Chceš mať dokonalé nohy? Toto sú tie najlepšie cviky na stehná

Chceš mať dokonalé nohy? Toto sú tie najlepšie cviky na stehná

Každá žena, ktorá tvrdí, že by na svojom tele nezmenila vôbec nič, zrejme trocha zavádza. Ak sú vašim malým nedostatkom nedokonalé nohy, na ktoré sa za vianočné sviatky nabrali navyše trocha tuku, poďte s tým niečo urobiť. Ukážeme vám tie najlepšie cviky na stehná, pomocou ktorých ich budete mať oveľa štíhlejšie.

Cviky na štíhlejšie stehná

Ako teda poraziť tuk, ktorý sa vám nekompromisne usadil na stehnách? Nezabúdajte, že pohyb je len polovica úspechu, pretože štíhla postava ide ruka v ruke so zdravou stravou. Držte sa niekoľkých univerzálnych pravidiel – sledujte si denný príjem sodíka, pite dostatok vody, vyhýbajte sa nezdravým sacharidom a zásobte sa zdravými tukmi, bielkovinami a vlákninou. K cvikom na stehná, o ktorých sa viac dozviete už o chvíľočku, pridajte kardio v podobe behu alebo intenzívneho tréningu.

Vyskúšaj: Návod, ako vyčistiť kávové škvrny: Zlezú zo sedačky aj oblečenia!

drepy s výskokom

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

Drepy s výskokom

Podobne ako na zadok, tak aj na stehná zaberajú drepy a ich variácie. Skvelým cvikom sú drepy s výskokom, ktoré dajú zabrať vašej kondičke, ale aj svalom spodnej časti tela. Postavte sa na šírku bokov a nohy pokrčte tak, aby boli vaše stehná paralelne s podlahou. Toto je vaša východzia pozícia, do ktorej by ste sa mali vrátiť po každom výskoku. Začnite s vyskakovaním čo najvyššie a pomôžte si pritom rukami. Dajte si minimálne 20 opakovaní.

Náš tip! Ak si chcete cvik troška viac sťažiť, vezmite si do rúk záťaž podobne ako cvičiteľka na pohyblivom obrázku vyššie. Použiť môžete činky, alebo kettlebell.

ako cvičiť výpady do strán

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

Bočné výpady

Výpady sú ďalším výborným cvikom vedúcim k vašim štíhlejším stehnám. Pomôžu klasické, ale aj tie, ktoré budete praktizovať do boku. Bočné výpady pôsobia na vnútorné aj vonkajšie stehná, ktoré dokonale formujú. Ako začať? Postavte sa do širokého rozkroku tak, aby vaše chodidlá smerovali von. Potom začnite s prenášaním váhy na pravú nohu, pričom ľavú zároveň vystrite tak, ako cvičiteľka na obrázku vyššie. Nohy striedajte v dynamickom tempe a opakujte 20-krát na každú stranu.

drepy rozkročmo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

Drepy rozkročmo

Opäť sa na ceste za štíhlejšími stehnami obraciame na drepy pripomínajúce jeden z prvkov baletu – plié. Drepy rozkročmo sú dobré nielen na posilnenie stehien, ale aj bokov, spodného chrbta a zadku. Praktizujú sa zo širokého rozkroku s chodidlami smerom von tak, ako cvik predtým. Ruky si dajte vbok alebo rozpažte tak, aby boli paralelne s podlahou. Začnite drepovať a snažte sa každý drep prehĺbiť čo najnižšie k podlahe a nepokrčte pritom chrbát. Opakujte 20-krát, maximálne však v troch sériách.

Skvelá téma: Prečo sa nechávame využívať? Skús na sebe zapracovať a zmeň to!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 28.01.19 06:26

ĽŠ
karma
100.00

Výborné cviky!

  • 0
Odpovedať

Fedor . 28.01.19 09:06

F.
karma
113.00

prečo sa neučiť od najlepších?

  • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 28.01.19 09:59

TK
karma
105.00

treba ísť von a nie vo vnútri cvičiť, zobrať bicykel ten precvičí poriadne stehná

  • 1
Odpovedať

Martina Varhaníková 28.01.19 11:09

karma
110.00

vďaka za cviky a motivovanie, už len vytrvať v cvičení. :O)

  • 1
Odpovedať

Lucia Šintálová 07.02.19 13:14

karma
-1.00

Tieto cviky cvičím pravidelne už rok a naozaj pekne tvarujú stehná a celulitída mizne :)

  • 0
Odpovedať

Zdenka Slahučková 17.02.19 23:33

ZS
karma
100.00

Vyskúšam :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní