Ako vykročiť do nového roka správnou nohou, aby bol úspešný?

Ako vykročiť do nového roka správnou nohou, aby bol úspešný?

Ako vykročiť do nového roka správnou nohou? To je pravdepodobne otázka, ktorá behá hlavou mnohých z nás. Zaoberajú sa ňou najmä tí, ktorí by v novom roku chceli niečo zmeniť, rovnako aj tí, ktorí by chceli, aby bol ten nový rok oproti starému zasa o niečo lepší. Aby ste však mohli dosiahnuť také ambiciózne výsledky, musíte pre to niečo spraviť. My hovoríme, začnite už od zajtra a pokračujte počas celého januára!

Začnite dobrým jedlom

Čo môžete urobiť hneď prvého januára? Uvariť si niečo dobré a pohostiť aj rodinu s priateľmi. Trafíte hneď niekoľko múch jednou ranou. Na Nový rok nebudete sami, a teda by vás mala po celý rok obchádzať osamelosť. A k tomu si dáte dobré a zdravé jedlo, čo by zasa znamenalo, že ste vykročili do nového roka s vaším zdravším ja. A ak do novoročného brunchu, obeda či večere prihodíte aj rybu, granátové jabĺčko či ružičkový kel, nebude vás obchádzať podľa povier a tradícií ani šťastie!

Viac o jedlách pre šťastie: Čo jesť na Nový rok? Skús jedlá prinášajúce šťastie podľa povier!

úspešný štart do nového roka

Zdroj: Shutterstock®

Uskromnite sa

Posledný mesiac v roku je veľmi náročný. Pre organizmus a aj pre peňaženku. Veľa míňame, veľa jeme, málo sa hýbeme a najmä sa počas sviatkov aj veľa pije. Preto začnite rok o čosi skromnejšie. Pite menej alkoholu (alebo žiadny), hýbte sa, jedzte striedmejšie – to všetko sa pozitívne odrazí aj na vašich financiách. 

Predsavzatia si zaznamenajte

Reči sú jedna vec, no to, či si ich budeme pamätať a či ich teda splníme, to je vec úplne iná. Človek je tvor zabúdavý, a preto si na nový rok založte denník alebo diár. Píšte si doň všetko, čo sa chystáte v daný rok zmeniť, absolvovať, eliminovať alebo čomu sa jednoducho chystáte vyhnúť. Po splnení jednotlivých úloh si zápisky odškrtávajte na znak toho, že ste ich splnili.

predsavzatia na rok 2020

Zdroj: Shutterstock®

Novoročná očista

Hovoríme o tom azda každý rok a výnimkou nebude ani tento. Začať nový rok s čistým štítom sa naozaj oplatí. A keď hovoríme čistý štít, myslíme tým čisto v hlave, v skrini aj v byte. To, čo ste na sebe nemali celý rok, bez obáv venujte na charitu. Zbytočnosti z kuchyne, ktoré nepoužívate, tiež darujte alebo jednoducho zahoďte. 

Buďte aktívni

Ak ste doteraz poctivo športovali, ihneď sa do toho opäť vrhnite, aby ste po sviatkoch na šport nezanevreli. Ak ste však boli vlani leniví, hor sa do športového úboru! Začnite tým, že sa prihlásite na skupinové cvičenie, ktoré sa opakuje každý týždeň. To vás donúti so sebou niečo robiť. Ak beháte, prihláste sa na kolektívny beh. Aj keď bude o pol roka, motivuje vás to k tréningu, a to je presne to, čo potrebujete. Dobrým ťahom, ako sa udržať pri aktívnom životnom štýle, je aj nájsť si kamarátku do posilňovne, na behy či na aerobic. 

Inšpiruj sa: Ako v zime doplniť vitamíny? Odpoveď je jasná!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 31.12.19 07:39

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi dobré rady ako vykročiť do nového roka správnou nohou!

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 31.12.19 10:30

MC
karma
109.00

"Všetko krásne v Novom roku,
dobrých ľudí hneď po boku.
Veľa šťastia, veľa zdravia,
nech sa všetky plány daria."

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 31.12.19 18:24

SK
karma
113.00

Presne nejako takto to mám na mysli aj ja....

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní