Top 10 rokmi overených trikov pre vašu čistú domácnosť

Top 10 rokmi overených trikov pre vašu čistú domácnosť
 • 30.06.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Nemusíme sa stotožniť s tým, že by sme boli lenivé. Naopak, múdra žena si dokáže život uľahčiť. Tak prečo nie šikovnými trikmi, ktoré roky overovali a testovali už aj gazdinky pred nami? Každá z nás istotne vie, že pokiaľ má na krku okrem práce, aj deti a ešte aj starostlivosť o domácnosť, občas to v nej môže vyzerať sťaby po výbuchu. Dupľom ak ste nemali šťastie na poriadkumilovného muža, alebo ste väčšinu času na všetko samé. 

Je teda na čase uľahčiť si domáce práce a získať tak čas na niečo iné, príjemnejšie. Ponúkame vám teda 10 trikov pre vašu domácnosť.

Odporúčame:  Vyhrajte 3x MAYBELLINE New York The NUDES

10 trikov pre vašu domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

Je teda na čase uľahčiť si domáce práce a získať tak čas na niečo iné, príjemnejšie. Ponúkame vám teda 10 trikov pre vašu domácnosť.

OCOT – univerzálny čistič – ak sa v kuchyni potrebujete zbaviť zažranej mastnoty, pomôže vám ocot. Ideálny je napríklad pri čistení mikrovlnnej rúry. Do mikrovlnky dajte misku s vodou a octom a zapnite klasicky ohrievanie. Podľa toho, ako veľmi máte mikrovlnku ušpinenú zvoľte aj čas – postačiť by mali cca 3 minúty, ak to bude málo, ešte pár minút pridajte. Po zohriatí octovej vody misku vyberte a uvoľnenú mastnotu ľahko utrite navlhčenou handričkou. Ocot môžete využiť aj pri čistení chladničky, okrem toho, že ľahšie odstraňuje nečistoty, pomôže vaše chladničku aj dezinfikovať.


BOJ PROTI FĽAKOM – ak sa vám nepodarí pri praní odstrániť nejaký fľak, môžete sa o to ešte pokúsiť pri žehlení. Nasypte naň detský zásyp, položte na fľak handričku a opatrne prežehlite. 

Odporúčame prečítať: Pomôžte si k spánku prírodou

10 trikov pre vašu domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

 
KÁVOU PROTI ZÁPACHU – máte citlivý nos a v domácnosti kút, ktorý vám „páchne“? Nechajte v ňom mištičku so zrnkovou kávou, ktorá vsiakne všetky nepríjemné pachy.


PDP A KOLA NA UPCHATÝ ODTOK – stačí zmiešať jeden prášok do pečiva s trochou koly a všetko to vliať do odtoku. Nechajte chvíľku pôsobiť a spláchnite vodou.


KLINČEKY PROTI MRAVCOM – ak si to do vášho bytu, či domu namierili mravci, skúste s nimi zabojovať klinčekmi. Sledujte ich a tam, odkiaľ vychádzajú nasypte klinčeky. Ich prenikavá vôňa by ich mala od nevhodnej návštevy odradiť.


CITRÓNOM NA BIELIZEŇ – citrónová šťava má bieliace schopnosti. Aby ste svoje prádlo nenarušili, citrónovú šťavu zmiernite vodou, namočte do nej zaltnué prádlo a nechajte pôsobiť cca 30 minút. Citrónovú šťavu môžete pridávať aj do prania, okrem bieliacich schopností, bielizeň aj rozvonia. 

Odporúčame prečítať: Ekodomy - v čom sú ich výhody?

10 trikov pre vašu domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

CHLIEB NA ČISTENIE – ak sa potrebujete urýchlene zbaviť nejakých mastných fľakov využiť na to môžete chlieb. Ten vsaje mastnotu z oleja, ale tiež čerstvé škvrny z omáčok, či iných jedál.


BOBKOVÝ LIST PROTI MOLIAM – ak sa obávate ich rozmnoženiu, dajte do skrinky, kde podľa vás hrozí z ich strany útok tanierik s bobkovým listom. Pre ešte silnejší efekt k nemu môžete pridať aj celé čierne korenie.


AVIVÁŽ NA LESKLÉ KACHLIČKY – ak už nič nezaberá a vám lezú na nervy všakovaké šmuhy a fľaky, vyčistite kachličky na stene, prípadne dlažbu za pomoci aviváže. Nielenže ich krásne prevoniate, ale zaručene sa budú aj lesknúť.

SOĽ ROZJASNÍ VAŠU PRACOVNÚ DOSKU – pri jej čistení ju môžete prejsť aj handričkou namočenou vo soľnom roztoku. Soľ dokáže vašu pracovnú dosku vyčistiť aj zosvetliť. Môžete ju využiť aj na pohltenie pachu. Zmiešajte soľ s citrónovou šťavou a pretrite miesta, ktoré podľa vás voňajú za jedlom a nie za čistotou. Na záver soľ zmyte horúcou vodou.

Odporúčame prečítať: Bambusové domy - keď sa sen stane skutočnosťou

AKÉ TRIKY VYUŽÍVATE VO SVOJEJ DOMÁCNOSTI VY?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 24.05.20 14:17

KS
karma
133.00

Pre mňa je najlepším pomocníkom obyčajný ocot, ktorý používam na čistenie kúpeľne od vodného kameňa, na dezinfekciu chladničky aj na čistenie práčky :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní