Vonkajšie použitie kolagénu: Účinky, ktoré sa oplatí poznať!

Vonkajšie použitie kolagénu: Účinky, ktoré sa oplatí poznať!

Bielkovina mladosti – aj takto mnohí z nás označujú kolagén, ktorý sa nachádza v našom tele a ktorý si s toľkou radosťou do tela dopĺňame prostredníctvom výživových doplnkov alebo stravy. Kolagén sám o sebe už pred niekoľkými rokmi spôsobil revolúciu v starostlivosti o pleť, pretože má priaznivé účinky, a to obzvlášť na vrásky, čo oceňujú najmä dámy. Aj keď postupne môžeme vídať aj pánov, ktorým ich zovňajšok nie je ľahostajný.

Kolagén ako bielkovina mladosti pomáha vyhladzovať vrásky, predchádzať ich tvorbe, zabezpečuje v pokožke dostatočnú hydratáciu a zároveň dokáže človeka omladiť o pár rokov. Dokonca môžeme povedať, že kolagén je akousi alternatívou botulotoxínu, ktorý si ženy nechávali aplikovať kvôli mladšiemu vzhľadu. Dámy, v dnešnej dobe už nemusíme kvôli kráse trpieť! Dnes si môžeme užívať výhody, ktoré nám poskytuje moderná doba a hlavne výhody toho, čo nám ponúka príroda.

O hydrolyzovanom kolagéne sa doposiaľ hovorilo ako o najlepšom, a to v tom zmysle, že má  štruktúru najpodobnejšiu kolagénu, ktorý prirodzene produkuje telo. V dôsledku toho je najideálnejší na vnútorné použite. No dnes vám povieme aj o inej možnosti využitia morského kolagénu. Kolagén totižto nemusíte užívať výlučne vnútorne.

Odporúčame: Najčastejšie príznaky nedostatku kolagénu v organizme: Otestuj sa!

čistý morský kolagén

Zdroj: Shutterstock®

Bio-Aktívny kolagén vytvorený bez chémie

Každý deň sa zameriavame na ochranu našej pokožky. Chránime ju pred slnečným žiarením, myslíme na všetky tie negatívne faktory, ktoré na ňu pôsobia a snažíme sa ich eliminovať. Určite sa nebudeme mýliť, ak povieme, že aj vy používate pleťové masky, krémy, peelingy a ďalšie produkty, a to len preto, aby ste ochránili vašu pokožku. Ale niekedy je naša snaha márna. Čas jednoducho nezastavíme, preto každodenne navyše čelíme procesu starnutia. Našťastie existuje možnosť, ako tento proces spomaliť, a to prostredníctvom bio-aktívneho kolagénu.

Bio-aktívy kolagén môžeme označiť za prírodný kolagén, ktorý svoju bioaktivitu preukazuje svojimi účinkami. Tento kolagén je spracovávaný tzv. studenou technológiou, prostredníctvom ktorej si zachováva svoju bioaktivitu, živosť a účinky. V jednoduchosti môžeme povedať, že takto spracovaný kolagén je zostavený z menších aminokyselín, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do organizmu. Čo nás však zaujíma viac, je fakt, že morský kolagén si po svojom spracovaní uchováva čistotu. Vďaka bioaktivite a bez akýchkoľvek prímesí – len z prírodných zdrojov. Tento kolagén je vhodné používať nielen na vnútorné, ale aj vonkajšie účely.

Vonkajšie použitie kolagénu

Kolagénový prášok si najčastejšie primiešavame do nápojov alebo si ho pridávame do raňajok. No napadlo vám niekedy, aplikovať si ho priamo na pokožku? Áno, vďaka svojej čistote môžete morský kolagén aplikovať aj priamo na pokožku, a to na drobné poranenia, ktoré sa často stávajú pri športe, varení, v záhrade alebo po odstránení znamienok či po poštípaní hmyzom – pre rýchlejšie zahojenie pokožky. Kolagén takýmto spôsobom výrazne urýchľuje hojenie pokožky, nakoľko pomáha obnovovať jej kožnú bariéru, čím prispieva k jej rýchlejšej regenerácii.

Kolagén sa častokrát spomína aj v súvislosti s pigmentovými škvrnami, s akné a jazvami po akné, s popáleninami ako takými, ale aj so spáleninami od slnka. Morský kolagén sa vďaka svojej podobe s ľudským kolagénom absorbuje do pokožky, kde spúšťa prirodzenú produkciu kyseliny hyalurónovej a telu vlastného kolagénu, čo prispieva k jej hydratácii, regenerácii a ďalším procesom prebiehajúcim pod povrchom pokožky. Tie prispievajú k zmierneniu vyššie uvedených problémov a k ich rýchlejšej liečbe.

V tomto prípade však neplatí, že by ste mali jedno zlaté vrecúško kolagénu rozpustiť v pohári s vodou a takto si ho aplikovať na pokožku. Tu stačí, ak si kolagén nasypete do dlane a rozmiešate ho s kvapkou vody. Takto si kolagén aplikujte priamo na pleť alebo na ranku, ktorá vám vznikla buď v dôsledku vašej nepozornosti, alebo v dôsledku iných príčin. Kolagénová kúra takýmto spôsobom vyhladzuje jazvy a urýchľuje hojenie takmer akýchkoľvek rán. 

Dáme vám radu ako sa opaľovať a vyhnúť sa spáleninám od slnka. Siahnite po čistom morskom kolagéne, ktorý je potrebné rozmiešať s malým množstvom vody a vytvoriť si tak masku. Tú jednoducho aplikujte na spálenú.

Poprípade vyskúšajte niektorú z nasledujúcich masiek, ktoré si môžete vytvoriť sami s pomocou domácich ingrediencií a Inca Collagen-u.

domáca pleťová maska

Zdroj: Shutterstock®

Domáce kolagénové pleťové masky

Najlepším spôsobom, ako z kolagénu vyťažiť maximum, je jeho použitie v čistej forme, respektíve zmiešaním s vodou. No ak chcete jeho účinky umocniť alebo podporiť, tak ho stačí zmiešať so správnymi ingredienciami a vytvoriť si tak domácu pleťovú masku, pri ktorej zrelaxujete a doprajete pokožke blahodarný pocit.  

Na masku s kolagénom pre rozjasnenie pleti budete potrebovať:

 • hydrolyzovaný kolagén Inca Collagen
 • uhorku
 • tvaroh

Uhorka má sama o sebe hydratačné účinky, ktoré pleť zanechávajú dostatočne vyživenú a nabudenú. Tvaroh zase pomáha eliminovať jemné línie na tvári a prispieva tak k minimalizácii vrások. A čo v kombinácii s kolagénom? Získate pleťovú masku, ktorá dodá vašej pleti extra dávku hydratácie a pomôže minimalizovať jemné línie, dokonca ju zanechá na pohľad rozjasnenú. Stačí tieto ingrediencie zmiešať a aplikovať na tvár. Efekt je po použití okamžite viditeľný!

Na masku s kolagénom proti akné si pripravte:

 • morský kolagén Inca Collagen
 • med
 • citrónovú šťavu

Akné patrí aj v dospelosti medzi najčastejšie problémy, s ktorými bojujeme a s ktorými navštevujeme kožných lekárov alebo dermatológov. Ak je to tak aj u vás, tak ste určite ešte neobjavili účinky kolagénu a pleťovej masky proti akné. Med a citrónová šťava predstavujú najlepšie ingrediencie na aknóznu pleť. Med má protizápalové účinky, ktoré pomáhajú zmierňovať zápalové procesy prebiehajúce na pokožke a citrónová šťava má zase bieliace účinky, ktoré pomáhajú zmierniť viditeľnosť jazvičiek po akné. Kolagén maske pridáva na sile a posilňuje ju o svoje účinky (pomáha vyhladzovať jazvy po akné, zmierňovať akné a rozšírené póry) na problematickú pleť, ktoré boli dokázané štúdiou.

Samozrejme, nezabudnite na následnú hydratáciu pleti prostredníctvom vhodne zvoleného pleťového krému!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 15.04.19 08:50

ĽŠ
karma
100.00

Super, ďakujem za článok!

 • 0
Odpovedať

Mária Slováková 15.04.19 14:50

MS
karma
118.00

Po 40 roku som začala používať viac menej už iba kolagénové krémy.Môžem potrvrdiť, že pleť skutočne vyživia.Na starnúcu pleť je kolagén zvlášť super.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 15.04.19 19:51

MM
karma
100.00

dobre vedieť, kolagén je zázračný, toľké využitie

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.04.19 21:58

JK
karma
100.00

Rada čítam takéto články vždy da dozviem niečo nové

 • 0
Odpovedať

Martina Varhaníková 18.04.19 11:44

karma
110.00

Tiež som sa zamerala už na krémy s kolegénom, ale vnútorné užívanie je ďalší bonus pre telo, šlachy, kĺby a pleť. Inca collagen poznám v práškovej forme, aj som odskúšala, ale treba dlhšie užívať. Vďaka za pripomienku.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní