Cvičenie pre úplných začiatočníkov: Nepotrebuješ žiadne náčinie, len chuť cvičiť!

Cvičenie pre úplných začiatočníkov: Nepotrebuješ žiadne náčinie, len chuť cvičiť!

Začiatky bývajú ťažké, a to vo všetkom. Pri cvičení to však môže byť iné. Najskôr príde prvotná eufória, ktorá vás nabudí a vy budete cvičiť každý jeden deň s nadšením a odhodlaním. No postupom času vás opustí akákoľvek motivácia a vy sa budete do cvičenia nútiť. Ba v extrémnom prípade sa cvičenia vzdáte a tak sen o dokonalej postave sa veľmi ľahko rozplynie. No ak s cvičením ešte len začínate, je dôležité osvojiť si niekoľko základných cvikov. Avšak okrem cvikov je potrebné zamerať sa aj na správne držanie tela pri cvičení, aby ste si nespôsobili žiadne zranenie.

Veľmi ľahko sa totižto môže stať, že pri nesprávnom „drepovaní“ si spôsobíte bolesť kĺbov. A s bolesťou sa cvičí naozaj zlé. Dokonca vás akákoľvek bolesť môže od cvičenia odradiť. Vedzte, že ak sa do cvičenia pustíte, mali by ste cvičiť s mierou a nemali by ste preceňovať svoje schopnosti. Radšej začnite pozvoľne a postupne si do tréningového plánu pridávajte ťažšie a náročnejšie cviky, ktoré vám pri formovaní postavy pomôžu o niečo viac.

Zaujme ťa: Návod, ako odbremeniť domácnosť: Vieš, čoho sa zbaviť ako prvého?

Cvičenie pre úplných začiatočníkov

Pri začiatkoch cvičenia a hlavne pri cvičení doma je dôležité uvedomiť si, čo cvičením chcete dosiahnuť. Ak chcete nabrať svalovú hmotu, tak do cvičenia musíte zaradiť aj nejaké náčinie – najlepšie činky. Ak chcete spáliť nejaké tie kalórie a zároveň sa zbaviť aj tuku, tak by ste si mali osvojiť cvičenie s vlastnou váhou a rovnako aj HIIT tréningy.

Pri cvičení doma je skvelé to, že celý tréning môžete zamerať na určitú oblasť tela. Odporúčame cviky na brucho, cviky na zadok, cviky na stehná, cviky na paže, cviky na ruky a pod.

Vo videu vyššie nájdete tréning pre úplných začiatočníkov, ktorí s cvičením ešte len začínajú. Tak sa nebojte, naberte odhodlanie a pustite sa v tomto novom roku do cvičenia doma!

Aktualizovaný článok: 11.1.2023


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Lucia Šeptáková 09.01.21 17:13

karma
110.00

Veru,najdôležitejšia je chuť...

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 10.01.21 05:48

KS
karma
133.00

Určite to vyskúšam na začiatok podľa tohto videa, keďže k športu nemám žiaden vzťah a doteraz som preferovala iba dlhé prechádzky, ktoré sú pre zdravie super, ale telo mi teda veľmi nespevnia :-)

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 10.01.21 08:16

ĽŠ
karma
100.00

Chuť cvičiť je skutočne prvoradá.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.01.21 20:28

JK
karma
100.00

Už treba nabrať len odhodlanie a pustit sa v tomto novom roku do cvičenia doma!

  • 0
Odpovedať

Ema Novotná 30.06.21 10:38

EN
karma
-1.00

podla mna dosť dobrý článok :) ja som si konečne kúpila aj takéto pekné podprsenky na cvičenie a môžem sa do toho obuť :D akože cvičila som aj pred tým, ale teraz sa z toho teším ešte viac

  • 0
Odpovedať

Margaret Zimova 19.01.23 11:38

karma
106.00

Skvelé, určite vyskúšam ...Ďakujem

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní