To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako pohyby môžu ovplyvniť vaše vystupovanie na verejnosti a pohľad ostatných na vašu osobu? Možno si rôzne pohyby, gestá, mimiku a ďalšie prvky neverbálnej komunikácie často ani neuvedomujete, no tvoria podstatnú časť celkovej komunikácie a čo-to o vás prezradia.

Vaše telá hovoria samy za seba a rovnako aj za vás. Samotná reč tela je súčasťou vašej osobnosti, avšak ak si ju uvedomujeme, tak ju vieme občas aj ovládnuť. No na druhej strane, taká reč tela môže pôsobiť ako spoľahlivý detektor lži. Poďme sa však pozrieť na to, čo o každom z nás prezrádza spôsob, akým sedíme a ako pri tom máme „poskladané" nohy.

Odporúčame: Štýl Emmy Watson: Z filmovej čarodejnice osudová kráska

To akým spôsobom sedíte, napovie o vás toho veľmi veľa

Zdroj: Shutterstock®

1. Poloha – kreatívne dušičky

Takíto ľudia si myslia, že ak budú ignorovať svoje problémy, tak sa vyriešia samé. Avšak opak je pravdou a nie je to správna cesta. Nanešťastie, takíto ľudia sú jemne vypočítaví a radi prenášajú svoje problémy na iných – jednoducho nechcú nimi zaťažovať svoju osobu a strácať svoj drahocenný čas na ich riešenie. Na druhej strane sú zas komunikatívni, vďaka čomu je komunikácia hladká a príjemná. Ak je pre vás typická takáto poloha pri sedení, tak sa zaraďujete medzi kreatívnych, pôvabných a mierne detinských.

Odporúčame: Trápia vás popraskané žilky a vystúpené vlásočnice na tvári?

To akým spôsobom sedíte, napovie o vás toho veľmi veľa

Zdroj: Shutterstock®

2. Poloha – snílkovia s bujnou fantáziou

Najtypickejšia poloha je sedenie s prekríženými nohami. Avšak hovorí to o vás, že patríte medzi tzv. snílkov s bujnou fantáziou. Máte veľké množstvo skvelých nápadov a dobrých myšlienok, ktoré na vás ocenia hlavne v práci. Rutina nie je nič pre vás, preto radi cestujete, nadväzujete nové kontakty a priateľstvá. Ak ste s niečím nespokojní, nerobí vám problém urobiť za tým veľmi hrubú čiaru a začať odznova. Nikdy nestrácate svoj drahocenný čas vo vzťahoch, či už priateľských, pracovných alebo milostných, ak v nich nie ste šťastní. 

Odporúčame prečítať: Kedy sú ženy pre mužov najkrajšie – II. časť

To akým spôsobom sedíte, napovie o vás toho veľmi veľa

Zdroj: Shutterstock®

3. Poloha – perfekcionisti

Ako sa hovorí, pohodlie nadovšetko – pre týchto ľudí, ktorý preferujú takýto štýl sedenia, je pohodlie na prvom mieste. Každé dôležité rozhodnutie si dôkladne premyslíte, pretože chcete mať a dosiahnuť len to najlepšie, aby bolo všetko perfektné a fungovalo hladko.  Ak ide o odevy, obuv, parfumy či nábytok, tak ste maximálne vyberaví. Avšak patríte tiež medzi zmätkárov a fungovanie v chaotickom prostredí vám nerobí žiaden problém. Mnohí vás môžu považovať za arogantných, pretože radi na seba upriamujete pozornosť a nedávate pozor na to, čo hovorí niekto iný.

Odporúčame prečítať: 6 tipov ako udržať váš domov uprataný každý deň

To akým spôsobom sedíte, napovie o vás toho veľmi veľa

Zdroj: Shutterstock®

4. Poloha – inteligenti

Čas sú peniaze – môžeme povedať, že týmto heslom sa ľudia sediaci s takouto polohou nôh v živote riadia. Vždy sa snažíte dodržať termíny a byť všade načas, a rovnako to očakávate aj od ostatných. Ste inteligentné, avšak ľahko zraniteľné osôbky, ktoré si potrpia na pokoj. Nepatríte medzi konfliktné osoby, preto sa neradi hádate – neradi vyjadrujete svoje city na verejnosti, a preto aj samotné bozkávanie v spoločnosti je pre vás tabu. Radi si takéto intímne prejavy nechávate na doma.

Odporúčame prečítať: Diana Hágerová - Tajomstvo prirodzenej krásy

To akým spôsobom sedíte, napovie o vás toho veľmi veľa

Zdroj: Shutterstock®

5. Poloha – vytrvalci

Poloha sedenia kvázi na dámu o vás prezrádza, že ste tvrdohlaví a zároveň vytrvalí. Nikdy sa nevzdávate, pokiaľ nedosiahnete svoj stanovený cieľ. Veľmi si potrpíte na svojom vonkajšom vzhľade, preto doň radi investujete svoje úsilie. Aj tento fakt môže byť známkou neistoty a odrazom toho, že máte nízke sebavedomie. Tiež veľmi ťažko prijímate akúkoľvek kritiku.

Odporúčame prečítať: 7 užitočných rád ako vrátiť život vášmu oblečeniu


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Mária Maxianová 20.03.17 07:22

MM
karma
100.00

zaujímavá táto reč tela, ale dá sa aj klamať

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 20.03.17 07:59

SK
karma
86.00

akosi tomuto neverím..... nevie, ja sedávam raz tak, raz tak....

  • 5
Odpovedať

Zlatuša Holubová 20.03.17 13:24

ZH
karma
92.00

Ani jeden štýl nie je môj

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 20.03.17 18:00

PV
karma
113.00

Pekný článok , ja asi patrím medzi perfekcionistov a snílkov..

  • 0
Odpovedať

Katarína Hudáková 09.04.17 10:41

KH
karma
-1.00

No neviem či ja mám bujnú fantázia ale zaujímavý článok.

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 14.04.17 18:18

karma
107.00

Ja sedavam zakazdym inak,tak potom neviem..

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní