Ako nájsť stratené kľúče? Vyskúšaj niektorý z týchto 5 trikov!

Ako nájsť stratené kľúče? Vyskúšaj niektorý z týchto 5 trikov!

Ponáhľate sa do práce, školy či na stretnutie a zrazu vás pochytí panika. Kde mám kľúče? Určite to už každý z nás zažil. Kľúče nie sú tam, kde obvykle, nie sú ani v kabelke a ani vo vrecku kabáta. Čas vás tlačí a vy panikárite. A čím viac panikárite, tým menej dokážete racionálne rozmýšľať. V prvom rade sa upokojte a nestresujte. Nádych, výdych a ideme na to.

Odporúčame: Kedy prezuť pneumatiky na letné? Oplatí sa počkať alebo je už neskoro?

ako si už nikdy nezabudnúť kľúče

Zdroj: Shutterstock®

Hlavne žiadna panika

Zamyslite sa, čo ste robili, keď ste prišli domov. Čo ste mali oblečené, akú tašku ste mali so sebou vrátane nákupu, kto bol s vami. Spýtajte sa, či vám ich niekto neodložil, či si ich nezobrali deti. Ak ste stále nedostali správnu odpoveď a kľúče ste nenašli, skúste doma skontrolovať to najnepravdepodobnejšie miesto. Určite nie raz nájdete veci práve tam, kde by ste ich naozaj nehľadali.

panika neviem nájsť kľúče

Zdroj: Shutterstock®

Pravidlá sú základ všetkého

Jednoduchšie ako hľadanie vecí je zavedenie si vlastných pravidiel. Pravidlá, ktoré budeme dodržiavať a predídeme pomocou nich zbytočnému stresu. Určite si jedno miesto, kde budete ukladať svoje veci po príchode domov. Nemusia to byť len kľúče, môže to byť aj peňaženka, mobil, slnečné okuliare. Každý člen domácnosti by mal mať svoje miesto, spoločné miesto nefunguje. Už pohľadom vidíte, či na tom mieste máte všetky potrebné veci alebo niečo chýba. Ak tam budú mať veci aj ostatní, bude v tom opäť len zmätok. Kľúčenky nevymysleli ľudia len na ozdobu, plní to aj svoj účel. Ak máte kľúčenku dostatočne výraznú, ľahšie nájdete kľúče v kabelke, zapadnuté v kresle či vypadnuté v aute. Nemusí byť veľká, niekedy stačí výrazná farba alebo dlhá šnúrka.

Neprehliadni: Veľké chyby pri praní: Tieto tri vážne ohrozujú tvoje zdravie!

kľúčenka na opasku nezabudnúť kľúče

Zdroj: Shutterstock®

Technika nám pomôže

Ak nemáte radi pravidlá, alebo ste príliš roztržití, aby ste ich aj pri najväčšej snahe dodržali, máme pre vás ďalšie tipy.

 • Kľúčenka tzv. hľadač kľúčov – zapískate a z prívesku sa ozve pípanie, pri niektorých typoch dokonca melódia.
 • Kľúčenka – vysielač s prijímačom – stlačením tlačidla na vysielači vám nájde kľúče s prijímačom až do vzdialenosti 40 m.
 • Smart kľúčenka – funguje ako lokátor cez Bluetooth a v spojení s aplikáciou vo vašom smartfóne budete vždy vedieť, kde máte kľúče. Niektoré lokátory majú v sebe zabudované aj GPS, kedy vám poslednú známu polohu kľúčov zobrazí aj na mape. Aplikácia je užívateľsky veľmi pohodlná, kľúče si jednoducho prezvoníte smartfónom, ale funguje to aj naopak. Kľúčenkou si dokážete nájsť aj svoj mobil. Smart kľúčenky s funkciou Bluetooth majú dosah okolo 100 m. Samozrejme, funkcia GPS je náročnejšia na batériu, musí mať SIM kartu s dátovými službami, ale v niektorých prípadoch sa naozaj oplatí vlastniť ju.

Síce ide o kľúčenky, ale môžeme ich vložiť aj do peňaženky, kabelky, prípadne ich zavesiť či vložiť do ďalších pre nás dôležitých vecí, ktorých strata by nám skomplikovala život.

smart kľúčenka na nájdenie kľúčov

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšou a finančne náročnejšou možnosťou sú SMART –  inteligentné dvere so zámkom na odtlačok prsta, bluetooth alebo wifi. Na odomykanie vám stačí smartfón, tablet alebo smart hodinky a v prípade funkcie pripojenia na wifi môžete online ovládať dvere aj z práce či dovolenky.

smart zámok na dvere

Zdroj: Shutterstock®

Keďže sme spomenuli najdrahšiu možnosť, nemôžeme vynechať ani najlacnejšiu (aj keď najlacnejšia je nestratiť nič, ale tá je reálne nereálna). Náhradný kľúč uložený doma na bezpečnom mieste, ktorý nás môže zachrániť, ak sa naozaj ponáhľame a nemáme čas prehľadať ani tašky či vrecká, by mal mať každý z nás.

Všetky možnosti majú svoje pre aj proti a je len na nás, ktorú si vyberieme a ktorá je pre nás najprijateľnejšia. Ale nikdy, naozaj nikdy nezabúdajte na bezpečnosť.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 13.04.19 08:30

ĽŠ
karma
100.00

Žiadna panika a pravidlá sú výborným základom.

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 13.04.19 16:04

MM
karma
100.00

stratené kľúče nie sú najhoršie, oni sa napokon nájdu, horšie je, keď sa zabuchneme a najbližší s kľúčmi nie sú poruke, potom už len mať dobrých susedov s kľúčom v úschove

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 14.04.19 07:10

karma
113.00

u mě převládá panika a když se uklidním začnu přemýšlet

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 15.04.19 16:07

karma
127.00

Toto znie ako super vec.

 • 1
Odpovedať

Jana Čipková 21.04.19 19:29

karma
106.00

Stratené kľúče sú určite veľmi stresujúce. Náhradné kľúče mám u susedov.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.04.19 21:55

JK
karma
100.00

Treba zachovať chladnú hlavu takmer vždy sa najdú

 • 0
Odpovedať

Ivana Navrátilová 31.03.20 15:50

IN
karma
-1.00

Jaj, tak problém stratených kľúčov som nedávno tiež riešila. Bohužiaľ išlo o kľúče od auta. Hľadala som je snáď všade, ale nájsť sa mi ich nepodarilo. Nakoniec to teda dopadlo tak, že som si u musela nechať urobiť nové. Lacné to síce nebolo, ale stále lepšie, ako byť bez auta.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní