Viete ako odnaučiť deti od nezdravých limonád?

Viete ako odnaučiť deti od nezdravých limonád?

Odmietajú vaše deti čistú neochutenú vodu a v obchode si zásadne vyberajú iba sladené nápoje? Stačí pár jednoduchých trikov a spotreba presladených limonád klesne u vás na minimum.

Skúste to hravo

Deti sa rady zapájajú do prípravy jedla, tak prečo im nezveriť aj pitný režim? Namiesto vláčenia ťažkých fliaš si zaobstarajte prístroj na výrobu domácej perlivej vody a nechajte ich, nech sa predvedú. Je to celkom bezpečné a jednoduché. Stačí naplniť fľašu čerstvou vodou a nasýtiť ju bublinkami CO2.  Vaše deti vlastnoručne pripravený nápoj určite neodmietnu a vy máte istotu, že je čerstvý a nestrávil týždne v plastových fľašiach skladovaných v nevhodných podmienkach.

Odporúčame prečítať: PET fľaše - vyskúšajte si život bez nich!

Ovocie ako náhrada za sirup

Zdroj: Shutterstock®

Sirup nahraďte ovocím

Ak si vaše ratolesti na chuť čistej vody nevedia zvyknúť, skúste najskôr do vody pridať pár kúskov ovocia. Ak chcete dosiahnuť intenzívnejšiu chuť, ovocie – napr. maliny a čučoriedky – najskôr na dne pohára či fľaše potlačte a následne zalejte perlivou vodou. Takto pripravený drink bude potešením nielen pre chuťové poháriky.

Odporúčame prečítať: Nezahrávajte sa s pitným režimom

Sodastream limitovaná edícia Žížaláci

Zdroj: Shutterstock®

Aj na fľaši záleží

Zvlášť v lete záleží aj na kvantite nápojov. Praktickým riešením sú pollitrové fľaše, vďaka ktorým máte prehľad, koľko tekutín deti počas dňa vypili. Zabudnite však na zdraviu škodlivé PET fľaše a investujte radšej do kvalitných, opakovane použiteľných fliaš bez obsahu BPA.  Značka Sodastream má teraz v ponuke limitovanú edíciu Žížaláci, v ktorej  nájdete dve pollitrové fľaše bez obsahu BPA s potlačou rozprávkových červíčkov. Súčasťou balenia je aj rozprávková knižka a plastelína v desiatich  farbách, ktoré im spríjemnia voľný čas.  

Testovali sme: SodaStream Power Black – pomocník na výrobu domácej sódy


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 15.07.17 08:19

SK
karma
114.00

domov ich nekupujem, vyrábam z vlastného ovocia, najradšej majú čistú vodu

  • 0
Odpovedať

Žofia Mažáriová 15.07.17 16:11

ŽM
karma
115.00

Deti majú od mala piť čistú vodu alebo nesladený čaj. Potom netreba nič odúčať

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 17.07.17 08:08

SK
karma
86.00

nekupujeme sladenú vodu, tak ich to neláka....

  • 0
Odpovedať

Mária Frnová 17.07.17 08:22

MF
karma
106.00

no toto je náš večný problém...

  • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 16.08.17 11:56

MB
karma
98.00

moja dcéra kým nezačala navštevovať predškolské a školské zariadenia nemala problém s čistou vodou .... teraz aj keď domov sladké nápoje nekupujem radšej smäduje a večer potom dobieha pitie, alebo ju musíme neustále upozorňovať, poháre fľaše sú zaujímavé raz a potom sme tam, kde sme boli predtým, mám plnú policu fliaš a pohárov.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní