Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o popraskané žilky na tvári

Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o popraskané žilky na tvári

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Ako mám ošetrovať popraskané žilky na tvári? Mám pocit, že sa mi problém stále zhoršuje.

Problém popraskaných žiliek je daný buď genetickou dispozíciou alebo ide o následok silnej slnečnej expozície, žilky môžu vzniknúť aj po aplikácii kortikosteroidov, užívaním niektorých liekov či sú prejavom rôznych chorôb. Žilky sa často objavujú s postupujúcim vekom na krehkej a suchej pokožke. V neposlednom rade to môže byť následok neprimeranej a nevhodnej starostlivosti o pleť.

V pokožke dochádza k praskaniu stien drobných kožných artérií (cievy, rozvádzajúce okysličenú krv) a tvorbe slepých ramien, v ktorých sa krv prakticky nepohybuje a zráža sa. Koža je v takom mieste zle vyživená, ľahšie podlieha infekcii, postupne sa mení jej štruktúra. Pri nedostatočnom ošetrení tohto problému sa prejavy neustále zhoršujú, môže dôjsť (hlavne u mužov) k značnému zväčšeniu a začervenaniu nosa (rhinophyma).

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Čo je to bunková terapia v kozmetike?

GERnétic pleťové krémy

Zdroj: Shutterstock®

Šetrné zaobchádzanie s pokožkou, jej výživa a regenerácia

S vašou pokožkou je potrebné zaobchádzať veľmi citlivo, príliš ju neslniť, nedráždiť mechanicky a starostlivo vyberať kozmetické prípravky. Veľmi dobrú skúsenosť mám s prípravkom Vasco a Synchro od kozmetiky GERnétic. Vasco je jemný krém s rýchlou vstrebateľnosťou a drenážnymi účinkami. V jemných kapilárach urýchli prúdenie krvi, čím spôsobí privedenie okysličenej krvi s výživnými látkami. To umožní lepšie vyživovať cievne steny a postupne zlepšiť celkový stav problému. Ak pridáte pri ošetrení ešte aplikáciu regeneračného krému Synchro, zvýši sa príjem výživných látok, výsledný efekt je rýchlejší a kvalitnejší. Obidva prípravky by som odporučila aplikovať ráno aj večer. Pokiaľ by vám krém Synchro pripadal na denné použitie príliš hutný, možno ho vymeniť za prípravok s ľahším základom - Synchro 2000. Ten má podobný regeneračný efekt a dobre sa vstrebáva. Veľmi príjemným bonusom tejto starostlivosti je aj omladenie pokožky, pretože privedenie živín do pleti naštartuje efektnejšiu regeneráciu. Pokožka bude hebká, presvetlená a farebne vyrovnaná.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 02.10.18 21:25

JK
karma
100.00

Naštasie teno problém nemám no rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní