Vŕzganie, trčiace drôty a pružiny tlačiace do chrbta: moderné pružinové matrace už sú inde

Vŕzganie, trčiace drôty a pružiny tlačiace do chrbta: moderné pružinové matrace už sú inde
 • 05.04.2015
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 1

Zabudnite na noci plné prevaľovania za zvukov kovového škrípania a zoznámte sa s novou generáciou pružinových-taštičkových matracov.

K vyriešeniu všetkých problémov pružinových matracov vlastne stačilo len málo - každú pružinu umiestniť zvlášť do malého vrecka z netkanej textílie. Vďaka týmto taštičkám zmizlo vŕzganie a tiež sa výrazne zlepšili ortopedické vlastnosti celého matraca.

Jeden problém ale predsa len zostal. Po taštičkových matracoch budú deti skákať rovnako radi ako po klasických pružinových. Pred zaťažením takého formátu taštičky pružiny dlhodobo neochránia, takže to ostáva na vás.

Ako to funguje?

Moderné pružinové matrace majú 380-500 neprepojených pružín z kovu alebo plastu a každá z nich má svoju vlastnú taštičku. Bez prepojenia reaguje každá pružina na tlak zvlášť a presne tak, ako je to potrebné.

To je významný rozdiel oproti klasickým pružinovým matracom, kde je pružín približne dvesto a sú vzájomne prepojené. Kvôli nim na tlak reaguje vždy celá plocha, pružiny škrípu a matrace sa tak stali obľúbeným terčom vtipov.

pružinový matrac matex

Zdroj: Shutterstock®

Najväčšou výhodou je priedušnosť

S vymiznutím negatív sa konečne naplno ukazujú pozitíva. Vďaka pružinám sa v klasických aj moderných matracoch nedarí roztočom, baktériám a plesniam. Matrace tak majú nielen lepšie hygienické vlastnosti, ale aj oveľa dlhšiu životnosť.

Pružinový matrac navyše môžete umiestniť aj na pevnú dosku, bez toho aby ste sa museli obávať o to, ako bude "dýchať". Hygienickejšie a priedušnejšie matrace skrátka nezoženiete.

zdravý spánok

Zdroj: Shutterstock®

Kvalitný matrac k vám nepoletí cez pol sveta

Klasické pružinové matrace u nás majú dlhú tradíciu a stále sa vyrábajú. Ich výroba síce tiež pokročila, nie je ale jediný dôvod, prečo si radšej nekúpiť moderné taštičkové matrace. Vyrábajú sa v Čechách a zoženiete ich už od 150 €.

Pružinové-taštičkové matrace ponúka napríklad firma Matex k vybraným modelom môžete získať aj druhý matrac zadarmo. Môžete tak urobiť radosť sebe aj partnerovi a navyše potešiť aj svoju peňaženku.


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 16.05.16 15:08

SK
karma
113.00

niet nad kvalitny spanok

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní