Základom je základ - tekutý make up !

Základom je základ - tekutý make up !

Rozhodla som sa vrátiť úplne na začiatok. Možno je to pre nás každodenný rituál, možno to robíme už aj po slepiačky a možno to vôbec nepoužívame. Reč je o tekutom make up-e, bez ktorého si neviem predstaviť deň. Tekutý make up sa rokmi stal neodmysliteľnou súčasťou našej dekoratívnej výbavy, bez ktorého by bol svet líčidiel stratený.

Keďže nie všetky máme dokonalú pleť, musíme používať make up. A tu nastáva ten problém. Mám veľa klientiek, z mladšej aj staršej generácie, ktoré bojujú s tým, či dať alebo nedať make up. Dlho mi toto vŕtalo v hlave. Snažila som sa im vysvetliť, že líčenie očí, obočia a pier bez tekutého make upu nevyzerá moc dobre. Po dlhom naťahovaní sa priznali vlastne k tomu, že jediné čo ich brzdí je strach. Strach z toho, že budú vyzerať ako ženy so zlým make up-om, ktoré stretávajú. My tomu hovoríme ,, MASKA,,. Veď to všetky dobre poznáme. A preto sa vraciam k základom, aby som vás posmelila k noseniu make up-u. Naučme sa zakryť nedokonalosti a vytvoriť zamatovú pleť.

make-up

Základom krásneho make up-u je pestovaná pleť. To pre nás znamená (keď to pojmeme minimalisticky), že ráno a večer by sme mali použiť: odličovač na oči, čistiace mlieko/gél, tonikum a krém. Všetko samozrejme určené na náš typ pleti. Aj pred líčením by mala byť pleť vyčistená. Make up tak bude lepšie držať. Alebo minimálne si pleť pred líčením zhydratovať (nakrémovať). Ďalší krok, zakryť prípadné nedokonalosti.

Najčastejšie to sú:

jazvičky, vriedky, akné, tmavé kruhy pod očami, červené žilky.

Najviac bojujeme s lokálnymi vriedkami (pupákmi) a tmavými kruhmi pod očami. Kruhy zakryjeme korektorom v odtieni pleti. Prípadne svetlejším ako pleť, keď sú kruhy moc tmavé. Vklepeme na postihnuté miesto a jemne do stratena. Nezabudnite na vnútorné kútiky očí a viečka. Zamaskovať vriedky alebo jazvičky je troška pracnejšie, ale stojí za to. Na vriedok vklepeme hydratačný krém, potom jemne prepudrujeme. Naklepeme korektor, ktorý bude v odtieni našej pleti, aby sme nepútali na neho pozornosť. Znova jemne prepudrujeme.

make-up

Teraz sme už pripravené na make up. Prvý krok je zvoliť si správny odtieň. S tým máme asi každá problém. Make up nikdy neskúšajte na chrbte ruky. Je svetlejšia ako tvár. Ale je riešenie. Pásiková metóda. Ale v drogérke sa robiť asi nedá. Zvoľte 2 alebo 3 make up-y, ktoré si v pásikoch nanesiete vedľa seba na čeľusť. Správny odtieň by mal s pleťou čo najviac splynúť. Keď váhate vyberte ten tmavší alebo ten so žltým podtónom. A máme víťaza. Môžeme ísť nanášať.

Vytlačíme si troška make up-u na chrbát ruky. Nie preto, aby sme pôsobili ako profesionálky, ale aby sa make up zohrial. Môžeme ho trocha aj rozmiešať, aby sa viac zahrial. Bude sa ľahšie nanášať a lepšie splynie s pleťou. Make up vklepávame a vtláčame. Nenatierame ako krém.

púder

Nanesieme trocha na čelo a na lícne kosti. Rozťahujeme vtláčavými pohybmi smerom hore a von. Postupujeme tak na celej tvári. Nanášame zľahka, aby sme nerozmazali korektor, ktorý sme naniesli ako prvý.

Pamätajte, menej je viac.

POZOR! Hlavne na čeľustiach a pri vlasoch dobre rozotrite do stratena, aby nevznikla tá naša známa,,MASKA,,. Už len jemne prepudrujeme.

HOTOVO! Máme neuveriteľný make up na celý deň.

Základom je základ - tekutý make up !

Pustite sa do toho.

Ako nanášať jednotlivé prípravky:

- krém

- korektor

- make up

- rozjasňovač pleti

- púder

- očné tiene: rozjasňujúci, stredný, zvýrazňujúci

- ceruzka na oči

- riasenka

- lícenka

- kontúrka, rúž, lesk

Zdroj foto: Zdroj foto: http://www.sydneymakeup.com/ http://www.jeddahbeautyblog.com/make-up/monday-makeup-madness-complexion-perfection/

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Magdaléna Farulová 17.12.12 15:25

MF
karma
-1.00

Keby som mala dokonalú pleť,určite by som make-up nepoužívala ,ale bohužiaĺ je mojím každodenný spoločníkom.Inak nájsť vhodný odtieň make-upu je teda riadna fuška:)

  • 0
Odpovedať

Katarína Michlíková 27.01.13 20:15

KM
karma
-1.00

Maly trik pre dlhodoby efekt: make-up postriekajte mineralnou vodou zo spreja - dlhsie vydrzi

  • 0
Odpovedať

Miriama Džupinková 28.01.13 11:08

MD
karma
-1.00

ja som mala problém najsť ten správny ale konečne som ho našla :) používam true much od lorealu, je ozaj skvelý a vie sa do určitej meiry prispôsobiť tonu pleti. Ak si neviete rady obrate sa radšej na kozmetičku, tá vam isto poradí.

  • 0
Odpovedať

Helena Kravcová 05.04.13 13:08

HK
karma
100.00

Aj ja používam Make-p od Lorealu a som s ním spokojná...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 08.08.13 17:26

karma
100.00

aj mám s tým problém je ich tolko že vôbec neviem aký by som si mala kúpiť tak makeup ani nepoužívam

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 22.01.14 17:43

BS
karma
100.00

Aj ja mám ten svoj a som veľmi spokojná.

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 30.10.14 15:56

MR
karma
-1.00

make upy sa na mojej poličke neobjavujú.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní