožkou? Tento olej z neznámeho ovocia si s nimi poradí!

pomôcky na pedikúru

Zdroj: Shutterstock®

Domáca pedikúra krok po kroku

Keď už máte všetky pomôcky pokope, môžete začať so skrášľujúcou kúrou pre vaše nohy:

 1. Ako prvé si do vane napustite teplú vodu, pridajte do nej trocha sprchovacieho gélu alebo iného prípravku a močte si nohy minimálne 15 minút.
 2. Potom sa pomocou škrabky zbavte zhrubnutej kože, ktorá najčastejšie vzniká na bokoch chodidiel a na päte. Kožu odstraňujte, kým nebude chodidlo úplne hladké. Pozor ale, aby ste to neprehnali.
 3. Experti na pedikúru odporúčajú zastrihávanie nechtov pomocou kliešťov dorovna. Krátke nechty na nohách sú praktické a dokonca slúžia ako prevencia pred zarastaním nechtov.
 4. Po zastrihnutí nechtov použite sklenený (alebo iný) pilník, a to na úpravu bokov nechtov.
 5. Teraz prichádza rad na nechtovú kožtičku. Odborníci tvrdia, že jej zatláčanie, prípadne odstraňovanie nie je vôbec nutné, preto ak vám nespôsobuje estetický či iný problém, nechajte ju tak a aplikujte na ňu len olejček, ktorý vmasírujte prstami.
 6. Je čas na výživu chodidiel. Niet nič lepšie, ako si doma na nohy aplikovať pravidelne masku. Masky na nohy sú upokojujúce a zjemňujúce a budete mať po nich pocit, akoby ste prišli z wellnesu. Ak nemáte po ruke masku, aplikujte si na chodidlá hydratačné telové mlieko alebo krém na nohy.
 7. Je čas na posledný krok. Na takto pripravené nechtíky si naneste bázu pod lak na nechty. Ak ste ju doteraz nepoužívali, začnite. Odborníci na ňu nedajú dopustiť, lebo predĺži životnosť laku na nechty a chráni nechty.
 8. Keď báza dôkladne uschne, naneste si aspoň dve vrstvy vybraného laku na nechty a napokon aplikujte aj vrchný lak na nechty, teda takzvaný top coat. Niektoré laky sú určené aj ako báza aj top coat. Buďte trpezlivé a laky nechajte dobre zaschnúť, až potom ich vyrazte ukazovať do sveta!
- Anketa

ROBILI STE SI UŽ NIEKEDY PEDIKÚRU DOMA?

Odpovedalo 415 ľudí  

Áno, jasné, na salóny nemám čas!
99%
Niekedy si robím doma, niekedy chodím do salónu.
1%
Nie, ale skúsim podľa vášho článku.
0%
Nie, nikdy chodím len do salónov.
0%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Tomáš Kamenár 30.08.19 15:39

TK
karma
105.00

zaujímavé

 • 0
Odpovedať

Marta Hollá 22.09.19 11:34

MH
karma
91.00

Robím si pedikúru aj manikúru doma a to snáď odjakživa. Mám však šťastie, že nemám problémy ako napr. zarastanie nechtov, to vy som určite odborné ošetrenie vyhľadala.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní