Čo robím zle?! Zisti, ako mraziť chlieb, aby bol vždy ako čerstvý

Čo robím zle?! Zisti, ako mraziť chlieb, aby bol vždy ako čerstvý

Kto by nemiloval chlieb? Zvonka chrumkavá kôrka, ktorá ukrýva striedku mäkkú ako páperie. Chlieb zbožňujeme na mnoho spôsobov a výborne chutí s nátierkou a so šunkou, s maslom a s džemom, ale aj s masťou, soľou a cibuľou.

Akokoľvek je však chlieb dobrý tak sa často stáva, že ho jednoducho nedokážeme spotrebovať. Ešteže existuje mraznička! Poradíme vám, ako mraziť chlieb, aby zostal vždy ako čerstvý.

Najlepšie sa mrazí na krajce

Najlepší spôsob ako mraziť chlieb je narezaný na krajce. Je to totiž najpraktickejšia voľba. Keď dostanete chuť na jeden či dva krajce, nemusíte rozmraziť napríklad celú polovicu. Ako na to? Vychladnutý chlieb narežte na krajce požadovanej hrúbky.

Krajce zabaľte do mikroténového vrecka alebo potravinovej fólie a následne ich vložte do uzatvárateľného plastového vrecka. Pozor, z vrecka sa posnažte pred uzavretím vytlačiť čo najviac vzduchu. Na obal tiež nezabudnite napísať, o aký typ chleba ide a dátum jeho zmrazenia. 

Zapáči sa ti: Čo spôsobuje prudké zmeny nálad? Príčinou môže byť aj táto porucha!

mrazený chlieb

Zdroj: Shutterstock®

Mrazenie chleba v celku

Ak sa predsalen rozhodnete mraziť chlieb v celku, zabaľte svoj bochník do alobalu a potom do mikroténového vrecka. Keď budete chcieť chlieb rozmraziť, odstráňte sáčok a bochník v alobale vložte do rúry rozohriatej na 200 stupňov asi na štvrť hodiny.

Potom alobal opatrne odstráňte a chlieb dajte ešte zapiecť na niekoľko minút späť do rúry. Takto bude váš mrazený chlieb chrumkavý a čerstvý ako v deň, keď ste ho upiekli alebo kúpili v miestnej pekárni.

aké potraviny mraziť

Zdroj: Shutterstock®

V mrazničke vydrží mesiace

Mrazenie chleba či iného pečiva je efektívny spôsob, ako ho uchovať čerstvé naozaj dlhé, dlhé mesiace. Niektoré zdroje uvádzajú, že chlieb môžete mraziť dokonca až 8 mesiacov, čo je naozaj veľmi dlhý čas. Do tejto doby sa však chlieb snažte vždy spotrebovať. Stať sa totiž môže to, že stratí čerstvosť, ale aj požadovanú konzistenciu či dokonca chuť.

Inšpiruj sa: Ako sa stravovať v zime? Do jedálnička pridaj tieto potraviny!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 19.01.21 06:08

ĽŠ
karma
100.00

Niektoré praktizujem, ale alobal je pre mňa novinkou, ďakujem!

  • 0
Odpovedať

Jana Čipková 19.01.21 22:23

karma
106.00

Ja už roky dávam nakrájaný chlieb do mrazničky vložený do mikroténového vrecka. Chlieb 1/2 hodinu pred jedením vyberiem z mrazáku. Aký chlieb vložím do mrazničky, taký ho mám aj po rozmrazení.

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 21.01.21 23:06

karma
109.00

Občas praktizujem aj ja.

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 22.01.21 13:12

DB
karma
114.00

tiež mrazíme chlieb nakrájaný na krajce. je to výborná vec mať čerstvý chlieb vždy po ruke.

  • 0
Odpovedať

Juraj Podmanický 08.02.21 19:22

JP
karma
109.00

Určite je správne chlieb radšej zamraziť, ako ho vyhodiť, ale najlepšie je kúpiť alebo upiecť doma iba toľko, koľko dokážeme do troch dní spotrebovať.

  • 0
Odpovedať

Soňa Kollárová 10.02.21 21:11

SK
karma
113.00

Tak tieto rady určite využijem. Ďakujem :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní