Chudšie kontúry tváre bez plastiky? Povieme vám, ako na to!

Chudšie kontúry tváre bez plastiky? Povieme vám, ako na to!
  • 31.05.2017
  • Monika Šomšáková

Každá z nás máme problematické partie. Niektorým ženám môže robiť problém bruško, iným zasa zadok a niektoré ženy môžu mať problematickú partiu tvár. Vaša tvár je vaša vizitka. Obdivujeme ženy, ktoré majú dokonalé kontúry a ideálnu pleť na tvári. Bohužiaľ, niektoré sa tak narodili a niektoré pre to niečo musíme urobiť.

Predtým ako budete uvažovať ísť pod nôž k plastickému chirurgovi, skúste aj iné spôsoby riešenia problému. Chudšie kontúry tváre? Máme pre vás pár tipov, ako na to!

Vylúčte zdravotné problémy

Tuk alebo voda, ktoré sa vám môžu nahromadiť v oblasti tváre nemusia byť hneď obrazom zlej životosprávy. Spôsobené to môže byť zdravotnými problémami alebo nasadením určitých liekov. Predtým ako sa rozhodnete o metódy straty hmotnosti na tvári, navštívte svojho lekára, aby ste vylúčili možné zdravotné problémy a ubezpečili sa, že vaše telo je zdravé. 

Bude vás zaujímať: Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

štíhlejšia v tvári bez plastiky

Zdroj: Shutterstock®

Cvičenie

Každý strácame váhu inak. Mnoho ľudí zhodí pár kíl veľmi rýchlo a iní sa s tým trápia oveľa dlhšiu dobu. Dôležité však je, že cvičenie prospieva k zlepšeniu kontúr vašej tváre, tak ako krivkám vášho tela. Tuk v tele sa znižuje, telo aj tvár sa zoštíhľujú. Šport nezanedbávajte. Je dobrý na vaše zdravie, kondíciu, vzhľad, ale hlavne sa po ňom cítite skvele a sebavedomo.

Bude vás zaujímať: 5 tipov, aby pokožka krku zostala rovnako mladá ako pokožka tváre

zoštíhlenie tváre bez plastiky

Zdroj: Shutterstock®

Zmena jedálnička

Vaše telo a tvár je obrazom toho, ako sa stravujete. V prvom rade, ak trpíte obezitou, je potrebné zhodiť z telesnej váhy. Tak ovplyvníte aj nepriaznivé pomery tváre. Určite obmedzte sacharidy a rafinované cukry. Sacharidy a cukry sa môžu podieľať na tvorbe opuchov a zápale ciev, ktoré potom spôsobujú opuchy tváre. Ďalším opatrením je obmedzenie príjmu soli v jedle. Soľ spôsobuje zadržiavanie vody v tele, čo opäť vedie k opuchom.

Jedálny lístok zamerajte na ovocie, zeleninu a potraviny plné minerálov, vitamínov, vlákniny a antioxidantov. Samozrejme dodržiavajte pitný režim! Pravidelné pitie čistej vody podporí redukciu tuku v tvári odplavením toxínov a zlepšením lymfatického obehu.

Bude vás zaujímať: Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

štíhle kontúry tváre

Zdroj: Shutterstock®

Odpočinok

Každý vám to dookola prízvukuje, ale spánok je skutočne dôležitý. Telo musí oddychovať, aby ste sa cítili dobre. Unavené telo zadržiava viac vody, následkom čoho tvár môže opuchnúť (tak isto vám opuchne aj oblasť pod očami) a pokožka môže začať postupne strácať elasticitu.

Spánok je dôležitý na regeneráciu celého tela. Regenerujú sa svaly a celkovo celý organizmus. Takisto vždy upozorňujeme, že aj naša pokožka regeneruje počas spánku a prijíma najviac živín. Niečo na tom bude, spite preto minimálne 8 hodín denne (v noci).

Bude vás zaujímať: Ovocie v chladničke - aká je jeho skutočná životnosť?

Chudšie kontúry tváre

Zdroj: Shutterstock®

Tvárová gymnastika

Počuli ste už o tvárovej gymnastike? Ide o cielené sťahovanie a uvoľňovanie svalov. Vďaka tvárovej gymnastike a hlavne cvikom sa do svalových buniek dostáva viac kyslíka, živín, dokonale sa prekrví celá tvár a navráti sa jej mladosť a pevnosť. Po tomto si predsa len rozmyslíte plastického chirurga a uvidíte, že sa dá nadobudnúť chudšie kontúry tváre aj príjemnejšou cestou. 

Bude vás zaujímať: Pevnejšia pleť vďaka tvárovej gymnastike (I.časť)

tvárová gymnastika

Zdroj: Shutterstock®

Špeciálna starostlivosť

Nemyslíme estetickú chirurgiu, ale kozmetické alebo dermatologické centrá. Pre vašu tvár je dobré rozprúdiť lymfu pod pokožkou. Pomocou špeciálnej ručnej masáže tváre alebo infračervenej tvárovej terapie sa táto lymfa rozprúdi a vaše kontúry tváre sa budú zoštíhľovať. Tieto masáže sú skvelé aj pre zlepšenie pružnosti pokožky tváre. Ak sa rozhodnete pre masáže tváre, určite neurobíte krok vedľa. 

Bude vás zaujímať: Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

masáž tváre

Zdroj: Shutterstock®

Chirurgické vylepšenie

Ak už si predsa len vyberiete túto cestu, myslite na to, že výber kliniky a lekára je veľmi dôležitý. Vyhľadajte špecializované kliniky s dobrými lekármi, s dobrým odporúčaním. Poprípade si pozrite ich práce a skutočne detailne diskutujte o zákroku. Je to zásah do vašej tváre a nechcete predsa dopadnúť zle.

Bude vás zaujímať: Acerola - ovocie s extra dávkou vitamínu C

vylepšenie kontúry tváre

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Milka Damašková 31.05.17 19:51

MD
karma
132.00

Ďakujem za veľmi dobrý článok ..

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 31.05.17 21:07

MM
karma
100.00

neuznávam plastické operácie, keď už, tak len zo zdravotných dôvodov

  • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 24.11.18 15:01

ZS
karma
100.00

chcela by som vidiet nejaku realnu fotku pred a po cviceni tvarovej gymnastiky

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní