Vegetariánsky hotdog: Viac jedál rastlinného pôvodu pre najviac ľudí

Vegetariánsky hotdog: Viac jedál rastlinného pôvodu pre najviac ľudí

Naším cieľom je inšpirovať ľudí k zdravšiemu životnému štýlu. Preto ponúkame jedlo, ktoré pozitívne vplýva na ľudí i životné prostredie. Vegetariánsky hotdog bol zaradený do ponuky aj s ohľadom na cieľ IKEA – využívať väčšie množstvo surovín rastlinného pôvodu a ponúkať viac zdravších, ale hlavne chutných jedál za dostupné ceny.

Víziou IKEA je vytvárať lepší každodenný život pre čo najviac ľudí. Preto vám v našom Bistre predstavujeme vynikajúci, cenovo dostupný a udržateľnejší hotdog. Úzko sme spolupracovali s našimi dodávateľmi, testovali a ochutnávali, ochutnávali a testovali, až kým sme našli ten najlepší recept. Vznikol vegetariánsky hotdog, ktorý obsahuje kel, červenú šošovicu, quinou, mrkvu, zázvor, zemiaky a ďalšie suroviny. V porovnaní s klasickým hotdogom je emisia CO2/kg pri jeho výrobe približne 7-krát nižšia.

„V dnešnej dobe sa v potravinárskom priemysle snažíme pozitívnymi zmenami čeliť mnohým náročným problémom. Jednou z nich je snaha vyrábať potraviny udržateľnejším spôsobom. IKEA má celosvetový dosah, preto cítime zodpovednosť a zároveň aj skvelú príležitosť podávať jedlo dobré pre životné prostredie. Nemalo by však zmysel vyrábať udržateľnejšie jedlo, ak by nechutilo výborne. Preto sme mimoriadne hrdí na náš nový vegetariánsky hotdog,“ hovorí Michael La Cour, výkonný riaditeľ IKEA Food Services AB.

Zaujme ťa: Katalóg IKEA 2019: Oslava rozmanitého životného štýlu

vegetariánsky hotdog Ikea

Zdroj: Shutterstock®

U nás je hotdog ikonou s dlhou históriou. Ingvar Kamprad zaviedol v roku 1981 cenu hotdogu 5 švédskych korún, čo bola v tom čase polovičná cena v porovnaní s konkurenciou. Dnes je IKEA jedným z najväčších predajcov hotdogov na svete. Ročne predáme viac, než 100 miliónov hotdogov.

„Vegetariánskym hotdogom sme sa snažili vyhovieť potrebám čo najviac ľudí. Je vhodný pre vegetariánov i flexitariánov, no predovšetkým pre ľudí, ktorí majú radi dobré jedlo. Zároveň sme verní vízii Ingvara Kamprada – ponúkame rýchle a pohodlné občerstvenie za dobrú cenu, aby si ho mohli vychutnať všetci návštevníci IKEA,“ dodáva La Cour.

Vo všetkých obchodných domoch IKEA v Európe začneme s predajom vegetariánskeho hotdogu v auguste 2018, v Spojených štátoch v septembri 2018 a v ostatných obchodných domoch v priebehu roka 2019.

Ako vznikol vegetariánsky hotdog? Pozrite si krátky film:

Zdroj foto: Ikea


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Marta Bujdošová 24.08.18 14:08

MB
karma
98.00

Kto je flexiterian???

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 09.09.18 14:32

AS
karma
108.00

veru ani ja neviem....

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 09.09.18 14:31

AS
karma
108.00

klobúk dole pred Ikeou! Nebáli sa zavieť predaj vegetariánskych hot- dogov! Je to určite zdravšie jedlo, ako s klasickým párkom. Ja si tiež u nich dám takýto, keď tam najbližšie pôjdem

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní