Ako sa zbaviť zbytočností pred tým, ako prídu vianočné sviatky

Ako sa zbaviť zbytočností pred tým, ako prídu vianočné sviatky

Ako sa zbaviť zbytočností? Niekedy potrebujeme ukázať správny smer alebo dokonca počuť trochu úprimnosti na to, aby sme zistili, čo robiť. K tomu, aby sme sa zbavili vecí, ktoré sú zbytočné, nehodia sa nám domov alebo sa nám jednoducho len nepáčia, je potrebné len priznať si niekoľko malých právd.

Ak ste premýšľali nad tým, že by bolo dobré pustiť sa pred sviatkami do poriadneho upratovania, nasledujúce tipy by vám mohli vašu prácu uľahčiť. Niekedy stačí len byť k sebe úprimní a priznať si ťažkú pravdu. Nechajte si len to, čo skutočne potrebujete.

To, že sa vám niečo nepáči, sa v budúcnosti nezmení

Možno vám to príde ako plytvanie, zbavovať sa vecí len preto, že sa vám nepáčia. Sami sebe si argumentujete, že daná vec je nová, a preto by ste si ju mali nechať. Prečo ale mať každý deň na očiach niečo, čo sa nám nepáči? Keď bude daná vec preč, zistíte, že ste ju vlastne nepotrebovali a urobíte miesto pre niečo, čo si budete môcť užiť.

Neprehliadni: Na čo použiť vodu z cestovín? Vyliať ju je hriech, pozri prečo

vianočné upratovanie

Zdroj: Shutterstock®

Darčeky, ktoré ste dostali, už poslúžili svojmu účelu

Zbavovanie sa darčekov, ktoré ste dostali od vašich blízkych a nepáčia sa vám, sú spojené s pocitom viny. Skúste si uvedomiť, že odovzdanie darčeka darujúcemu umožnilo vyjadriť náklonnosť a starostlivosť o vás, takže účel už je v podstate naplnený. To by vám mohlo pomôcť poslať darček niekam, kde bude lepšie využitý.

Váš dom nie je skladisko

Lipnutie na veciach, pretože máte pocit, že sa vám budú hodiť v budúcnosti, je ako viesť sklad namiesto domácnosti. Skúste preprogramovať svoje myslenie a nechajte si veci, ktoré sa vám naozaj hodia. Až nastane chvíľa pre daný predmet, čo sa môže stať pokojne až o pár desiatok rokov, potom si ho môžete zaobstarať alebo len požičať.

triedenie vecí

Zdroj: Shutterstock®

Bránite veciam, aby boli využité

Oblečenie nemá pocity, ale keby nejaké malo, pravdepodobne by sa mu nepáčilo ležať celý rok na dne skrine. Veci zo skrine alebo z kuchyne, ktoré nikdy nepoužívate a len vám ležia na poličke, neslúžia svojmu účelu. Darujte ich niekomu, komu sa budú hodiť viac. Keď budete mať menej vecí, bude sa vám ľahšie udržiavať poriadok.

Pozri si: Ako naštartovať svoj deň? Pomôže ti týchto 9 ranných rituálov


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 24.11.19 07:20

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi dobrý a užitočný článok!

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 26.11.19 19:47

MM
karma
100.00

z času na čas robím generálku, obyčajne v januári, vtedy mám na to čas

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 26.11.19 20:38

MM
karma
107.00

Zbavením sa nepotrebných vecí a vecí, ktoré nám neprinášajú radosť sa dostaví aj určitý pocit ľahkosti na duši.

  • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 26.11.19 20:41

karma
113.00

taky dělávám občas úklid v nepotřebných věcech

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní