Kardio joga: Nové cvičenie, ktoré spája relax a intenzívny tréning

Kardio joga: Nové cvičenie, ktoré spája relax a intenzívny tréning

  • Zdieľaj:
 • 4

Nové cvičenie, ktoré spája relax a intenzívny tréning bude vyhovovať všetkým ženám (i mužom), ktoré síce na jogu a jej benefity nedajú dopustiť, no chýba im pri nej trocha intenzity. O žiadnej power joge alebo hot joge však tento raz reč nie jeNa scénu prichádza kardio joga, ktorá dokáže spojiť upokojenie a poriadny tréning, pri ktorom sa zapotíte a zadýchate, a to všetko do jednej joga hodiny.

Čo je základom kardio jogy?

Joga je nám všetkým dobre známa. Populárna je u nás ashtanga, vinyasa či power joga, ktoré sa v podstate zameriavajú skôr na techniku dychu a pozície, než na dynamiku ako takú. Presne v tomto má navrch kardio joga.

Jej podstatou je notoricky známe pozície klasickej jogy vykonávať v rýchlejšom tempe a v kontinuálnom slede tak, aby sa zapojil kardiovaskulárny, obehový systém aj pohybový aparát, teda svaly. Pod kardio jogou si teda môžete predstaviť napríklad pozdrav slnka v dynamickom tempe, pričom sa cvik v rýchlosti opakuje niekoľkokrát.

Pozri aj: Následky ochorenia COVID-19: Ťažkosti po prekonaní môžu byť dlhodobé!

ako cvičiť kardio jogu

Zdroj: Shutterstock®

Je kardio joga ideálna na chudnutie?

Mnohí z nás cvičia, aby telo posilnili, spevnili a v neposlednom rade schudli nejaké to kilečko. A povedzme si pravdu, teraz pred letom by chcela zhodiť aspoň troška takmer každá žena... Je teda kardio joga vhodné cvičenie na chudnutie? Teória nepustí. Kardio joga zvyšuje tep, vďaka čomu idú kalórie logicky dole.

Nezabúdajme však na starý dobrý výdaj a príjem. Ak nebude kalorický výdaj denne prevyšovať príjem, kilá dolu len tak jednoducho nepôjdu. Vo všeobecnosti je však kardio joga na chudnutie vhodná, pričom pri nej štatisticky spálite približne ako na umiernenom tréningu na eliptikale, no menej ako pri behu.

Bude sa ti páčiť: Ako na zdravý a dlhodobý vzťah? Toto radia experti na lásku!

Kardio joga na YouTube

Hľadať vyslovene hodinu kardio jogy, čo je pomerne nový trend, by zrejme na Slovensku bolo ako hľadať ihlu v kope sena. Ešteže máme YouTube a online trénerov, ktorých sa na internet presunulo počas pandémie naozaj neúrekom.

Ak si teda chcete klasickú hodinku kardio jogy vyskúšať, ďaleko chodiť nemusíte. Pustite si napríklad video vyššie a začnite pokojne aj v pohodlí vašej obývačky. Veď na to sme za ostatný čas zvyknutí – domáca posilňovňa sa stala naším každodenným útočiskom na ceste za lepšou postavou a zdravším ja.


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Reibergerová 23.05.21 11:25

MR
karma
104.00

joga je jediné cvičenie, ktoré som ešte nevyskúšala, zaujímavý článok, asi ju vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 23.05.21 12:16

DB
karma
111.00

Toto cvičenie sa mi páči...

 • 0
Odpovedať

Marián Podmanický 23.05.21 14:18

MP
karma
111.00

Priznám sa, že hoci sa jej stále viac ľudí venuje, pre mňa je joga veľkou neznámou, ale ak budem po jej cvičení vyzerať tak šťastne ako tie štyri cvičiteľky s karimatkami v úvode tohto článku, tak by som sa na to aj dal.

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 24.05.21 06:54

ĽŠ
karma
100.00

Rada vyskúšam, vďaka!

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Ako zastaviť vypadávanie vlasov a podporiť rast nových? Tu sú tipy a triky, ktoré musíš poznať!
Vlasy

Ako zastaviť vypadávanie vlasov a podporiť rast nových? Tu sú tipy a triky, ktoré musíš poznať!

 • 3
 • 31.07.2022
Máš jemné vlasy? Vyskúšaj ich umývanie metódou REVERSE HAIR WASHING
Vlasy

Máš jemné vlasy? Vyskúšaj ich umývanie metódou REVERSE HAIR WASHING

 • 3
 • 22.06.2022
Máš tenké alebo jemné vlasy? Medzi nimi je zásadný rozdiel!
Vlasy

Máš tenké alebo jemné vlasy? Medzi nimi je zásadný rozdiel!

 • 0
 • 18.09.2022
TOPlist