Ako mať rada samú seba? Je potrebné sa to naučiť!

Ako mať rada samú seba? Je potrebné sa to naučiť!
  • 18.04.2013
  • Aďa Knies

Čo vám hovorí váš vnútorný hlas? Je to skôr pozitívny alebo negatívny dialóg? Nič nevieš, si úplne na nič a podobné veci, ktoré vám možno vravievali rodičia alebo spolužiaci sú už dávno preč. Vo vás tieto slová ale ostávajú navždy. Je na čase zmeniť to a mať rada samú seba! Viete urobiť všetko, na čo si len spomeniete. Treba len chcieť!

Odporúčame: RECEPT: Batatová krémová polievka - exotika na tanieri

sebaláska

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa mať rada?

Prvým krokom je zastaviť svoj naučený vnútorný dialóg, ktorý hovorí: „Ty to nedokážeš.“ Pokiaľ si donekonečna budete opakovať, že to nedokážete, alebo sa niečoho bojíte, tak potom aj výsledok bude rovnaký. Pozitívne myslenie robí ozajstné zázraky. Prehlučte svoje negatívne myšlienky pozitívnymi. Ako náhle sa objaví negatívne myslenie, vymeňte ho za to pozitívne.

Takže, ak si budete hovoriť napríklad, že nie ste dosť pekná, okamžite s tým prestaňte. Ste krásna a sebavedomá, to sú tie správne slová. To je to, čomu by ste mali veriť. Veriť v samú seba. Slabé sebavedomie je najväčším nepriateľom šťastia. Ľudia, ktorí neveria v seba, neveria potom ani ostatným. Nájdite v sebe svoju vlastnú cenu a hlavne si verte.

Odporúčame prečítať:  Nedarí sa vám? Vystúpte z roly obete!

pozitívne vlastnosti

Zdroj: Shutterstock®

Pokojne si spravte zoznam svojich pozitívnych a negatívnych vlastností. Napríklad, ak ste ten typ priateľa, ktorý je vždy tam, kde je potrebný, zapíšte si to. Ak ste ohľaduplná a empatická, zapíšte si to. Ste tímový hráč a rada pomôžete, keď má niekto problém? Aj toto môžete zahrnúť do svojho zoznamu. Do negatívneho zoznamu si vpíšte vlastnosti, ktoré sa vám na sebe nepáčia. Tento zoznam by postupne mal byť čo najkratší. Negatívne vlastnosti má každý. Dôležité je však to, aby neprevyšovali to dobré, čo v nás je.

Odporúčame prečítať:  Uberá sa váš život správnym smerom?

ako sa mať rada

Zdroj: Shutterstock®

Každý deň sme vo vývoji. Preto nevešajte hlavu, ak ste doteraz žili hlavne v negativistickom a skeptickom svete. Môžete ho zmeniť. Vždy majte po ruke zoznam so svojimi pozitívami a keď vás prepadne zlá myšlienka, prečítajte si ho. Musíte začať u seba. Až potom sa váš život naplní šťastím.

Odporúčame prečítať:  Sebaláska ako zákon rovnováhy


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ingrid Karasová 18.04.13 05:53

IK
karma
-1.00

odteraz len pozitívne :o) 

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 15.02.14 07:00

ĽŠ
karma
100.00

Nie je to vždy jednoduché - z negatívneho na pozitívne, no i správne afirmácie dokážu byť nápomocné.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 22.02.14 20:39

JK
karma
100.00

tak ,tak myslieť pozitívne,slnko v dušia úsmev na tvári a hned je svet krajší

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 20:42

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 20:42

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní